Ziraat Bankası Hesabımdaki Parayı Öğrenme (SMS, Telefon, İnternetten)

Ziraat Bankası hesabımda ne kadar para var diye merak ediyorsanız işte en kolay bakiye öğrenme yöntemleri.

ziraat bankası bakiye sorgulama

Ziraat bankası bakiye sorgulama işlemleri için bu yazımızdan destek alabilirsiniz. Ziraat bankası hesabımdaki parayı nasıl öğrenebilirim, hesabımda ne kadar para var diye soranlar için hesapta bulunan bakiye miktarını kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmenin birkaç yolu mevcuttur. Hesabınızda bulunan bakiye miktarını hızlıca öğrenerek bütçenizi buna göre planlayabilirsiniz.

Öncelikle belirtelim ki Ziraat Bankası şubeleri ve Ziraat Bankası ATM’lerinden hesap bakiyenizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ancak yerinizden kalkmadan sadece cep telefonu, bilgisayar veya tablet kullanarak internetten hesap bakiyesi öğrenmek de mümkündür. Böylece fazla bir zaman harcamadan kolaylıkla hesap bakiyelerinizi öğrenebilir ve nakit durumunuzu buna göre planlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS ile Bakiye Öğrenme

SMS ile de Ziraat Bankası hesap bakiyesini öğrenmeniz mümkündür. Eğer SMS ile Ziraat Bankası bakiye öğrenme işlemi yapmak istiyorsanız, cep telefonunuzun mesaj yazma bölümüne BAKIYE yazıp 4747‘ye SMS gönderin.

ziraat bakiye sorgulama sms

Kısa bir süre sonra Ziraat Bankası hesabınızda bulunan bakiye miktarı cep telefonunuza SMS olarak gönderilir. Bu mesajı Ziraat Bankası hesabınıza kayıtlı olan cep telefonu numarasından göndermeniz gerekmektedir. Göndereceğiniz mesaj için herhangi bir ücret veya komisyon kesilmez.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Telefon Numarası

Ziraat Bankası hesabınızda bulunan bakiye miktarını öğrenmenin bir diğer yolu ise Ziraat Bankası iletişim numarasını aramaktır. Cep telefonunuzdan 444 00 00 numarasını arayıp hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. 444 00 00 numarasını aradıktan sonra, size söylenilen adımları takip ederek Ziraat Bankası hesap sorgulama yapılabilir.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama İnternetten

Ziraat Bankası internet şubesini kullanarak kolayca hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası internet şubesini kullanabilmek için internet bağlantınızın olması gerekir. Bunun için önce https://www.ziraatbank.com.tr internet adresine giriş yapmalısınız. Daha sonrasında bireysel internet şubesi seçeneğinden hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra hesaplar menüsüne tıklayıp bütün Ziraat Bankası hesaplarınızda bulunan bakiye miktarını öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki görselde kırmızı içinde gösterilen yerlere tıklayarak tüm hesaplarınızın bakiye durumunu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Ziraat mobil uygulamasından da hesabınızda bulunan bakiye miktarını öğrenebilirsiniz.

ziraat bankası bakiye sorgulama internetten

Ziraat Bankası internet şubesinden hesap bakiyenizi öğrenebilmek için, internet üzerinden Ziraat Bankası internet şubesine başvurup bir şifre almanız gerekmektedir. Bu şifre ile internet şubesine giriş yapabilir ve hesaplarınızda bulunan bakiye miktarlarını öğrenebilirsiniz. Eğer şifreniz yoksa ziraat internet bankacılığı şifre alma sayfamızdan bu konuda bilgi alabilirsiniz.

İstediğiniz takdirde tüm Ziraat bankası şubeleri ve ATM’lerinden de kartınızı kullanarak kolaylıkla bakiye işlemlerinizi öğrenebilirsiniz. Fakat bunun için Ziraat Bankası şubesi veya Ziraat Bankası ATM’lerine gitmeniz, belki de sıra beklemeniz gerekecektir. Ancak anlattığımız yöntemlerle hiç yerinizden kıpırdamadan Ziraat bakiye sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu