Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme (Hemen Numara Değiştirin)

ziraat bankası telefon numarası güncelleme

Ziraat Bankasında telefon numarası güncelleme işlemi nasıl yapılır? Numaranızı değiştirmek için bilmeniz gereken tüm yöntemleri burada bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme Yöntemleri

Ziraat Bankası hesabı olan herkesin bu hesaba bağlı çalışan bir telefon numarası vardır. Bankanın internet ve mobil uygulamasından yapacağınız her işlem için bu numaranın ulaşılır olması çok önemlidir. Aynı zamanda Ziraat Bankası tarafından gönderilecek her türlü mesaj da bu telefon numarası üzerine olacaktır. Eğer telefon numaranızı değiştirmek durumunda kaldıysanız Ziraat Bankasında kayıtlı telefon numarasını değiştirmek oldukça basit bir işlemdir ve birden fazla yolu vardır. Bunlar;

  • Ziraat Bankası şubeleri
  • Müşteri hizmetleri
  • ve internet bankacılığı şeklindedir.

Bu üç yöntemle telefon numaranızı güncellemeniz mümkündür. İnternet bankacılığı diğer yöntemlere göre biraz daha zordur, bunun nedenini ve saydığımız yöntemlerin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İle Güncelleme

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri tüm müşterilerine tam zamanlı olarak hizmet vermektedir. 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaraları ile müşteri hizmetlerini arayıp gerekli menüleri seçtikten sonra size kısa sürede dönüş yapılacaktır. Müşteri hizmetleri sayesinde telefon numarası güncellemek oldukça kolay bir yoldur ve bulunduğunuz her yerden yapabilme imkanınız vardır.

Ziraat Şubelerinden Telefon Numarası Güncelleme

Size en yakın herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gittiğiniz taktirde gişeden telefon numarası değişikliği yapabilirsiniz. Gişedeki ilgili personele numaranızın değiştiğini ve eksi numaranızı güncellemek istediğiniz söylemeniz yeterli olacaktır. Hesaplarınızın ve Ziraat Bankasına dair tüm bilgilerinizin bağlı çalıştığı eski numaranız güncellenecektir. Ancak şubeye gitmek hem yorucu hem de pandemi nedeni ile tehlikeli olmaktadır. Şubeye gitmeden önce başka yolları muhakkak denemeniz gerekir.

İnternet Bankacılığı İle Güncelleme

Öncelikle belirtelim ki eski numaranız hala ulaşılabilir haldeyse bu yöntemi kullanabilirsiniz. Eski telefon numaranız üzerinden internet bankacılığına kayıtlı olduğunuz giriş güvenlik kodunuz önceki numaranıza gelecektir. Bu nedenle Ziraat Bankası internet bankacılığına ulaşamayabilirsiniz. İnternet bankacılığına erişebilir durumdaysanız, menüden Profil ve Ayarlar > İletişim Bilgilerim > Telefon adımlarını uygulayarak kayıtlı numaranızı yenisiyle güncelleyebilirsiniz.

ziraat bankası internet bankacılığı telefon numarası değiştirme

Sonuç olarak telefon numaranız değişmiş ve internet bankacılığını kullanamıyorsanız en kolay yöntem hemen Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Müşteri hizmetlerinden telefon numaranızı güncellemesini sağladıktan internet bankacılığına da kolaylıkla giriş yapabileceksiniz. Eğer operatör değişikliği yaptıysanız Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma sayfamıza bakabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu