Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvurusu 2020 Gerekli Evraklar

ziraat bankası emekli kredisi başvurusu

Türkiye Ziraat Bankası emeklilere avantajlı hizmetler sunmaya devam ediyor. Emekliler tarafından oldukça talep gören başarılı bir banka olan Ziraat Bankası milyonlarca emekli vatandaşlara emekli maaşı hizmeti veren 1.banka olarak bilinir. Emekli vatandaşların ihtiyaç duyduğu birçok alanda kredi desteği sağlayan Ziraat Bankası konut, taşıt, arsa, dükkan, ihtiyaç ve benzeri birçok konuda kredi desteği sağlamaktadır. Birçok farklı alternatifleri emekli vatandaşlara en uygun ödeme koşulları ve en düşük faiz oranlarıyla sunmakta.

Ziraat Bankası Emekli İhtiyaç Kredisi

Emekli vatandaşlarımız sağlıktan tutun, tatil veya birçok farklı konuda ihtiyaç kredisi alabiliyor. İhtiyaç kredilerinin faiz oranları miktara ve istenilen vade oranına göre değişebilmektedir. %2.27 düşük faiz oranları ile ihtiyaç kredi desteği sağlayan Ziraat Bankasından başvuru yapabilirsiniz. Bankadan almış olduğumuz başvuru formunu doldurarak T.C kimlik fotokopisi ve aylık gelirinizi gösteren bir belge ile size en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Emekli Konut Kredisi

Birçok bankaya göre koşulların, ödeme planlarının ve şartların en düzeyli olduğu Ziraat Bankası Emekli vatandaşlarımız için bir avantaj kapısı adeta. Sizde avantajlı konut kredilerinden yararlanmak için Ziraat Bankasıyla tanışın.

Ziraat Bankası emekli vatandaşlara konut kredisi veren nadir bankalardan biri olma özelliğini taşıyor. Vermiş olduğu birçok hizmet gibi konut kredisi imkanı sunuyor. Emekli konut kredisi en düşük faiz oranı Ziraat Bankası müşterisi ve emekli maaşınızı bankadan alıyorsanız %1.53 olarak belirlenmiştir. 120 aya kadar vade imkanı sunularak kredi tarafınıza Ziraat Bankası onay verdiği takdirde kullanım hakkına sahip olursunuz. Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Yanınıza doldurmuş olduğunuz başvuru formu ve tüm belgelerinizi almanız gerekiyor.

Ziraat Bankası emekli vatandaşlarımız için verilen miktar yeterli gelmediği takdirde banka tarafından ihtiyaç kredisi olarak ekstra bir kredi ile istenilen miktarı tamamlama şansı elde edebilirsiniz. Bankanın yapmış olduğu gerekli onaylar sonucunda konut kredisini hızlı ve kolay şekilde alınabilir.

Ziraat Bankası Emekli Kredi Özellikleri

Emekli vatandaşlarımız için ayrıcalıklar sağlayan bu hizmet öncelikle 60 – 65 yaşını geçmemiş emekli vatandaşlar içindir. 65 yaş üstü kredi başvurusu yapmak isteyenler kısa vade olarak banka olumlu değerlendirme sonucu yararlanabilirler. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara maaşlarına göre kredi miktarını belirleyen bir hesaplama yapmaktadır. 60 ay vadeye kadar 100.000 TL’ye kadar onaylandığı takdirde kredi kullanımı sağlayabilirsiniz. Ziraat Bankasın emekli vatandaşlara kredi imkanı sağlarken kredi notu veya herhangi geç ödeme durumlarına bakmamakta olan bir bankadır. Düşük faiz oranları ile birçok avantajlı kredi kampanyalardan faydalanmak istiyorsanız maaşınız Ziraat Bankasına taşımanız doğru olacaktır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Şartları

Ziraat Bankası’nın emekli kredi avantajlarından yararlanmak için öncelikle ilk adım emekli maaşınızın Ziraat Bankası’na taşımanız olacaktır. İhtiyaç kredilerinin kullanımı için Ziraat Bankasının müşterisi ve emekli maaşınızı bu bankadan alıyor iseniz düşük faiz oranı ile işlem yaparak yalnızca kimliğiniz ile ihtiyaç kredi başvurusu yapılır. Emekli vatandaşlarımız konut kredisi çekmek istiyorsa Ziraat Bankası şubesine giderek alacağı evin tapu örneğini ve başvuru formunu doldurarak kredi desteği onaylandığı takdirde alabilir. Ziraat Bankası konut kredisi emekli vatandaşlara alacağı evin ekspertiz raporunun %80 olan kısmına kredi imkanı sağlıyor. Emekli vatandaşlarımız taşıt kredisi çekmek için alacağınız aracın fatura ve diğer evraklarını teslim etmeniz yeterli olur. Ziraat Bankası taşıt kredisi için 0 km veya en fazla 5 yaşında olan araçlara ve aynı zamanda kasko değerinin %70’lik kısmına kredi imkanı veriyor.

Gerekli evraklar; Kimlik belgesi, Bulunduğunuz bölgeye ait ikametgah belgeniz, Emekli cüzdanı belgesi, Gelir durumunuzu gösteren gerekli evraklar ve alınacak eve ait tapu belgesi fotokopisi istenmektedir. Bu gerekli evrakları yanınıza almanız gerekiyor.

Ziraat bankası emekli kredisi paketleri için:
https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/kredi-paketleri/emeklinin-artisi-kredi-paketi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu