Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

ziraat sim kart bloke kaldırma

Ziraat bankası sim kart bloke kaldırma süreciyle alakalı bilgileri bu yazımızdan bulabilirsiniz. Günümüzde telefonlar en önemli iletişim araçlarındadır. İletişim aracı olmasının yanında birçok değişik işleme aracı olurlar. Bunlardan bir tanesi bankacılık işlemleridir. Herhangi bir banka ile ilişki içerisine girdiğinizde size ulaşmak için veya gerekli bilgilendirmeleri yapmak için sizden telefon numaranız istenir. Her banka kendi sistemine, müşterisinin telefonuna kaydeder. Başka bir telefon numarası ile işlem yapmak bu nedenle zordur. Sadece müşteriye ait telefon numarası ile işlem yapılması; yapılan işlemleri daha güvenirliliği gereğidir.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası müşterileri değişik nedenler ile sim kartlarını bloke edebilirler. Bunun başlıca nedeni yeni operatör değişikliğidir. Yani bankaya ilk bildirdiğiniz operatörden, başka operatöre geçmeniz durumunda; telefon numaranız değişmese dahi sim kart blokesi ile karşı karşıya kalırsınız. Eğer sim kart bloke olmuş ise internet bankacılığına giriş esnasında gerekli olan tek kullanımlık şifre telefona gelmez. Bu nedenle internet bankacılığına giriş yapamazsınız ve işlem gerçekleştiremezsiniz.

Ziraat Bankası Şubelerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası’nda sim kart blokesini kaldırmanın yollarından biri Ziraat Bankası şubelerine gitmektir. Her hangi bir Ziraat Bankası şubesine gidilir ve konu hakkında bilgi verilip yardım istenir. Bankanın ilgili personeli tarafından yeni şifre verilir. Ancak şubelerin çok yoğun olması sebebiyle bu yöntemle şifre almak biraz zaman alıcıdır. Çünkü sıra beklemek gerekir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Sim Kart Bloke Kaldırma

Şubeye gitmek istemeyen müşteriler Sim kart bloke kaldırmak için Ziraat Bankası’nın 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetlerini arayabilir. İlgili müşteri temsilcisine bağlanılır ve sim kart blokesinin kaldırılması istenir. Bu durumda yeni bir şifre verilir ve sim kart blokesi kaldırılır.

Ziraat Bankası ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma

Sim kartı açtırmak için denenecek diğer bir yöntem Ziraat Bankası ATM’lerini kullanmaktır. İlgili ATM’ye bankanın kartı ile giriş yapılır. Açılan menüler arasından “bakiye bilgi şifre” işlemlerine tıklanır ve sonra “sim kart bloke kaldırma” seçeneğine tıklanır. Bu ekrandan bloke kaldırılır. Hızlı ve kolay gerçekleşen bir işlemdir. Diğer yöntemlere göre en çok tercih edilen yöntemdir.

Ziraat bankası sim kart bloke kaldırma işlemi bu yöntemlerden herhangi biriyle kolayca yapılabiliyor. Aklınız takılanları bizlerle paylaşmayı yorum bölümünden paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu