Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme 2020

ziraat bankası telefon numarası güncelleme

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme

Ziraat Bankası hesabı açılırken bu hesap üzerine belirlenen bir telefon numarası vardır. Ziraat Bankası internet ve mobil uygulamasından yapacağınız her işlem için bu numaraya ulaşım şarttır. Aynı zamanda Ziraat Bankası tarafından gönderilecek her türlü mesaj da bu telefon numarası üzerine olacaktır. Eğer telefon numaranızı değiştirmek durumunda kaldıysanız günümüzde Ziraat Bankası kayıtlı telefon numarası değiştirmek oldukça basit bir işlemdir ve birden fazla yolu vardır. Bunlar;

  • Ziraat Bankası şubeleri
  • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri
  • Ziraat Bankası internet bankacılığı
  • Ziraat Bankası ATM’leri

Bu üç yol ile telefon numaranızı güncellemeniz mümkündür. İnternet bankacılığı dışındaki her işlem oldukça basittir.

Şubeden Telefon Numarası Güncelleme

En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek gişe işlemlerine girdiğiniz taktirde gişeden telefon numarası değişikliği yapabilirsiniz. Gişeye girdikten sonra gişe personeline numaranızın değiştiğini ve Ziraat Bankası için artık kullanmadığınızı söylemeniz yeterli olacaktır. Hesaplarınızın ve Ziraat Bankasına dair tüm bilgileriniz yer aldığı dosyanız yeni aldığınız numaraya güncellenecektir. Ancak şubeye gitmek hem yorucu hem de pandemi nedeni ile tehlikeli olmaktadır. Şubeye gitmeden önce başka yolları muhakkak denemeniz gerekir.

Ziraat Bankası ATM’si ile Telefon Numarası Güncelleme

Telefon numara güncellemesi için bir başka yöntem, Ziraat Bankası ATM’lerini kullanarak numara güncellemesi yapmaktır. Bunun için herhangi bir banka ATM’sine (illa şubelerdeki ATM olmasına gerek yok) giderek banka kartınızla giriş yapıp menüdeki adımları takip ederek telefon numaranızı kolay şekilde ve kısa zamanda güncelleme yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 7/24 çalışmalarını sürdürmektedirler. Ziraat Bankası kart bilgileriniz, kimlik bilgileriniz ile müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaraları ile müşteri hizmetlerini arayıp gerekli menüleri seçtikten sonra size kısa sürede dönüş yapılacaktır. Müşteri hizmetleri sayesinde telefon numarası güncellemek oldukça kolay bir yoldur ve bulunduğunuz her yerden yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığı oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Eğer telefonunuzu değiştirmek istiyorsanız internet bankacılığına giriş yapmanız gerekmektedir. Ancak eski telefon numaranız üzerinden internet bankacılığına üye olduğunuz giriş güvenlik kodunuz önceki telefon numaranıza gelecektir. Bu nedenle Ziraat Bankası internet bankacılığına ulaşamayabilirsiniz. Telefonunuz olmadan internet bankacılığına ulaşmak oldukça zordur fakat birkaç farklı yol ile zor olsa da ulaşılabilir.

Eğer telefonunuzu değiştirmiş ve internet bankacılığını kullanamıyorsanız. Hemen Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden telefon numaranızı güncellemesini sağladıktan sonra internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Telefon hattı değişikliği yapamadan önce Ziraat Bankası ile iletişime geçerek direkt olarak internet bankacılığına ulaşabilirsiniz. Bu sayede hiç uğraşmadan Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu