Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2020

Ziraat bankası evlilik kredisi

Türkiye’de ekonominin büyümesinin en önemli sebeplerinden biri de nüfus yoğunluğu olarak bilinir. Nüfus yoğunluğu ekonomik büyümede sağlayan bir faktör olmasından dolayı devlet ekonomik büyüme yaratmak adına bazı teşvikler ile vatandaşlara hizmet ve yardım sağlanmayı hedeflemiştir.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan bazı çalışmalar sonucu genç nüfusun arttırılması yönünde planlar yapılmıştır. Başta siyasi liderler ve bakanlıklarımız tarafından birçok yardım ve destek konusu gündeme gelmiştir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı evlilik desteği vermeye başlamış konuyla ilgili ilk adım Türkiye Ziraat Bankası ile bir protokol imzalanarak evlenmek isteyen her çifte evlilik kredisi verilmeye başlanmıştır.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Ziraat Bankası tarafından sağlanan maddi destek olarak verilen evlilik destek kredisi ön ödemeli bir planla alınabilir. Krediden yararlanmak isteyen çiftlerin öncelikle biraz birikim yapmaları gerekir. Toplam 3 yıl birikim yaparak bu üç yılın sonunda hesapta biriken miktarınızın % 20’si kadar olacağını ve verilen toplam desteğin 15 bin TL’yi geçemeyecek şekilde verilmesi ve çekim yapılırken biriken paranızla birleştirilerek çiftlere verileceği bir destek olarak karşımıza çıkıyor.

Evlilik Destek Kredisi Şartları Nelerdir?

Devletin vermiş olduğu evlilik desteği için verilen krediyi almanız için bazı şartlar bulunuyor. Bunlar öncelikle; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, TCK’da belirtilen suçlardan herhangi bir hüküm giymemiş olmanız durumunda bu desteği alabilirsiniz. Ayrıca en az 18 ve en yüksek 24 yaşında olmanız eğer üniversite okuyorsanız bu durumda da istenen yaş sınırlaması 27 yaşına çıkıyor. Evlilik desteği alabilmeniz için bu şartlara sahip olmanız durumunda bu krediyi alabilmeniz mümkün olacaktır.

Evlilik Destek Kredisi Alma Süreci Nasıl İşliyor?

Öncelikle çiftler birlikte karar vererek bulundukları bölgedeki Ziraat Bankası şubesine giderek bir çeyiz hesabı oluşturmaya başlarlar. Bu çeyiz hesabına yatırılacak miktar en az 250 TL olması gerekiyor. Buna ait bir sözleşme imzalıyorsunuz. 3 yıl boyunca hesaba düzenli bir şekilde para yatırmanız gerekli ve bu 3 yılın sonunda birikiminize devletin desteği eklenerek toplam birikiminiz hesaplanır.

Ziraat bankası evlilik kredisi almak için buraya tıklayarak, durumunuza uygun bir şekilde evlilik kredileri ile alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca 60 aya varan vade ve esnek ödeme seçenekleri ile Ziraat Bankası düğün yapacak çiftlere ihtiyaç kredisi olanağı da sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu