Ziraat Bankası Yurtdışına Para Gönderme – Çekme

Ziraat Bankası western union veya swift kodu ile yurtdışına para gönderme işlemleri nasıl yapılır tüm detayları bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

yurtdışına para gönderme ziraat bankası

Yurt dışına para gönderme Ziraat Bankası ile kolay bir şekilde yapılmaktadır. Yurt dışındaki farklı bir banka hesabına para transferi işlemi bir kaç dakikanızı alacaktır. Yurt dışına para yollamak isteyenler Ziraat Bankası hesabında bulunan parayı veya elinde bulunan nakit parayı kullanabilir. Öyleyse farklı bir ülkeye para göndermek için EFT, havale veyahut hangi yöntem kullanılmalı? İşte detaylar.

Ziraat Bankası Yurtdışına Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yurt dışında bulunan tanıdıklar veya aileden fertler olabilir. Acil bir şekilde o kişilere hızlı para transferi yapmak istediğinizde, kolay bir şekilde Ziraat Bankası aracılığıyla para gönderebilirsiniz. Ayrıca SWİFT işlemleri internet ve mobil bankacılık üzerinden yapıldığı için 7/24 yurt dışına para transferi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Western Union

Dünyanın hangi bölgesinde olursanız olun, Ziraat Bankası ile anlaşmalı bir kurum olan Western Union ile para gönderme işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. En yakınınız da bulunan bir Ziraat Bankası şubesine giderek müşteri başvuru formunu doldurup, form ile beraber gönderilecek tutarı banka çalışanına sunduktan sonra işleminiz gerçekleşecektir.

Alan kişi kendi ülkesinde bulunan Western Union ile birlikte anlaşmalı yerlerden parasını hızlıca ve kolay bir şekilde çekebilir. Para gönderdiğiniz zaman size verilecek olan kontrol numarasını ve gönderilmek istenen para miktarını karşı tarafa bildirmeniz gerekmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası müşterisi olmasanız bile bu işlemi kullanarak yurt dışına para gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası Swift Nasıl Yapılır?

Yurt dışı ya da yurt içi fark etmeksizin, herhangi bir bankaya döviz olarak para gönderimi yapmak için, SWİFT para transferini kullanabilirsiniz. Bu işlemleri Ziraat Bankası internet veya mobil şubeden yapabilir, gerekli olduğu takdirde banka şubesinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer internet şubesi şifreniz bulunmuyorsa, ziraat internet şifresi alma sayfasına göz atabilirsiniz. SWİFT ile para transferi yapmak istiyorsanız, alıcı tarafın bankasının SWİFT kodu, alıcının adı ve soyadı ile birlikte ülkesi, ayrıca transferin yapılacağı tarihi de bildirmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası’nın SWIFT işlemlerinde kullanılan Banka Tanımlama Kodu (BIC) TCZBTR2AXXX, USD aktarımlarında kullanılan CHIPS kodu ise 409993’tür.

Ziraat Bankası Yurtdışına EFT Yapılır mı?

EFT, Merkez Bankası tarafından yönetilen para transfer işlemidir. Bu işlemle sadece Türkiye içerisinde bulunan bankaların hesaplarına para transferi yapılabilir ve sadece TL olarak imkan verir. Havale ise aynı banka içerisinde olan farklı hesaplara gönderilen para transferidir. Bu sonuçla EFT ve havale işlemleri ile yurt dışına para gönderme yapılamamaktadır.

Bildiğiniz bir IBAN numarası olsa dahi, yurt dışın da bulunan bankalar sizin havale ve EFT ile para gönderimi işlemi kabul edilmez. Ziraat Bankası ile yurt dışına para göndermek isteyenler, bankanın sunduğu farklı alternatif imkanlarını kullanabilirler.

Ziraat’den Yurtdışına Para Göndermenin Avantajları

Yurtdışında yaşayan tanıdıklarınıza para göndermek istediğinizde Ziraat Bankası sorunsuz bir şekilde vatandaşlarımıza sunmaktadır. Ziraat Bankası’nın Western Union ile anlaşması sayesinde Dünya’nın dört bir yanına para transferi yapabiliyorsunuz. Ayrıca Western Union ile başka ülkeden gelen parayı da Ziraat Bankasından çekebiliyorsunuz. Üstelik tüm bu işlemler için bankanın müşterisi de olmanıza gerek bulunmuyor.

Ziraat Bankası, müşterilerine veya diğer vatandaşlara daha pek çok olanak tanımaktadır. Sizler de havale, para gönderme, kart işlemleri, kredi işlemleri gibi pek çok işleminizi Ziraat Bankası aracılığı ile halledebilirsiniz. Görüldüğü üzere Yurtdışına para gönderme Ziraat bankası üzerinden hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor.

3 Yorum

 1. Ben bosna hersek banjaluka çalışıyorum ortak döğüş hesabımız var burdan türkiye ye 1400 usd gönderecem her ay ne kadar masrafı olur

 2. Merhabalar,
  ziraat bankasina hesab var ve Afganistandan para gondermek istiyorlar, fakat sizde komisyon kesiyormunuz yoksa gonderecegimiz noktada komisyon odedigimizden ziraat bankasai gonderen bankadan tehsil edecekmi dir.
  saygilarimla,

  1. Merhaba,

   Bir miktar komisyon alınabilir. Güncel oranlar için ziraat bankasının ürün ve hizmet ücretleri sayfasını inceleyebilirsiniz. Veya direkt bankadan bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu