Ziraat Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

ziraat eft iptali

Bir Eft yaptınız ve ardından pişman mı oldunuz? Çok basit yollar ile yanlış yapılan Ziraat bankası Eft işlemlerini iptal edebilirsiniz. Eft, elektronik fon transferinin kısaltılmış halidir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile çok sık kullanılan Eft, bir bankadan başka bir bankaya havale yapma işlemidir. Bazen Eft yapmanız gereken hesaba değil de başka bir hesaba Eft yapmış olabilirsiniz. Veya Eft hesabı doğruysa bile bazı durumlarda iptal etmeniz gerekebilir. Bu durumlarda Eft işlemini iptal edebilirsiniz.

Ziraat EFT İptali Nasıl İptal Edilir?

Eft işlemi yapabilmek kadar iptal edebilmek de önemlidir. EFT işlemini iptal edebilmek için para transferini çalışma saatleri dışında veya hafta sonu yapmış olmalısınız. Eft işlemini 3 şekilde iptal edebilirsiniz; müşteri hizmetlerini arayarak, mobil bankacılığı kullanarak ve internet bankacılığını kullanarak. Telefon bankacılığı ile Ziraat Bankası Eft işlemini iptal etmek için 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralarını arayarak Eft işlemini iptal edebilirsiniz.

Mobil bankacılık yoluyla Eft işlemini iptal etmek için mobil bankacılığınıza giriş yaparak Durum izle > Para transferi > Talimatlarım > Eft iptal adımlarını takip etmelisiniz. İnternet bankacılığını kullanarak Eft iptali yapmak için https://www.bireysel.ziraatbank.com.tr sitesine giriş yaparak İşlem yap > Başka Bankaya Eft > Transfer Talimatları > Eft İptal adımlarını takip etmelisiniz.

Yukarıda belirtilen adımları takip ettiğiniz takdirde karşı taraf parayı çekmediyse Eft iptal işleminiz gerçekleşir. Eğer karşı taraf parayı çektiyse Ziraat Bankası şubelerine gidip banka personellerinden yardım almalısınız. Banka çalışanları parayı yatırdığınız kişiyle iletişime geçecek ve karşı taraf onay verirse para tekrar hesabınıza geçecektir.

Sizler Eft işlemi gerçekleştirirken her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak dikkatli adımlar atmalısınız. Bir kişiye Eft yaparken hesap numarasını ve hesap isim soy ismini tekrar kontrol ederek işleme onay vermelisiniz. Aksi takdirde kaç para yatırmış olursanız olun karşı taraf onay vermediği takdirde paranız heba olabilir.

Eft iptal ve diğer işlemleriniz için Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak merak ettiğiniz her şeyi sorabilir ve tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası 7/24 hizmetinize açıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu