Ziraat Bankası Traktör Kredisi

ziraat bankası traktör kredisi

Ziraat Bankası traktör kredisi diğer bankalara göre çok daha uygun koşul ve şartlarla çiftçilerimize uygun faiz oranları seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Alınan araçlar kaz ayak, pulluk, mibzer, ilaç makinesi desteği, saman ve balya makinesi, römork makinesi, kepçe ve sap parçalama makinesi gibi bir çok ekipman alabilmenizi sağlayan desteklerdir.

Tarım hem dünyada hem de ülkemizde oldukça önemli bir yere sahiptir. Sahip olduğu bu önem her dönem için de aynı olmuştur. Ancak son yıllarda artan ihtiyaçlardan dolayı tarımın sahip olduğu önem bir kaç kat daha artmış durumdadır. Ülkemizde de tarımsal üretimi desteklemek için ve bu alana yapılan yatırımları arttırmak için Ziraat Bankası aracılığıyla kredi desteği sağlıyor. Yapılan bu yardım ve verilen krediler ile tarım için alınan makinelerin alımı çiftçiler tarafından çok daha rahat bir biçimde yapılıyor.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Kimlere Veriliyor?

Ziraat Bankası aracılığı ile yapılacak olan bu yardım sadece çiftçi olan gerçek kişiler için değil ayrıca geniş çapta söz konusu olan bu tarımsal faaliyetleri yapan tüzel kişiler için de geçerlidir. Yapılan bu kredi yardımı ile birçok tarım makinesi artık çok daha kolay bir şekilde alınabilecek. Hem çiftçiler hem de bu yatırımları yapan tüzel kişiler söz konusu olan bu durumdan oldukça memnun görünüyor.

Tarımı Güçlendirme

Tarım amaçlı olarak kullanılacak makinelerin kullanımı için ve insanların ihtiyaçlarını karşılamak için kredi veriliyor. Bu destek sadece tarım makineleri ve ikinci el traktörler için geçerlidir. Makineleşme ile azalan insan gücü yerine kullanılan bu makineler hem çiftçiler için hem de bu iş ile uğraşan tüzel kişiler için kolaylık sağlıyor. Ziraat Bankası’da vermiş olduğu bu destek ile makinelerin daha kolay alınmasını sağlıyor. Yukarıda da belirtildiği gibi asıl amacın tarımda kullanılmak olması önemlidir. Tarımsal mekanizasyon kredileri veren Ziraat’e şubeleri aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz.

İlgili yazı: Traktör kredisi veren bankalar

Tarım Makineleri

İnsan gücünün neredeyse sıfıra indiği ve artık makineleşmenin olduğu günümüzde tarım da söz konusu olan bu makineleşme sürecinden etkilenmiştir. Birçok insan artık bilek kuvveti ile yapmış olduğu bu tarım işlerini makineler ile yapıyor. İşte Ziraat yardımı ile yapılan bu destek ile çiftçiler istedikleri makineyi çekecekleri bu kredi yardımı ile rahatlıkla satın alabilecektir.

Kredi Verilen Makineler

Tarımsal faaliyet için verilen bu kredi, biçerdöver ve diğer biçme makineleri, yem karıştırma makinesi, süt sağma makinesi, sulama makineleri gibi birçok farklı özelliğe sahip olan makineleri kapsıyor. Ziraat bankası traktör kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu