Ziraat Bankası Kredi Başvurusu SMS

Tüketici ihtiyaçlarının finansman desteğine yönelik öncelikli kuruluşlar arasında yer alan bankalar, bu desteği kredi ürünleriyle sağmaktadır. İhtiyacı olan her tüketici dilediği bankanın kredi

ziraat bankası kredi başvurusu

Tüketici ihtiyaçlarının finansman desteğine yönelik öncelikli kuruluşlar arasında yer alan bankalar, bu desteği kredi ürünleriyle sağmaktadır. İhtiyacı olan her tüketici dilediği bankanın kredi ürünlerine farklı hizmet kanalları aracılığıyla başvuru yapabilir. Kredi başvuru için en sağlıklı hizmet kanalı banka şubesi olsa da telefon bankacılığı, internet bankacılığı, SMS veya ATM üzerinden dahi kredi başvurusu yapılabilir.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüketicilerin zaman zaman mevcutta olmayan ihtiyaçları nedeniyle veya ekonomik durumunun elvermediği anda bankalardan kredi desteği almak istemesi normal karşılanmalıdır. Bankanın bu desteğinden yararlanmak için tüketicinin bu durumu belirtir bir başvuru yapması gereklidir. Kredi ürün veya hizmeti almak için başvuruda bulunacak tüketicinin ilk olarak dikkat etmesi gereken şey ihtiyaca en uygun kredi ürün veya hizmet talebinde bulunmasıdır. Çünkü ihtiyaca yönelik kredi ürünleri tüketicin avantajına olacaktır.

Yeni nesil dijital bankacılık çalışmaları ile birlikte müşterilerine çok özel ayrıcalıklar sunan Ziraat Bankası, kredi başvurularınızı da yine dijital olarak yerine getirebilmenizi sağlıyor. Mobil uygulama, web sitesi ve son olarak sms yöntemi ile de başvurularınızı sorunsuz bir şekilde yapabiliyor ve kredi taleplerinizi iletebiliyorsunuz. Ziraat bankası kredi başvurusu için neler yapmanız gerektiğine dilerseniz hep birlikte göz atalım.

Ziraat Bankası Sms İle Kredi Başvurusu

“Tuketici boşluk tc kimlik no boşluk kredi tutarı boşluk vade boşluk aylık gelir” kalıbını kullanarak sizler de 4747’ye sms gönderebilirsiniz. Ziraat bankası sms ile kredi başvurusu sürecini yönetmek çok daha kolay ve saniyeler içerisinde olumlu ya da olumsuz yanıt alıyorsunuz.

Başvurunuz onaylandığı takdirde bankanız hangi belgeleri tamamlamanız ve iletmeniz gerektiğini de yine cep telefonları aracılığı ile tarafınıza ulaştıracaktır. İlgili belgeler tamamlanıp başvuru sonuçlandırıldığında kredinizi sorunsuz bir şekilde çekebiliyorsunuz.

Ziraat Mobil Uygulaması Üzerinden Kredi Başvurusu

Geçmiş yıllarda mobil uygulama üzerinden kredi başvurusu yapamıyordunuz ancak kısa bir süre önce uygulamanın güncellenmesi ile birlikte bu ayrıcalıktan da faydalanabilir hale geldik. Ziraat mobil uygulamasına giriş yaptıktan hemen sonra “Başvurular” butonuna tıklayarak bu menü içerisinde kredi tercihini yapabiliyorsunuz. Hangi tür krediyi seçmek istediğiniz, ne kadar kredi talep ettiğiniz ve aynı zamanda vade seçenekleri gibi detayları da yine mobil uygulama aracılığı ile girebiliyor ve talep oluşturabiliyorsunuz. Buradaki en önemli detay ise bu ayrıcalığın yalnızca maaşlı müşterilere sunuluyor olmasıdır. Eğer maaşınızı Ziraat Bankası aracılığı ile alıyorsanız kredi başvurularınızda bu alternatifi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Web Sitesi Aracılığı İle Bireysel Başvurular

Ziraat bankası kredi başvurularınız için sizler de “https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular” linkini kullanabilir ve bu pencerede yer alan “Tüketici, taşıt, konut” seçenekleri arasından tercihlerinizi yapabilirsiniz. Kredi ekranına geçiş yaptığınızda doldurmanız gereken bir form karşınıza çıkacaktır. Kişisel bilgilerinizin yanı sıra ne iş yaptığınız, ne kadar kredi talebinde bulunacağınız ve son olarak vade seçeneği gibi detaylar da yine bu formda yerini almaktadır.

Finansal durumunuz banka tarafından yeterli görülmesi durumunda olumlu, görülmediğinde olumsuz olarak sonuçlandırılır. Bu nedenle bankaya başvuru yapmadan finansal referansının hangi seviyede olduğunu bilmek başvuru sonucu hakkında ilgili bilgi verecektir. Ziraat bankası başvuru sorgulama ile ilgili sayfamızdan bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

1 Yorum

  1. leyla imren

Yorum Ekle