Ziraat Bankası Başvuru Sorgulama

ziraat bankası kredi başvuru sonucu

Ziraat bankası başvuru sorgulama ile alakalı bilgiler sayfamızda yer alıyor. Başvurularınızı yaptıktan kısa bir süre sonra başvuru sonucu sms ile tarafınıza ulaştırılacaktır. Bu geri dönüş maksimum bir iş günü içerisinde olmaktadır.

Ziraat Başvuru Takip

Ziraat Bankasına kredi başvurusu yapan kişiler Ziraat Bankası kredi başvurularını sorgulamak için 444 00 00 ya da 0850 222 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilmektedirler. Ayrıca Ziraat Bankası şubelerine şahsen gidilerek kredi başvuru sonucunu öğrenmek mümkündür. En yakın Ziraat Bankası şubesine gidilerek kimlik ile kredi başvuru sonucu sorgulaması yapılarak başvuru sonucu öğrenilebilmektedir.

Ziraat müşteri hizmetleri

Not: Ziraat Bankası SMS ile kredi başvuru sonucu öğrenmek istiyorsanız, bankanın henüz böyle bir sorgulama sistemi bulunmamaktadır. Ayrıca bankanın internet sayfası üzerinden de sorgulama işlemi yapılamıyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi durumu tarafınıza en kısa sürede mesajla iletilir. Fakat beklediğiniz mesaj gelmezse anlattığımız yöntemleri deneyebilirsiniz.

Ziraat Bankasına yapılan kredi başvurusu ilk olarak ön başvuru niteliğini taşımaktadır. Ön başvurusu onaylanan kişiler bankaya çağırılarak bir değerlendirme daha yapıldıktan sonra onaylan krediler aynı gün içinde tüketicilere tahsis edilmektedir.

Fakat ön başvuru sonucunda risk değerlendirilmesi yapılırken herhangi bir sonuca ulaşılamaması durumunda personel incelemesi süreci başlamaktadır. Bu süre zarfında Ziraat bankası kredi başvuru takip işlemi için herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Başvurunuz er ya da geç sonuçlanacaktır. Ziraat bankası kredi onay süresi en fazla 1-3 gün aralığında sürmektedir.

Kredi Başvurularının Değerlendirilmesi

Bankalara yapılan her kredi başvurusu, başvuru yapanın banka kriterlerini ve finansal referansları doğrultusunda değerlendirilmesi ile olumlu veya olumsuz sonuçlandırılır. Bu hususta Ziraat Bankası kredi başvuru sonucu nasıl öğrenilir banka tarafından yeterli görülmesi durumunda olumlu, görülmediğinde olumsuz olarak sonuçlandırılır. Bu nedenle bankaya başvuru yapmadan finansal referansının hangi seviyede olduğunu bilmek başvuru sonucu hakkında ilgili bilgi verecektir.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Her tüketicinin ihtiyacı değişkenlik gösterse de bankalar, genel olarak büyük tüketici kitlesinin talep etmiş olduğu finansman kredi ürün ve hizmetlerini kategorilendirmiştir. Kredi başvurusunda birçok şeye dikkat etmek gerekir.

Tüketicinin kredi başvurusunda bulunurken:

  • Başvurulan kredi ürünün ihtiyaca yönelik olması
  • Aynı kredi ürünü karşılaştırmalar ( avantajlı ürün tercihi açısından)
  • Kredi faiz oranı
  • Kredi komisyonu
  • Ödeme koşullarında esneklik
  • Toplam Maliyet

Hususlarını iyi analiz etmesi ve her açıdan uygun kredi ürünün tercihi sağlamalıdır. Tüketici bu hususları görmezden gelerek direk başvuru yapması tavsiye edilmemektedir

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu