Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2021

ziraat müşteri hizmetleri

Ziraat bankası müşteri hizmetleri numarası ve bankayla telefonda yapabileceğiniz tüm işlemler geniş bir şekilde bu yazımızda yer alıyor. Türkiye’nin en köklü bankalarından olan Ziraat Bankası, müşteri hizmetleri ile müşterilerine pek çok konuda çözüm sunuyor.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

Ziraat bankası müşteri hizmetleri telefon numarası: 444 00 00 veya 0850 220 00 00 dır. Ziraat Bankası iletişim için bu iki numaradan herhangi birini arayabilirsiniz. Her iki numaradan da aynı hizmeti almış olacaksınız.

Ziraat Bankası, yurt dışına çıkan müşterileri için, müşteri hizmetleri birimini aktif tutmaktadır. Eğer müşteri hizmetleri ile yurt dışından görüşmek istiyorsanız +90 0850 222 00 00 numaralı telefonu aramanız yeterlidir.

Bu numaralar, herhangi bir konuda bilgi almak, şikayette veya istekte bulunmak, finansal işlemler yapmak için aranabilir. Ancak müşteri hizmetlerinden finansal işlemler yapılmak istenmesi durumunda kişinin telefon bankacılığı üyesi olup olmadığı sorgulanmaktadır. Yani Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden mali işlem yapmak için yine aynı bankanın telefon bankacılığına sahip olmak gerekir. Ayrıca ben direk müşteri hizmetleriyle direk görüşmek diyorsanız Ziraat bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma sayfamıza göz atabilirsiniz.

ziraat bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma

Ziraat bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma işlemini yaparak müşteri temsilcisiyle hızlı bir şekilde iletişim kurabilir ve sorunlarınızı dile getirerek çözüm yolu bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2021

Öncelikle artık çoğu banka sizleri tuşlama menülerinde boğmadan telesekreter yardımıyla tüm işlemlerinizi çözüyor. Ancak bazı durumlarda müşteri temsilcisiyle birebir görüşmek zorunda olabilirsiniz. İşte adım adım yapmanız gerekenler:

 1. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak için 444 00 00 veya 0850 220 0000 numaralarını aramalısınız.
 2. Sizi bir telesekreter karşılayacak ve “Artık tuşlama menüleriyle uğraşmadan yapmak istediklerinizi 1-2 kelimeyle anlatır mısınız” diyecek.
 3.  Telesekreter’e cevap olarak “müşteri hizmetleri” deyin.
 4. Size “hangi konuda görüşme yapmak istiyorsunuz” gibi bir cevap verecektir.
 5. Bu aşamada bilgi güncelleme derseniz müşteri hizmetleri ile direk görüşme sağlayabilirsiniz.

Biz burada tekrar bir çok işleminizi telesekreter ile yapabileceğinizi belirtmek istiyoruz. Fakat mutlaka ziraat müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorum diyorsanız bu yöntemle bağlantı kurabilirsiniz. Ayrıca Ziraat bankası müşteri hizmetleri hakkında hazırladığımız sayfamızda da müşteri hizmetlerinden hangi işlemleri yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Son olarak şunu da belirtmekte fayda var, artık Ziraat Bankasını aradığınızda herhangi bir tuşlama menüsü sizleri karşılamıyor. Genellikle tüm bankaların sesli yanıt sistemiyle müşterilerine hizmet verdiğini söylemeliyiz. Bu sistem de yine büyük kolaylıklar sağlıyor ve sesinizle vereceğiniz komutlar sayesinde işlemlerinizi halledebiliyorsunuz.

Ziraat Müşteri Hizmetleri İle Hangi İşlemler Yapılabilmektedir?

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden yapılabilen bir çok işlem bulunmaktadır. Bunlar şöyle sıralayabiliriz:

 • Vadesiz hesap açma veya kapama
 • Bakiye ve hesap hareketlerini kontrol etme
 • Virman
 • Havale
 • EFT
 • Düzenli Havale veya EFT talimatı
 • Cebe para transferi
 • Döviz alımı veya satımı
 • Yatırım fonu alımı veya satımı
 • Hazine bonosu/ devlet tahvili alımı veya satımı
 • Eurobond alımı ve satımı
 • Altın alımı ve satımı
 • Repo
 • Kredi kartı ekstresi ve borç bilgileri
 • Kayıp veya çalıntı kart bildirimleri öğrenme
 • Kart yenileme işlemleri
 • Nakit avans gibi işlemler müşteri hizmetlerinden yapılabilmektedir.

Daha yapılabilen pek çok işlem vardır. Müşteri hizmetlerinden döviz alım satımı, yatırım fonu alım satımı, hazine bonosu alım satımı, devlet tahlili alım satımı, altın alım satımı ve repo gibi yatırım işlemleri yapılabilir. Kullanılan kredi kartının ne kadar borcu olduğu, hesap kesim tarihi ve değişikliği, kredi kartı ödemeleri, kredi kartının özellikleri, sonradan taksitlendirme gibi kart işlemleri yapılabilir. OGS ve HGS ile ilgili olarak geçiş bilgileri, bakiye bilgileri, yeniden bakiye yükleme gibi işlemler yapılabilir. Ziraat müşteri hizmetlerinden yapabileceklerinizin tamamı için buraya tıklayabilirsiniz.

Ziraat Bankası bünyesinde kullanılan kartların şifreleri, varsa internet ve mobil bankacılık şifreleri ile telefon bankacılığı şifreleri yine müşteri hizmetleri aracılığı ile öğrenilebilir. Fatura ödeme, vergi ödeme, SGK prim ödemeleri gibi ödemeler yapılabilir. Otomatik ödemelerle ilgili talimat verilebilir veya bunlar ile ilgili değişiklik yapılabilir.

Kredi çekmek istediğinizde ya da hesabınızda ne kadar bakiye kaldığını sorgulamak istediğiniz de bunu müşteri hizmetleri numarasını arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kart iptali ya da kayıp kart talebi ile siz de 7/24 Ziraat bankası müşteri hizmetleri numarasını arayabilir ve ihtiyacınız olan tüm problem ve sorularınıza hızlı bir şekilde yanıt bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu