Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme

Bankalar günümüzde hemen hemen her insan tarafından kullanılmaktadır. Gerek bireysel hesaplar, gerek şirket hesapları gerekse kredi kartı ve kredi işlemleri için birçok durumda kişiler hemen hemen her gün bankalar ile iletişim halindedir. Bu durum insanları herhangi bir sorun durumunda direkt olarak bankalara yönlendiriyor ve bankalarda hem kişiler için hem de çalışanlar için sıkıntılar oluşur. Kişiler yoğun mesai saatlerinin arasında bankalarda saatlerce sıra beklemek durumda kalır ve banka görevlileri de bütün vatandaşlara yardımcı olabilmek istese de zamanı yetişmediğinden tam bir verim elde edilemez.

Bankalar bu sorunu çözmek adına artık kişilerin işlerini bırakmadan ve bankaya kadar gelmelerini istemeden banka ile ilgili problemlerini çözmeleri adına büyük bir adım atmış ve hem telefon hem de internet bankacılığını keşfetmiştir. Tüm bankalarda olduğu gibi bu hizmet Ziraat Bankasında da mevcuttur.

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncellemek İçin

Ziraat bankasında çağrı merkezini arayarak, telefon üzerinden numara güncelleme işlemi yapılmamaktadır. Aynı şekilde ATM cihazlarında da telefon veya diğer bilgilerin güncellenmesi söz konusu değildir. Güncelleme yapmak isteyen kişilerin kendisine en yakın Ziraat Bankası şubesine gidip kimlik kartı ile beraber güncelleme yapması gerekmektedir. Telefon numarası değiştirme işlemi yaptıktan sonra kişi güncel numarası ile diğer tüm işlemlerini telefon bankacılığından veya internet üzerinden kolayca halledebilmektedir.

Halkın büyük bir kesiminin kullandığı Ziraat Bankası, internette de telefon bankacılığında da müşterisi olan kişinin güncel telefon numarasını bankaya bildirmiş olmasını beklemektedir. Güncel telefon numarası belirtilmemiş kişiler telefon bankacılığında hizmet almakta zorlanabilir. Güncel numarası bulunmayan kişiler telefon bankacılığından ziraat bankası çağrı merkezi görevlilerine ulaşamayabilir, telefon bankacılığı üzerinden yeni hesap açma, hesap ekleme, kredi veya kredi kartı başvurusu yapma gibi işlemlerini tamamlayamaz. Ziraat Bankasının buna bu derece önem vermesinin sebebi kişinin hesap ve kart bilgilerinin güvenliğidir. İster telefon ister internet bankacılığından, Ziraat Bankası müşterilerine güvenli bir başlangıç yapmaları için şifre sistemi kullanır. İşlem yapmak isteyen kişinin güncel telefon numarasına gönderilen şifre ile işleme devam etmesini isteyerek, başka kişilerin hesap sahibi kişi adına işlem yapmasını engeller.

Yorum Yapın