Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar

Ziraat Bankası her yıl yüzlerce araç satışı yapmaktadır. Pek çok kişi Ziraat Bankasından satılık 2. el araçlar almaktadır. İşte bu konuda merak edilenler…

Ziraat bankası satılık 2. el araçlar

Araç almak isteyip Ziraat Bankasına başvuru yapan da çok müşteri vardır. Ziraat Bankasına devlet bankaları arasındadır ve verilen krediler için araçlara ipotek uygulamak zorundadır. Bu her bankada olan bir güvencedir. Borcunuzu ödememeniz durumunda banka aracınıza el koyar. Ziraat Bankası, bir araca el koyduktan sonra internete yükleyerek Ziraat Bankası ikinci el araç kategorisinde satışını yapmaktadır. Piyasadaki araçlara göre daha uygun fiyata satılan bu araçlar sayesinde sizde ucuza araba sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Satılık 2. El Araç Prosedürleri

Binek ve ticari araçların tamamı Ziraat Bankasının satılık araç sayfasında yer almaktadır. Banka eksperleri bu araçlara bir fiyat biçer ve eksperin belirlediği ücretin yüzde 6’sını ödemeniz gerekir. Yüzde 6 oranını ödedikten sonra atmış olduğunuz imzalar karşılığında Ziraat Bankasından araç satın alabilirsiniz. Sizde taşıt ihalesine katılmak istiyorsanız size en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmelisiniz.

Ziraat Bankasına araç satın almak için başvuru yapmaya gittiğinizde yanınızda mutlaka kimlik kartınızın bulunması gerekir. Tüzel kişiler ise Ticaret Sicil Tasdiknamesi, şirket yetkilisinin noterden imzalatmış olduğu kağıt ile Ziraat Bankasına araç başvurusunda bulunabilir. İhale başvurusunda bulunduktan sonra e-mail adresinize veya cep telefonunuza SMS olarak bir şifre gönderilecektir. Bu şifre ile mobil ya da internet bankacılığı üzerinden sisteme giriş yaparak ihaleye katılan müşterileri ve gelen teklifleri görebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi: Ziraat Bankası Araç Satış Sistemi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İhale Sonrası Ne Oluyor?

İhale sonrası araç satışı size kaldığı halde ihale bedeli üzerinden aracı alabilirsiniz. Ziraat Bankası araç için ayrı bir KDV almadığı için ekstradan vergi ödemenize de gerek kalmıyor. İhalenin size kalması durumunda banka size bir dekont verecektir. Bu dekont ücreti ile beraber noter satış masrafları da size ait olacaktır. İhale size kalmazsa başvuru esnasında yatırmış olduğunuz yüzde 6 teminatı bankadan gidip alabiliyorsunuz. İhale size kaldıysa ve alım satım işlemlerini yapmadıysanız vermiş olduğunuz teminat da yanar. Araç alım satım işlemleri hakkında daha fazla bilgi için Ziraat Bankası şubelerine gidebilir ya da müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Aşağıda yer alan bağlantıyı kullanarak Ziraat bankası 2. el araç satış sayfasını ziyaret edebilir ve avantajlı araçlar için teklif verebilirsiniz.

Ziraat bankasından satılık 2. el araçlar için: https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo

Yorum Ekle