Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

Ziraat bankası müşteri hizmetleri numarası ve operatöre direk bağlanma tuşları ile alakalı geniş bilgileri bu yazımızdan bulabilirsiniz. Türkiye’nin en köklü bankalarından olan Ziraat Bankası, müşteri hizmetleri ile müşterilerine pek çok çözüm sunuyor. Bankanın çeşitli hizmetlerinden yararlanarak siz de birçok işleminizi şubeye giderek internet bankacılığından ya da telefon bankacılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli nedenlerden dolayı müşteri hizmetlerini arayarak İhtiyacınız olan işlemleri hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız kurumsal hizmet sunan Ziraat Bankası’nın müşteri hizmetleri numarasını arayabilir ve güvenlik adamından geçerek istediğiniz birçok işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bilindiği üzere Ziraat Bankası aktif olarak faaliyet göstermekte olan ve çok müşterisi bulunan bir bankadır. Hem kredi hem banka kartları mevcuttur. Bireysel hesabınızı açabilirsiniz. Para yatırıp çekebilirsiniz. Belli şartlar ve kurallar çerçevesinde kredi alabilirsiniz. Herhangi bir sorununuz olduğunda ise Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine ulaşmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Ziraat bankası müşteri hizmetleri numarası: 444 00 00 veya 0850 220 00 00 dır. Ziraat Bankası iletişim için bu iki numaradan herhangi birini arayabilirsiniz. Her iki numaradan da aynı hizmeti almış olacaksınız.

Ziraat Bankası; yurt dışına çıkan müşterileri için, müşteri hizmetleri birimini aktif tutmaktadır. Eğer müşteri hizmetleri ile yurt dışından görüşmek istiyorsanız +90 0850 222 00 00 nolu telefonu aramanız yeterlidir.

Bu numaralar, herhangi bir konuda bilgi almak, şikayette veya istekte bulunmak, finansal işlemler yapmak için aranabilir. Ancak müşteri hizmetlerinden finansal işlemler yapılmak istenmesi durumunda kişinin telefon bankacılığı üyesi olup olmadığı sorgulanmaktadır. Yani Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden mali işlem yapmak için yine aynı bankanın telefon bankacılığına sahip olmak gerekir. Eğer telefon bankacılığı üyeliği yok ise en yakın Ziraat Bankası şubesine gidilerek üyelik işlemi gerçekleştirilebilir.

ziraat müşteri hizmetleri

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2020

Öncelikle Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine bağlanmak için 444 00 00 veya 0850 220 0000 numaralarını tuşlayabilirsiniz. Ancak bu sistemde insanlar sesli yanıt ve telesekreter ile oldukça zaman kaybetmektedir. Bu yüzden bunu önlemek açısından bizler direkt bağlanma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Üstelik bu sayede dakikalarca telefon başında durmaktan da kurtulmuş olacaksınız. Ayrıca sadece direkt bağlanmak değil, yapmak istediğiniz işlemler içinde direkt bağlantı mevcuttur.

 1. Telesekreter konuşmaya başladıktan sonra size “Lütfen yapmak istediğiniz işlemi seçiniz” şeklinde bir soru sorulacaktır. Bu ana kadar dinlemelisiniz. Sonrasında zaman kaybetmeden 1 tuşuna basın.
 2. Ardından 1’er saniye ara vererek 6 tuşuna tıklayınız.
 3. Sonrasında telesekreter sizden T.C. numaranızı tuşlamanızı talep edecektir.
 4. Bu nokta da size ait olan kartta ön kısmında yazılı olan 16 haneli kart numaranızı tuşlamanız yeterli olacaktır.
 5. Ardından şifrenizi girmeniz gerekecektir.
 6. Bu rakamları da girdikten sonra 0 tuşunu tuşlayarak sitemden direkt bir şekilde müşteri temsilcisiyle bağlantı sağlayabilirsiniz.

Ziraat bankası müşteri hizmetleri ile işlemlerinizi gerçekleştirmek için öncelikle kendinizi kanıtlayarak güvenlik adımlarını geçmeniz gerekmektedir. Bunu gerçekleştirdikten sonra bant kaydında geçen çeşitli numaraları tuşlayarak müşteri hizmetlerine bağlanmanın için bant kaydı sizi yönlendirecektir.

Bu aşamada ziraat bankası müşteri temsilcisine bağlanmak için ne yapmalıyım diyorsanız. Önce 1 sonra 6 sonrasında 0 tuşlarını seçerek hızlı bir şekilde müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aradığınızda eğer hangi tuşları seçeceğinizi bilemezseniz, bağlanmak zaman alabilir. Bu nedenle siz de üç adımda direkt olarak müşteri hizmetlerinde ilgili yere bağlanarak işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde müşteriler için en zor ve sıkıcı adımlardan biri telefon bankacılığı olup, siz de Ziraat Bankası Müşteri hizmetlerine bağlanmak için bu adımlardan yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinde Kısa Yol Tuşları

Ziraat Bankası iletişim numarası 444 00 00’dır. Direkt bir şekilde bağlanma yöntemi yukarıda yer almaktadır. Ancak rutin olarak sesli yanıt sisteminde yapacağınız işlemlerden de bahsedelim. Onlarda bu şekildedir;

 • Çalıntı kart durumlarında, direkt 0’ı tuşlamalısınız.
 • Herhangi kart işlemlerinde direkt 1’i tuşlamalısınız.
 • Ekstre Bilgisi için direkt 1 ve tekrar 1’i tuşlamalısınız.
 • Kredi kart limit bilgisi için 1, 2 ve 2 rakamlarını sırasıyla tuşlamalısınız.

Böylece işleminiz her neyse rahatlıkla zaman kaybetmeden çözümleyebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Hangi İşlemler Yapılabilmektedir?

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden yapılabilen belli başlı işlemler bulunmaktadır. Bunlar şöyle olmaktadır;

 • Vadesiz hesap açma veya kapama
 • Bakiye ve hesap hareketlerini kontrol etme
 • Virman
 • Havale
 • EFT
 • Düzenli Havale veya EFT talimatı
 • Cebe para transferi
 • Döviz alımı veya satımı
 • Yatırım fonu alımı veya satımı
 • Hazine bonosu/ devlet tahvili alımı veya satımı
 • Eurobond alımı ve satımı
 • Altın alımı ve satımı
 • Repo
 • Kredi kartı ekstresi ve borç bilgileri
 • Kayıp veya çalıntı kart bildirimleri öğrenme
 • Kart yenileme işlemleri
 • Nakit avans gibi işlemler müşteri hizmetlerinden yapılabilmektedir.

Daha yapılabilen pek çok işlem vardır. Bunlar bazılarıdır.

Müşteri hizmetlerinden döviz alım satımı, yatırım fonu alım satımı, hazine bonosu alım satımı, devlet tahlili alım satımı, altın alım satımı ve repo gibi yatırım işlemleri yapılabilir. Kullanılan kredi kartının ne kadar borcu olduğu, hesap kesim tarihi ve değişikliği, kredi kartı ödemeleri, kredi kartının özellikleri, sonradan taksitlendirme gibi kart işlemleri yapılabilir. OGS ve HGS ile ilgili olarak geçiş bilgileri, bakiye bilgileri, yeniden bakiye yükleme gibi işlemler yapılabilir.

Ziraat Bankası bünyesinde kullanılan kartların şifreleri, varsa internet ve mobil bankacılık şifreleri ile telefon bankacılığı şifreleri yine müşteri hizmetleri aracılığı ile öğrenilebilir. Fatura ödeme, vergi ödeme, SGK prim ödemeleri gibi ödemeler yapılabilir. Otomatik ödemelerle ilgili talimat verilebilir veya bunlar ile ilgili değişiklik yapılabilir.

Kredi çekmek istediğinizde ya da hesabınızda ne kadar bakiye kaldığını sorgulamak istediğiniz de bunu müşteri hizmetleri numarasını arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kart iptali ya da kayıp kart talebi ile siz de 7/24 müşteri hizmetleri numarasını arayabilir ve ihtiyacınız olan tüm problem ve sorularınıza hızlı bir şekilde yanıt bulabilirsiniz. Ziraat Bankası yılların vermiş olduğu deneyim ve bilgi ile günümüzde müşteriler tarafından en çok tercih edilen bankalardan biri konumunda olup siz de çeşitli İhtiyaç ve taleplerinize yanıt verecek bankanın çeşitli hizmetlerinden güvenle yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Yenilenen Hizmet Kalitesi İle Çalışmalarını Sürdürüyor

Müşteri hizmetlerinde başlıca amaç müşteri memnuniyetidir. Şubeler belirli saatlerde hizmet verir. Oysa müşteri hizmetlerine her an ulaşmak mümkündür. Ancak ulaşan her kişinin müşteri hizmetler aracılığı ile işlem yapması mümkün değildir. Ziraat Bankası’nda; işlem yapabilmek için telefon bankacılığı kullanıyor olma şartı vardır. Telefon bankacılığı üyeliği esnasında ise kişisel bilgileriniz alınır ve şifre verilir. İlgili şifreyi kimse ile paylaşmamanız durumunda, yapılan işlemler son derece güvenilir olacaktır.

Çeşitli ihtiyaçlarınızda müşteri hizmetlerine bağlanmak çoğu zaman müşterilerde can sıkıntısı oluşturacak durumlara neden olmaktadır. 1863 yılında kurulan Türkiye Ziraat Bankası bugün yenilenen hizmet kalitesi ve birçok teknolojik imkanlar ile müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor. Hızlı ve pratik bir şekilde telefonda müşteri temsilcisine bağlanmanın yollarından bir tanesi bankanın Kurumsal Müşteri hizmetleri numarasını aramaktan geçiyor. Telefon bankacılık hizmetlerinden yararlanmak için arayacağınız numara üzerinden müşterisi olduğunuzu gösterecek gerekli bilgileri girmeniz halinde sizde istediğiniz hizmetleri müşteri hizmetlerinden rahatlıkla alabilirsiniz.

Yorum Yapın