Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Ülkemizde son yapılan değişiklikle bedelli askerlik için başvurular başlamıştır. Türkiye’de 3 milyonu aşkın bedelli asker bekleyen genç bulunuyor. Bedelli askerlik kanunu netleşmesi itibari ile 30 bin TL civarı para yatırarak bedelli yapılabilir olması her asker adayı için kredi çekme ihtiyacı doğmuştur. Ziraat Bankası bedelli askerlik için kredi verecek olması ve şartları herkesin merak ettiği bir konu haline geldi. Ziraat Bankası’nın bu krediyi sağlamak için belirli şartları mevcut.

ziraat bankası bedelli askerlik kredisi

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası’nın bedelli askerlik kredisini alabilmek için öncelikle sicilinizin temiz olması büyük önem taşıyor. Kredi notunuz kesinlikle düşük olmamalıdır. Kara listede veya borcunuz, ödemeleriniz takipte olması gerekir. Bu gibi durumlarda banka tarafından ihtiyacınız olan kredi olumsuz karşılanacaktır. Ziraat Bankası kredi çekmek isteyen bedelli asker için bekleyen kişinin kredi notuna önem veriyor. Kredi notunuzun 1300 puan üzerinde olması bankanın bedelli kredisinin şartları arasında yer alıyor. Bu kredi notunun altında olan kişiler bedelli asker kredisinden yararlanamayabilir. Ayrıca kredi notunuz olumlu ve yüksek olsa bile Ziraat Bankası sizlerden gelir belgesi istiyor. Bedelli askerlik kredisini hızlı ve kolay alabilmeniz için kredi puanınızın yüksek olması ve gelir belgenizin olması gerekir.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası birçok bankaya göre size ihtiyacınız olan bedelli askerlik için kredi veren en düşük faiz oranı ve en uygun ödeme koşullarına sahip banka olarak karşımıza çıkıyor. Banka tarafından sunulan faiz orası %1.98’dir. Ziraat Bankası istenilen aylarda alternatif ödeme planı sunarak 12 ay, 24 ay, 36 ay, ve 48 ay vadeli olarak askerlik kredisi veriyor. Ziraat Bankası bu krediye hayat sigortası da yapmakta olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca gerekli görülen durumlarda kefil veya teminat isteyebilir.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Başvuru Evrakları

Ziraat Bankası bedelli askerlik için kredi başvuru evrakları öncelikle başvuru formu doldurarak işe başlayabilirsiniz. Kimlik fotokopisi, gelir durumunuzu gösteren belge ile size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru yapabilir bedelli askerlik kredisini hızlı ve kolay şekilde alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu