Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Kredi kartı bloke edilmesi veya kapatılması işlemi bankanız tarafından kartınızın devre dışı bırakılmasına denir. Kullandığımız kredi kartları çeşitli sebeplerden dolayı aniden bloke edilebiliyor. Ziraat kart bloke kaldırma işlemleri için neler yapılabilir yazımızdan açıklıyoruz.

Ziraat Kredi Kartı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullanan bir çok kişi gelirine uygun olmayan alışverişler yaparak ve bu ekstre tutarlarını ödenmeme sonucu olumsuz durumlarla karşılaşabilirler. Ödenmemiş borçların birikmesiyle kartınız devre dışı kalınca kart kullanımınız kısıtlanır. Ziraat Bankası tarafından bloke edilen kartınızın açılmasını istiyorsanız ilk işlem borçların tamamını ödemeniz olacaktır. Borcunuzu tamamen kapattığınız takdirde kredi kartı blokesi banka tarafından kaldırılarak tekrar kullanıma açılır.

Ayrıca Ziraat Bankası şubesine giderek blokeli kartınızı aktif hale çevirmek için bankayla görüşme yapabilirsiniz. Ek bir yöntem olarak Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine ulaşarak kart blokeniz hakkında görüşme sağlayabilirsiniz.

Ziraat Kart Blokesi Ne Zaman Açılır?

Borçtan dolayı bloke oluşan kartlar için borcun ödenmesi durumunda kartınız 24 saat içerisinde açılır. Kart borcunu ödediniz 24 saat geçmesine rağmen kredi kartının kullanıma hala açılmaması durumunda Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 444 00 00’ı arayarak uzman kişilerden destek alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartlarında Bloke Neden Olur?

Kredi kartlarının bloke olma sebebini ve çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Şifrenin üst üste yanlış şekilde girilmesi
  • Kredi kartında bulunan borçların ödenmemesi
  • Kayıp ve çalıntı ihbarı

Gibi çeşitleri barındıran kredi kartı bloke durumları bulunuyor. Düzenli ve gelirinize göre harcamalar yapmak, kredi kartınızı doğru ve gereli durumlarda kullanıp ekstre tarihinde ödemenizi yapmanız sizin için en doğru adım olacak. Aynı zamanda kredi kartı bloke ve kapatılma gibi zor durumlarla karşılaşmamış olacaksınız.

Ziraat Kredi Kartının Bloke Olması Sonuçları

Kredi kartını doğru ve etkili şekilde kullanan kişiler kredi notu veya kredi kartı kapatılma gibi olumsuz durumlarla karşılaşmazlar. Kredi kartlarında bulunan borçların düzenli bir şekilde ödenmesi bankaların dikkat ettiği bir durumdur. Bankalar kredi ürünlerini müşterilerine sunduklarında kredi notlarına çok dikkat ederler. Herhangi müşterinin borcunu ödememesi ve kartının da bloke edilmesi durumu kredi notunu olumsuz yönde etkiler.

Bu nedenle kredi başvurularında kredi notu düşükse olumsuz yanıt alınabiliyor. Bu durumun oluşmaması adına bloke edilmiş olan kartların borcu en yakın zamanda ödenmeli ve kart blokesi kaldırılıp kredi notunun düzelmesi sağlanmalıdır. Ayrıca kartta bloke oluşmaması için borcun asgari tutarını ödeyerek bloke engellemesinin önüne geçilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu