Ziraat Bankası Hesap Açma Online ve Şubeden Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası hesap açma online işlemler ile kolayca yapılabiliyor. İşte tüm detaylar.

ziraat bankası hesap açma online

Ziraat bankası üzerinden hesap açma işlemi online veya şubelerden şahsen yapılabiliyor. Günümüzde bankacılık hizmetlerinin gelişmesiyle birlikte birçok kişinin bankalarla olan ilişkisi giderek arttı. Bununla birlikte bankalarda çeşitli türlerde hesabı olan kişilerin sayısı da aynı oranda artış gösterdi. Bu nedenle kişiler, bireysel hesap nasıl açılır gibi soruların cevabını merak etmektedir.

Ziraat Banka Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat bankasında bireysel hesap açmak isterseniz yapmanız gereken belli başlı işlemler bulunmaktadır. Eğer ziraat bankasında hesabınız yoksa ve hesap açtırmak istiyorsanız size en yakın olan ziraat şubesine bireysel başvuruda bulunabilirsiniz.

Şubeye gittikten sonra kimlik belgenizle birlikte müşteri temsilcisine hesap açma talebinizi iletebilirsiniz. Talebinizi alan müşteri temsilcisi görevlisi, size yükümlülük ve haklarınızı bildiren bir sözleşme iletecektir. Sözleşmeyi okuyup imzaladıktan sonra sözleşmenin bir nüshası bankada diğer nüshası da sizde kalacaktır. Ardından hesap cüzdanınız size teslim edilecek ve bireysel hesabınız açılmış olacaktır.

Ziraat Bankası Hesap Açma Online

Eğer ziraat bankası kredi ya da banka kartınız varsa ve bireysel hesap açtırmak isterseniz yapmanız gereken işlemler çok daha kısalacaktır. Ziraat bankası internet şubesine girdikten sonra başvuru yap bölümünde bireysel hesap açma başvurusu yapabilirsiniz.

Başvuru yaptıktan itibaren 10 ile 20 gün içinde bireysel hesabınız açılacak ve banka kartınız da adresinize gönderilecektir. Kartınız adresinize geldikten sonra şifre işlemlerinizi yapıp bireysel hesabınıza para yatırma ya da para çekme işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat bankasında bireysel hesap açtırmak için şubeye gidecekseniz yanınızda mutlaka kimlik bulundurmalısınız. Ayrıca müşteri temsilcisinin size ileteceği belgelerdeki boşlukları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemlerden sonra bireysel hesap açtırmanızın önünde bir engel kalmayacaktır.

Ziraat bankası hesap işletim ücretleri ise 3 aylık 20 TL olacak şekilde yıllık 80 lira olarak tahsil ediliyor.

Ziraat bankası hesap açma hakkında detaylı bilgi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/mevduat/vadesiz-hesaplar/vadesiz-tl-mevduat-hesabi/vadesiz-tl-mevduat-hesabi

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Açma

Diğer birçok bankada yapıldığı gibi ziraat bankasında da başka para birimlerinde bireysel hesap açtırmanız mümkündür. Dolar ya da Euro gibi para birimlerinde bireysel hesap açtırmak istiyorsanız ziraat bankası internet şubesine giriş yapmanız gerekmektedir. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra bireysel hesap açılışı bölümünde yer alan para birimlerinde döviz hesabı açabilirsiniz.

İnternet şubesi kullanmıyorsanız en yakın ziraat şubesine gidebilir ve istediğiniz para biriminde döviz hesabı açabilirsiniz. Döviz hesabınızı açtıktan sonra ziraat şubeleri aracılığıyla döviz yatırma ya da döviz para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat bankası döviz hesabı hakkında detaylı bilgi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/mevduat/vadesiz-hesaplar/vadesiz-yabanci-para-mevduat-hesabi

Ziraat Bankası Bireysel Hesap Avantajları Neler?

Ziraat bankasında sahip olduğunuz hesap sayesinde otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylece kredi kartı, fatura, ya da kredi ödemelerinizi otomatik talimatla gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel hesabınız aracılığıyla EFT ve havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hesabınızda para bulunmadığında bile kredili mevduat hesabı ile nakit para çekebilirsiniz.

Ziraat bankası kredili mevduat hesabı hakkında ayrıntılı bilgiler için hemen Ziraat Bankası eksi hesap sayfamızı inceleyin ve önemli bilgileri kaçırmayın.

Diğer bir avantaj da, ziraat bankasında sahip olduğunuz lira, döviz ve altın hesaplarınızın 100.000 TL ye kadar olan bölümü sigorta kapsamındadır. Bu nedenle paranızı kaybetme ya da el konulma riskinden kurtarmış olursunuz. Ziraat bankasında bireysel hesap açtırırsanız tüm bu avantajlardan yararlanmanız mümkün.

Ziraat Bankası Banka Hesabı Kapatma

Bankalardan finansal hizmet almak için açılan hesapların bazı nedenlerden dolayı kapatılması ihtiyacı olabilmektedir. Bu nedenler arasında birden fazla hesabın olması, hesap takibinin zorlaması veya kullanılma ihtiyacını ortadan kalkması sayılabilir. Bu durumda banka müşterisinin banka şubesi aracılığı ile hesabını yazılı beyan vererek kapatması mümkün. Hesabı kapatmak istediğiniz banka şubesi yazılı kapatma beyanınızı aynı gün içerisinde işleme alarak banka hesabınız kapatılmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu