Ziraat Bankası Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

Ziraat temassız kapatma

Ziraat bankası kredi kartı özellikli bankkart, genç kart gibi kartları temassız özelliği dileğinize göre açılıp kapanabiliyor. Ziraat bankası birçok müşteriye sahip kurumsal bankadır. Kurulduğu tarihten günümüze gelene kadar birçok yenilik ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmiştir. Bu kapsamda günümüzde kullanılan birçok yenilik aynı anda hatta ilk olarak Ziraat bankasında görülmektedir. Siz de bireysel ya da kurumsal müşteri olursanız olun, tüm bu yenilikleri kullanarak bankanın hizmet içeriklerinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmetlerden biri olarak öne çıkan temassız kredi kartı kullanarak siz de işlemleriniz hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirerek ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat temassız özelliği iptali için aşağıda verdiğimiz bilgileri kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Temassız Ödeme Özelliği Açma

Ziraat Bankası temassız özelliği açma işlemini aktif hale getirmek isteyen Ziraat Bankası müşterileri, herhangi bir şubeye giderek talepte bulunabilir. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız eğer bu işlemi bir kaç tıklamayla telefonla da gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanarak da bu işlemi kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Temassız Özelliği Nasıl Kapatılır?

Ziraat bankası kredi kartı temassız özelliği kapatma işlemi oldukça basittir. Kredi kartı harcamalarımızın iyi takip edilmesi ederek siz de bu özelliğin kötü niyetli kullanılmasını engelleyebilirsiniz. Eğer kartınızın hesap hareketlerini takip etmekte zorlanıyorsanız, bu özelliği Ziraat bankası ile iletişime geçerek kapattırabilirsiniz. Ziraat bankası müşteri hizmetlerini (444 00 00 – 0850 258 00 00) arayarak siz de kredi kartının temassız özelliğini kapalı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca bu yöntemlerle de temassız özelliği kapatabiliyorsunuz. Kapama işlemi için yapılması gerekenler şunlar:

  • Eğer İnternet şubesi kullanıyorsanız internet üzerinden bu özelliği kapatabilirsiniz.
  • Ayrıca direkt bankanızın şubesine giderek kartınızın temassız ödeme özelliğini temsilciler yardımı ile kapatabilirsiniz.

Anlattığımız bu yöntemlerin birisiyle hızlıca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Temassız Kartın Kullanımı

Ziraat Bankasının müşterilerine sunmuş olduğu bu ödeme sistemini kullanmak için ilk olarak bu tarz kartı destekleyecek bir pos makinesinin bulunduğu yerlerden alışveriş yapmalarına gerek duyulacaktır. Yapılan tüm ödemeler gayet kolay ve çok hızlı bir şekilde gerçekleşeceğinden müşteri memnuniyeti de bir o kadar artacaktır.

Ziraat Bankası Temassız Özelliği Kullananlar Dikkat

Tüketiciler, çok dikkatli hareket ederek bu özelliğin kötü niyetli kullanılmasının önüne geçecek şekilde kartını muhafaza etmelidir. Vatandaşın bir anlık dikkatsizliğinden yararlanan kötü niyetli kişiler bu özelliği kullanarak belirli tutara kadar kart çekimi yapabilirler. Bunu yaparken onay ve herhangi bir uyarı olmadan gerçekleştirmeleri nedeni ile günümüzde avantajı olduğu kadar tehlikelerinin de olduğu görülmüştür.

Ayrıntılı bilgi: Ziraat Bankası Temassız Kart S.S.S

Ziraat Bankası Kredi Kartı Temassız Özelliği Çok Sevildi

Temassız özelliği olan kredi kartları ile ödemeler hızlı olur. Zaman kaybı yaşamadan kartı cüzdan çıkarmayla uğraşmadan kredi kartı temassız özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak istediğinizde belirli bir tutara kadar POS cihazının kart okuyucundan işlem yapmaya gereksinim duymadan para çekmesine yarıyor.

Dünyanın birçok ülkesinde banka müşterileri tarafından kullanılan bu özellik bugün ülkemizde de yıllardır kullanılmaya devam ediyor. Kredi kartını kullanmaya gerek kalmadan temassız özelliği olan kartları okuyucuya yaklaştırmak sureti ile ödemenizi pratik şekilde yapabilirsiniz. Hızlı ödeme yapılmasını sağlayan POS Terminaline bağlı çalışan bu cihaz doğal olarak bazı sıkıntı ve soru işaretlerini de akıllara getirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu