Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma (5 Dakikada)

ziraat sim kart bloke kaldırma

Ziraat bankası sim kart bloke kaldırma süreciyle alakalı bilgileri bu yazımızdan bulabilirsiniz. Her bankanın kendi sisteminde müşterisinin telefon numarası kayıtlıdır. Sadece müşteriye ait telefon numarası ile işlem yapılması; müşteri güvenliği ile alakalıdır.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası müşterileri değişik nedenler ile sim kartlarını bloke edebilirler. Bunun başlıca nedeni yeni operatör değişikliğidir. Yani bankaya ilk bildirdiğiniz numaraya bağlı operatörden, başka operatöre geçmeniz durumunda, telefon numaranız değişmese dahi sim kart blokesi ile karşı karşıya kalırsınız. Eğer sim kartınız bloke olmuş ise bankacılık işlemlerinde bankanızın size göndereceği tek kullanımlık şifreler telefonunuza ulaşmaz. Bu nedenle internet bankacılığına giriş yapamazsınız ve işlem gerçekleştiremezsiniz.

Ziraat Bankası ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası sim kart bloke sorunu için kullanabileceğiniz ilk yöntem ATM’leri kullanmaktır. Bunun için ATM’ye kartınınız ile giriş yaptıktan sonra menüler arasından aşağıdaki adımları uygulayın:

  • Diğer İşlemler > Bakiye-Bilgi Şifre > Sim Kart Bloke Kaldırma butonlarına tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekranda “Sim Kart Blokeniz Kaldırılacak. Onaylıyor Musunuz?” sorusuna EVET diyerek işlemi tamamlayın.

ziraat bankası atmden sim kart bloke kaldırma

Hızlı ve kolay gerçekleşen bu uygulamadan sonra blokeniz hemen kaldırılacaktır. Bu yöntem diğerlerine göre daha çok tercih edilmektedir diyebiliriz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Sim Kart Bloke Kaldırma

ATM’ye gitmek istemeyen müşteriler sim kart blokesini kaldırmak için Ziraat Bankasının 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetlerini arayabilir. Bunun için 0850 220 00 00 numarasını aradıktan sonra sesli yanıt sistemi veya müşteri temsilcisine bağlanılır ve sim kart blokesinin kaldırılması istenir. Talebiniz alındıktan sonra sim kart blokesi kaldırılır.

Ziraat Bankası Şubelerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

Sim kart blokesini kaldırma yollarından bir diğeri de Ziraat Bankası şubelerine gitmektir. Herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gidilir ve konu hakkında bilgi verilip yardım istenir. İlgili personel tarafından blokeniz hızlı bir biçimde kaldırılır. Ancak şubelerin çok yoğun olması sebebiyle bu yöntemle şifre almak zamanınızı alabileceği için yukarıdaki yöntemleri kullanmanız daha zahmetsiz olacaktır.

Ziraat bankası sim kart bloke kaldırma işlemi bu yöntemlerden herhangi biriyle kolayca yapılabiliyor. Aklınız takılanları bizlerle paylaşmayı yorum bölümünden paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu