Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Ziraat Bankası kredi kart borcu olan tüketiciler için yapılandırma hizmeti sunuyor. Bilinçli olmayan tüketiciler için bankacılık ürün ve hizmetlerini kontrolsüz kullanılması bazen söz konusu oluyor. Günlük hayatımızda başta alışveriş olmak üzere birçok alanda nakit kullanımı yapılan bankacılık ürünleri arasında kredi kartı ilk sıradadır. Kredi kartı her ne kadar insan yaşamını kolaylaştırsa da kullanımdan doğan borçların varlığı, tüketiciyi zaman zaman zor duruma sokabilmektedir. Böylesi bir durumda bankalardan yapılandırma desteği almak kaçınılmaz olmaktadır.

Ziraat Kredi Kartı Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası kredi kartı borcunuzu yapılandırmak için banka şubelerine müracaat edebilirsiniz. Kredi kartının kullanımından doğan, tüketicinin ödemede sorun yaşadığı kart borçlarının yapılandırmayla sorun olmaktan çıkarılabileceğini belirtmek gerekir. Bunun için ilk yapılacak olan şey kredi kartı güncel borç limitinin ne kadar olduğu ve tüketici bunu taksitle ödenek istediğinde aylık ne kadar ödeme yapabileceği bilgisidir. Bu değerlendirmenin bilinmesi sonrasında kredi kartı borç yapılandırma hizmeti veren bankaya bu talep iletilmelidir. Banka mevcut güncel borç ve müşteri finans notunun değerlendirilmesi ile bu hizmeti sunacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Kart Yapılandırma İçin Bilinmesi Gerekenler

Kredi kartına ait mevcut bir borcun tüketiciyi zorlanmadan ödenmesi için borç yapılandırma çok büyük önem taşır. Ancak kredi kartı borcunu yapılandırmadan önce bazı hususlara dikkat etmek, tüketici açısından önem taşır.

Bu nedenle Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma öncesinde:

  • Kredi kart veya kartların güncel borç tutar toplamı
  • Kartın yapılandırılmasının tüketiciye ne kadar tutarda mal olacağı
  • Kredi kartlarının kullanıma kapatılma durumu

Hususların gözden geçirilmesi gerekir. Kredi kartı yapılandırma için kartın kapatılması/iptal edilmesi gerektiğinin unutulmaması gerekir.

Birden Fazla Kredi Kartı Borcunun Tek Bankada Yapılandırılması

Tüketici olarak ihtiyaçlarımızı gidermek için bankalardan alınan kredi kart sayısı birden fazla olabilmektedir. Kredi kartı yapılandırma için kredi kartı sayısına takılmanıza gerek yok. Kart yapılandırma talebinde bulunduğunuz bankaya bu kart sayısı ve borçlarını belirtmeniz ve hepsini tek kredi ile yapılandırmak istediğinizi belirtmeniz yeterli. Böylelikle tüm kredi kartı borçlarınız tek banka ve tek kredide birleşmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu