Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama

ziraat bankası bakiye sorgulama

Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemini pek çok farklı yolla hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Hesap bilgilerinizi ve bakiye tutarınızı düzenli bir şekilde kontrol edebilir, para alışverişlerinizi günlük olarak izleyebilirsiniz. Bunları yapabilmek için öncelikle Ziraat Bankası hesap bakiyesi sorgulama işleminin yapılması gerekmektedir. Açtığınız tüm hesapları dilediğiniz zaman sorgulama hakkına sahipsinizdir. Hesabınıza ait para miktarını öğrenmek istiyorsanız bankanın size belirttiği yöntemlerle işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Nasıl Sorgulanır?

Ziraat Bankası ülkemizde senelerdir hizmet vermekte olan bir kamu bankasıdır. Bu bankada bir hesabınız varsa, dilediğiniz vakit hesabınızdaki parayı sorgulayabilirsiniz. Devamlı olarak ilerleyen günümüz teknolojisinde artık bu tür işlemleri bankayı ziyaret etmeye gerek kalmadan da yapabiliyoruz. Önceleri bankaya gitmeden halledemediğimiz bu sorgulama işlemlerini artık 7 gün 24 saat oturduğumuz yerden yapabiliyoruz. Bakiye sorgulama işlemlerinizi bilgisayarınız vasıtasıyla internet bankacılığından, telefonunuzla veya internet üzerinden yapabilirsiniz. Şimdi sizlere Ziraat Bankası bakiye sorgulama konusunda ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağız.

Ziraat Bankası İnternet Şubesinden Bakiye Sorgulama

Bu işlem için www.ziraatbank.com.tr adresine giriş yaparak internet bankacılığı seçeneğine tıklayabilir ve burada açılacak olan bankacılık hizmetinden hesaplar menüsüne tıklayarak bütün banka hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Dilediğiniz hesabı seçerek o an hesapta ne kadar para bulunduğunu internet bankacılığı aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası internet bankacılığını kullanabilmek için bankadan temin edebileceğiniz bir internet bankacılığı şifresine ihtiyaç vardır. Şayet hesabınız varsa en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek gayet güvenli bir şekilde internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. İnternet şubesi ile sisteme giriş yapan kişiler aynı zamanda Ziraat Mobil uygulamasından da bakiye sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ziraat Mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra internet şifreniz ile giriş yaparak para transferlerinize bakabilir, hızlı bir şekilde bakiye kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS ile Bakiye Sorgulama

Bankaya gitmeye vakit bulamayanlar veya bir sebeple internet hizmeti kullanmayanlar için bu banka, kısa mesaj (SMS) ile bakiye sorgulama işlemini de hizmete sunmuştur. Bu yöntemle bakiye sorgusu yapmak istiyorsanız, bankada kayıtlı olan cep numaranızdan mesaj atmanız yeterli olacaktır. Cep telefonunuzun mesaj bölümüne, BAKIYE yazıp 4747’ye kısa mesaj gönderdiğiniz takdirde hesap bakiyenizdeki tutar size bir kısa mesaj ile bildirilecektir. Eğer aynı bankada birden fazla hesaba sahipseniz yine 4747’ye bu kez BAKIYE yazdıktan sonra müşteri numaranızı da yazarak kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini Arayarak Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemi için 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak tüm hesaplarınızın bakiyelerini öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda hesabınızda kalan para miktarını da sesli komut sistemi ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayriyeten müşteri temsilcisiyle bağlantı sağlayarak banka hesaplarınızı iptal ettirebilirsiniz.

İstediğiniz takdirde tüm banka ATM’lerinden de kartınızı kullanarak kolaylıkla bakiye işlemlerinizi öğrenebilirsiniz.

Yorum Yapın