Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Türkiye Ziraat Bankası müşterilerine ayrıcalık sağlayan hizmetler sunmaya devam ediyor. Ziraat Bankası müşterileri artık evinde kahvesini içerken veya iş yerinde acil toplantı ortasında kısa sürede hızlı ve pratik adımlarla cep telefonu üzerinden para transferi işlemi yapabiliyor. Bu işlem “Cebe Havale” işlemi olarak biliniyor.

Ziraat Bankası müşterileri tarafından oldukça beğenilen ve talep görülen bu işlem zamandan tasarruf sağladığı gibi işinize ara vermeden devam etmenizi ve kolaylıkla para gönderme işlemi yapmanızı sağlar.

Ziraat Bankası Cebe Havale İşlemi

Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yaparak havale bölümünü seçin ardından “Cebe Havale” kısmını seçerek alıcı kişiye ait T.C kimlik numarası ve alıcı kişinin telefon numarası bilgilerini ekleyin. Para gönderme işlemine devam etmek için hesabınızı seçerek göndermek istenilen tutarı girin. Tüm işlemlerin sonunda onay tuşuna bastığınızda işlemin güvenli bir şekilde bitimi sağlanır, karşı tarafa para transferi gerçekleşmiş olur.

Para transferi doğru bir şekilde yapılmasının ardından Ziraat Bankası tarafından alıcıya SMS ile bilgi verilir. SMS içerisinde doğru kişinin çekme işlemi yapması için bir özel şifre bulunur. Alıcı bu şifre ile 24 saat en hızlı şekilde ATM makinelerinden parasını çekebilme imkanına sahiptir. Eğer gönderilen para alıcı tarafından 24 saat içinde çekilmezse gönderen kişiye iade edilir.

Ziraat Bankası hizmet kalitesi ve yenilikçi bir banka olarak bilinir. Ziraat Bankası Cebe Havale işleminin en önemli özelliği para transferi yapılan kişi Türkiye’nin birçok noktasında bulunan ATM makineleri üzerinden kartsız hızlı şekilde para çekebiliyor. Ziraat Bankası Cebe Havale yapmak isteyen kişinin öncelikle Ziraat Bankası müşterisi olması gerekir.

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası aracılığıyla kişinin alıcıya göndermiş olduğu para transferi öncelikle SMS olarak bilgi verilmekte. Alıcı taraf 7/24 saat en hızlı ve pratik şekilde Ziraat Bankası ATM makinesine giderek işleme başlar. İlk adım olarak giriş tuşuna basar, para çekme bölümünden Cebe Havale tuşuna basarak işlemine devam eder. Son işlem olarak banka tarafından alıcı telefonuna gönderilen özel şifre girilir ve para çekimi gerçekleştirilir. Tekrar hatırlatmakta fayda var eğer parayı 24 saat içinde çekmezseniz para göndericiye geri gidecektir. Kısa ve hızlı çözümler için Ziraat Bankası cebe havale işlemleriyle para transferinizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu