Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Verme

Ziraat bankası otomatik ödeme talimatı

Ziraat Bankası müşterileri otomatik ödeme talimatı vererek birçok ödemelerini ve faturalarını unutsa dahi zamanında yatırabiliyor. Üstelik Ziraat Bankası otomatik ödeme talimatı vermek için sizden hiçbir kesinti veya ücret almamaktadır. Ayrıca istediğiniz zaman otomatik ödeme talimatı iptali yapabilirsiniz. Böylece faturalarınız son ödeme tarihi gelmeden otomatik olarak hiçbir kesinti olmadan ödenmiş olur. İster elektrik faturası, ister doğalgaz, isterseniz su faturası olsun hiçbirinden kesinti alınmamaktadır.

Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Öncelikle mobil bankacılıktan hesabınıza giriş yapın. Karşınıza çıkan ekrandan sol üstte yer alan üç çizgiye tıklayın. Karşınıza çıkan ekrandan “Otomatik Talimatlarım” seçeneğine tıklayın. Ardından “Yeni Talimat Ekle” seçeneğine tıklayın. Bu seçenekten sonra sizden kurum adı ve abone bilgileri istenecektir. Bu bilgileri doldurduktan ve “Devam” seçeneğine bastıktan sonra karşınıza Ziraat Bankasına kayıtlı olan kartlarınız ve kredileriniz çıkacaktır. Bu kartlardan ödeme yapacağınız kartı seçmelisiniz. Hangi kartı kendinize uygun görürseniz o kartı seçmeniz gerekir. Bazen mobil uygulama problem çıkarabilir bu durumda müşteri hizmetlerini aramanız gerekir.

Diğer Yöntemlerle Otomatik Ödeme Talimatı Verme

Mobil bankacılık üzerinden otomatik ödeme talimatı verebileceğiniz gibi internet bankacılığı üzerinden ya da müşteri hizmetlerini arayarak da otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Merak ettiğiniz sorular hakkında bilgi alabilirsiniz. Çok kolay bir şekilde otomatik ödeme talimatı vererek sizde ödemelerinizi düzenli ve zamanında yapma şansını yakalayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Otomatik Ödeme İptali

Dilediğiniz faturalarınız Ziraat bankası üzerinden otomatik ödeme talimatı vermiş olabilirsiniz. Bu talimatları iptal ettirmek istediğinizde ise yine mobil bankacılık veya müşteri hizmetleri üzerinden kolay bir şekilde iptal talebinizi yapabilirsiniz. Ziraat bankası otomatik ödeme talimatı iptal etme işlemi bu kadar basittir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak banka müşteri hizmetleri ile alakalı sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Ziraat bankası müşteri hizmetleri

Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Vermenin Önemi

Bankaların sürekli geliştirdikleri teknoloji altyapıları ile bankacılık işlemleri çok kolay hale geldi. Fatura ödemeleri, kredi kart işlemleri, havale ve Eft yapma, kart ödemeleri ve bireysel işlemler gibi pek çok işlem mobil ya da internet bankacılığı üzerinden halledilmektedir. Otomatik ödeme talimatı vermekte bankaların müşterilerine sağlamış olduğu kolaylıklardan bir tanesidir.

Ziraat Bankası müşterisi olarak otomatik ödeme talimatı verdiğinizde faturalarınız ya da kredileriniz tam zamanında ödenmiş olur. Bazen yoğun zamanlarda insanlar ödemelerini unutabilir bu durumlarda otomatik ödeme talimatının faydası görülmektedir. Ziraat Bankasına otomatik ödeme talimatı vererek fatura ödeme noktalarına gitmeden ve hiç uğraşmadan faturalarınızı yatırabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu