Ziraat Bankası Eksi Hesap Nasıl Açılır?

Türkiye Ziraat Bankası, hesabınızda paranız olmasa dahi borçlarınızı ödeme imkanı tanıyan ve birçok kişinin tercih ettiği bir işlem olan eksi hesabıyla karşımıza çıkıyor. Hesabınızda para olmadığı takdirde harcama yapabilme, ödemelerinizi limitiniz dahilinde gerçekleştirmenize olanak sağlayan bu sistem aynı zamanda nakit ihtiyacınızın da karşılanmasını sağlıyor. Bu hesap Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı, eksi hesap veye diğer adıyla KMH kısaltması olarak bilinen hesap türüdür.

Ziraat Bankası Eksi Hesap (KMH) Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası eski hesap açtırmak için bankaya başvurunuzu bildirmeniz yeterlidir. Size en yakın Ziraat Bankası şubesine uğrayıp gerekli detayları öğrenerek uygun gördüğünüz takdirde başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda müşteri hizmetleri numarası olan 0850 220 00 00 numarayı arayarak da detaylı bilgi alabilir, sonrasında eksi hesabınızı aktif etme talebinizi iletebilirsiniz.

İşleminizi daha kolay ve hızlı bir şekilde tamamlamak istiyorsanız Ziraat Bankası web sitesi üzerinden kredili mevduat hesabı açma başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra mobil uygulamadan da Ziraat bankası eksi hesap açma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eski Hesap Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası müşterisi olan kredili mevduat hesabı olan kişiler hesabında para olmaması durumunda ödemelerini düzenli yapabilme imkanı buluyor. Ayrıca nakit paranız yoksa nakit para çekebilme imkanına sahip olursunuz. Bu hesabın bilinmesi gereken en önemli yönü bir çeşit kredi olarak kullanıldığı için müşteri eksi hesaptan çektiği tutarları daha sonra faizleriyle birlikte ödemesi gerekir. ATM’lerden 7/24 saat eksi hesap kullanılabilir. Sadece eksi hesap kullanıldığı günler hesaplanarak faizleriyle geri ödemesi yapılır. Hayat sigortası müşterisinin isteği doğrultusunda yapılır. Hesabınıza para yatırılınca tekrar eksi limit açılır.

Şöyle bir toparlayacak olursak Ziraat eksi hesap özelliklerini aşağıdaki gibi listeleyebiliriz.

  • Ziraat Bankası, bireysel kredi kullanan müşterileri için “hayat sigortası” ürününü sunmaktadır.
  • Faiz, hesabınızın eksiye düştüğü günler için ay ya da 3 ay sonunda kesilir.
  • Hesabınıza para yatınca faiz sıfırlanır.

Küçük tutarlı nakit ihtiyaçlarınız için en ideal çözüm olan kredili mevduat hesabını kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Ziraat Bankası Eksi Hesap Faiz Oranları

Ziraat Bankası müşterileri için mevduat hesabında aktif olan eksi hesap, belirttiğimiz gibi hesabınızda para bulunmadığı durumlarda sizin ödemelerinizi düzenli yapabilme, nakit para çekebilme gibi birçok özelliğe sahip bir sistem. Bu sebeple hesap sahibi eksi hesap avantajı karşısında faiz ödeme yükümlülükleri almaktadırlar. Ziraat Bankası eksi hesap işlemleri için mevzuat gereğince eksi limitin düzenli ve geri ödenmesi için faiz oranlarını serbestçe belirleme kararı almıştır.

Ziraat Bankası eksi hesap işlemlerinde tüm geçerli masraflar yine banka tarafından serbestçe belirleme şeklindedir. Bu yüzden başvuru yapmadan önce mutlaka Ziraat Bankası KMH eksi hesap işlemleriyle ilgili detaylı bilgi sahibi olmanız gerekir. Ziraat Bankasının bu avantajlı hizmetinden yararlanmak için sizde başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabının Avantajları Ve Dezavantajları

Kredili mevduat hesabınızı, acil nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Bu sizin için iyi bir şeydir. Ancak, bazen kredi limitinizi farkında olmadan aşarsanız, daha fazla oranda faizler ödemek durumunda kalabilirsiniz. Harcamalarınızda dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu