Ziraat Bankası Kart Şifresi Alma (4757 SMS ve Online)

ziraat bankası kart şifresi alma

Ziraat bankası üzerinden yeni kart almış kullanıcılar kartları için bir şifre belirlemelidir. Şifre alma işlemi doğrudan bankada yapılabildiği gibi sms ile ve internet bankacılığıyla da mümkündür. Ziraat kart şifresi almak için bilmeniz gereken tüm yöntemler aşağıdaki şekildedir:

Ziraat Bankası Kart Şifresi Alma

Ziraat Bankası şifre alma adımlarıyla bankanın, bankkart, genç kart, kampüs kart, maximum, combo, başak kart, bankamatik kartı, veya maaş kartı gibi kredi kartlarının kolaylıkla şifrelerini oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde uygulamak.

4757 Ziraat Bankası SMS İle Şifre Alma

En kolay ve zahmetsiz olan kısa mesaj yöntemiyle şifre alabilmek mümkündür. Kısa mesajda aralarında boşluk bırakarak SIFRE kartın son 6 hanesi, anne kızlık soy isminin son 2 harfi ya da doğum yeri, kartın arkasında bulunan 3 rakamlı güvenlik kodu yazılarak 4757 numarasına gönderin.

Örnek SMS: SIFRE 444444 LU 999 veya SIFRE 444444 İZMİR 999

Yukarıdaki örnekte yer alan rakamları kart bilgilerinize, harfleri ise kendi kişisel bilgilerinize göre yazmalısınız. Anne kızlık soy ismi Türkçe karakter kullanılarak yazılmalıdır aksi durumda şifre alımı onaylanmayacaktır. Bu işlemi yaparken bankaya kullanıcı adına kayıtlı olan telefon numarasının kullanılması gerekir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İle Kart Şifresi Oluşturma

Kartınızı adresinizden teslim aldığınızda internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden şifre oluşturabilirsiniz. İnternet şubesi için www.ziraatbank.com.tr adresine girebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası mobil uygulaması cep telefonuna indirilerek de mobil şube ile şifre alınabilir. Bunun için elbette internet bankacılığı şifresi de oluşturmak gerekiyor. Eğer şifreniz yoksa Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma yazımıza da bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi İle Şifre Oluşturma

Sesli arama yöntemiyle de şifre alabilmek mümkündür. Ziraat Bankası iletişim numarasını (0850 220 00 00 – 444 0 000) arayarak bankaya gitmeden sizden istenilen bilgileri müşteri hizmetlerinden temsilciyle paylaşarak güvenli bir şekilde şifre alma işlemi tamamlanabilir. Yeni şifre iki defa ayrı ayrı tuşlanarak doğruluğu onaylanır ve kullanıma başlanır.

Ziraat Bankası ATM’den veya Şubeden Şifre Alma

ziraat atmden kart şifresi alma

Bankanın şubesine giderek gişe görevlisi personel yardımıyla da şifre alabilmek mümkündür. Banka danışmanı banka kartını bir post cihazına yerleştirir ve kullanıcıdan şifre girmesi istenir, işlem tekrarlanarak şifre alımı onaylanır. Ziraat Bankası ATM’sinden de kartınızı takarak kolaylıkla şifre oluşturabilirsiniz.

Ziraat Kart Şifresini Değiştirme

Ziraat Bankasından kart sahipleri diledikleri zaman kart şifrelerini değiştirebilirler. Bunun için internet ve telefon bankacılığı yöntemini kullanabilirsiniz. En kolay yöntem olarak bankayı aramanızı tavsiye ederiz. Sesli yanıt üzerinden kısa bir sürede yeni şifre alabilirsiniz.

İlk önce Ziraat Bankası’nda hesabın olması gerekmektedir. Bununla beraber Bankkart başvurusu yaparak kartın şifresi değiştirmek mümkündür. Hesap açma sürecinden hemen sonra kişinin kartı kendisine teslim edilecektir. Bununla beraber istenildiği gibi kullanılacak bir şifre tanımlamak gerekecektir.

Ziraat Bankası Kart Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Ziraat bankası bankkart şifresi unutulması halinde internet şubesi veya 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetleri ile şifrenizi tekrardan oluşturabilirsiniz. Şifre unutma durumlarında bir kaç güvenlik adımı tamamlandıktan sonra yeni şifre oluşturma işlemi yapılır.

ziraat kart şifremi unuttum

Ziraat Kartımı Kaybettim/Çalındı Ne Yapmalıyım?

Ziraat bankası bank kartı veya kredi kartı kayıp/çalıntı durumlarında acilen banka ile iletişime geçilmesi gerekir. Ziraat bankası müşteri hizmetlerine durumla alakalı bilgi verdikten sonra kartınız hemen kullanıma kapatılır. İsteğinize göre yeni kartınız adresinize gönderilir.

Kart, kişiye yaklaşık olarak 1 hafta içinde banka kuryesi ile teslim edilmektedir. Eğer kişinin adresine ulaşılmıyor ise en yakın Ziraat Bankası şubesine kişinin kartı teslim edilecektir. Bunun yanı sıra bankada kayıtlı olan cep telefon numarası güncel değilse, kart müracaatı esnasında numaranın da güncellenmesi gerekmektedir.

Güncel olmayan telefon numarası güvenlik bakımından bankalar açısından kullanılmaz. Bankada tanımlı olan cep telefonu numarası yoksa şifre alabilmek adına banka şubesine gitmek gerekebilir. Bankkart’a şifre tanımlamak adına izlenecek adımlar hakkında bilgi vermek önemli olacaktır.

Ziraat Bankası Kart Şifresi Nasıl Belirlenmelidir?

4 haneden oluşan banka kartı şifresini rakamlardan oluşturabiliyorsunuz. Birbirini tekrarlamayan, aynı karakter yan yana gelmeyecek, doğum yılı gibi 19 rakamlarıyla başlamayacak ve sıralı olmayacak şekilde dikkatlice seçilmelidir. Bu özelliklere uymayan şifreler banka tarafından kabul edilmemekte ve tekrar şifre oluşturulmaktadır.

Günümüzün en çok tercih edilen bankalarından biri olan Ziraat Bankası bugün teknolojiyi yakından takip eden bankalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Ziraat Bankası bu özelliği ile öne çıkarken aynı zamanda müşterilerin güvenle yararlanabileceği ve tercih edebileceği bankalardan en önemlisidir.

Banka veya kredi kartları alışveriş kolaylığı, yüksek miktarlardaki paranın daha rahat taşınmasını ve güvende olmasını sağlar. Bu kartlarda şifre seçimi oldukça önemlidir. Kart şifreleri banka personeli de dahil kimseyle paylaşılmamalı ve kişiye özel olmalıdır.

Bu sayfamızdan ziraat kart şifresi alma işlemleriyle alakalı detaylı bilgiler sunduk. Anlattığımız yöntemlerden biriyle kart şifresi alabilir ve kartınızı kullanıma açabilirsiniz. Konuyla alakalı merak ettiğiniz soruları yorumlardan bize iletebilirsiniz.

3 Yorum

  1. selam şifre almak ne kadar zormuş mesajla daha bir kolay olmalı akbankta bu kadar zor değil anne kızlık soyadı yok doğum yeri zorlaştırmayın kolaylaştırın iyi günler dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu