Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Evrakları

Ziraat bankası konut kredisi başvuru evrakları

Ziraat Bankası konut kredisi başvuru evrakları, şartları ve faiz oranları ile alakalı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Konut almak yaşanan ekonomik koşullarda artık zor olsa da Türkiye Ziraat Bankası sizlerin ihtiyaçlarınıza her şart ve koşulda olduğu gibi bu destek içinde en uygun faiz oranları ile konut kredisi fırsatı sunuyor.

Finansal zorlukların yaşanması sonucunda birçok kişi ev almayı hayal olarak görüyor. Fakat bu dönemde sizlere en iyi fırsat ve olanakları sunan Ziraat Bankası ev sahibi olmanıza sizi bir adım daha yaklaştırıyor. Ziraat Bankası konut kredisi ile en uygun ve düşük faiz oranları ile sizlerin de ev sahibi olmanızı sağlayacak.

Türkiye Ziraat Bankası Konut Kredisi Şartları

Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu birçok hizmetten en önemlisi insanları daha kolay zorluk çekmeden ödeyebileceği birçok alternatif seçenek ile ev sahibi olmasını kolaylaştırmaktır. Konut kredisi almak isteyen vatandaşlar 120 ay vade imkanından yararlanarak, satın almak istediğiniz konutun ekspertiz raporunun %80 olan kısmına kredi imkanı sağlıyor. Kalan diğer kısmı peşin olarak ödemeniz gerekir.

Ziraat Bankasından konut kredisi almış olduğunuz takdirde konut için hayat sigortası, konut sigortası ve deprem sigortası bu çok önemli olan 3 konu otomatik olarak sizler için sigorta yapılır. Ziraat Bankası bu konuda sizlere cazip fiyatlar ve indirimler sunarak sizlerin hayallerini gerçeğe dönüşmenize yol açar.

Ziraat Bankası aynı zamanda sizlere diğer bankalardan farklı olarak en düşük faiz oranı ile işlem yapmakta. Yeni ev alımlarında diğer bankalara göre %1.5 gibi düşük faiz oranları ile konut kredisi imkanı sunuyor. Başvuru yapacak konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşların gerekli belgeleri yanına alarak bölgesinde bulunan en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru yapabilir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Evrakları

Ziraat Bankası konut kredisi için başvurmak isteyen vatandaşlardan istenen belgeler öncelikle başvuru formu doldurarak işe başlayabilirsiniz. Kimlik kartı pasaport veya ehliyet fotokopisi, gelir durumunuzu gösteren belge, serbest meslek yapan kişilerin üyelik belgesi istenilen belgeler arasındadır. Bunların yanında, tüzel kişiliklerin firmaya ait ticari sicil gazetesi veya fotokopisi, satın alınmak istenen evin tapu belgesi, banka tarafından istenen ve gerekli durumlarda farklı belgeler istenirse onları da yanınıza alarak konut kredisi için Ziraat Bankasına başvuru yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu