Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 2020

Ziraat bankası çiftçi kredisi

Türkiye’de tarımın çok önemli bir yere sahip olması dolayısı ile devletin tarım işiyle uğraşan emekçi çiftçiler için birçok destek sunuyor. Ziraat Bankası çiftçilerimizin sermaye olarak, makine ekipman alabilmesi, çalışan sayısı arttırma, işlem hacmini çoğaltmak için yapılan işlemlerin kaliteli ortamlarda sağlanabilmesi adına çiftçilerimize bir çok alternatif seçenek ile kredi destek imkanı sunuyor.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır?

Türkiye Ziraat Bankası, diğer yıllarda olduğu gibi 2019 yılında da Tarım kredi kooperatif aracılığı ile faizsiz olarak çiftçi ve tarım işiyle uğraşan tüm emekçi vatandaşlara kredi desteği veriyor. Bu uygulama bu senede devam ediyor. Bu krediler 1 Ocak 2019 – 31 Ocak 2019 ayları arasında başvuruların sürdüğü bir destek olarak karşımıza çıkıyor. Ziraat Bankası çiftçilerimiz için aktif olarak verilen destek kampanyaları arasında; İyi tarım proje desteği, Üretim desteği, Genç çiftçi kredi desteği, arazi alım satım destek kredileri, hasat pazarlama kredi desteği, Lisanslı depolama kredi desteği, nakliye aracı desteği ve çalışan kişi makine ekipman alımı gibi bir çok konuda sektörde çalışmayı ve büyümeyi hedefleyen çiftçilerimize destek sağlanarak faizsiz kredi imkanı sağlanır.

Ziraat Bankası Çiftçi/Tarım Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Türkiye Ziraat Bankası çiftçilere vermiş olduğu bu faizsiz destek kredilerinden yararlanabilme imkanına sahip olmanız için gerekli belgeleriniz ile bölgenizde size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Bu gerekli evraklar; çiftçi olduğunuzu belirleyen belge veya ÇKS‘ya ait olan bir belge türüne sahip olmanız gerekir. Vergi beyanınızı gösteren belgeniz, tarımsal faaliyetin sürdüğü teşvik belgeleri (tapu, kontrat) gibi, işletmenize ait son 3 yılı gösteren detaylı gelir tablosunun mutlaka evraklarınız içerisinde bulunması gerekir. Nüfus cüzdan fotokopisi, kredi teminatı olan belgeleriniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi İçin Şartlar Nelerdir?

Ziraat Bankası çiftçi kredisi desteği alabilmeniz için bazı şart ve koşullara dikkat etmemiz gerekiyor. Bu hususların en önemlisi gerçek çiftçi olmanız başında geliyor. Düzenli ödeme yapmış olmanız, ticari sicilin temiz olması, kira geliri veya yan gelir gibi olanaklara sahip olmanız bu desteği kolayca almamızı sağlar.

Ziraat bankası çiftçi kredilerini incelemek için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu