Ziraat Bankası Başka Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

ziraat bankası başka hesaba para yatırma

Ziraat Bankası başka hesaba para yatırma nasıl yapılır? ATM’den internetten, ve telefondan yapılan bu işlemin tüm detaylarını yazımızdan bulabilirsiniz. Ziraat bankası ülkemizdeki üç kamu bankasından biridir. Yılların vermiş olduğu tecrübeyle bankacılık alanında oldukça gelişmiştir. Hem ticari hem bireysel hizmet sunan Ziraat Bankası’ndan birçok bankacılık işlemini yapmak mümkündür.

Bankalardan Yapılan Para Transferleri

Bankalardan yapılan işlemlerin başında para transferleri gelir. Bunlar, EFT, havale ve virman işlemlerinden oluşur. EFT; bir bankadan başka bir bankaya gönderilen para transferi anlamına gelmektedir. Havale; aynı bankanın hesapları arası yapılan para transferidir. Virman ise aynı bankanın ve aynı kullanıcının hesapları arası banka transferidir.

Ziraat Bankası Başka Hesaplara Yapılan Yapılan Para Transferleri

Bankalardan yapılan para transferlerinin tamamı Ziraat Bankası’ndan yapılabilir. Ziraat Bankası’ndan başka bir hesaba para yatırmak isteyen kişi bunu EFT, havale veya ATM yolu ile yapabilir. Para göndermek isteyen kişi parayı Ziraat Bankası’ndan gönderecek ise havale yapması gerekir. Eğer başka bir bankadan Ziraat Bankası’na gönderecekse EFT yapması gerekir. Eğer havale yapacaksa para gönderilecek kişinin hesap numarasının bilinmesi yeterlidir. İsim soy isim, hesap numarası ile tutar gönderilir.

İşlem şubeden, internet bankacılığından veya mobil bankacılıktan gerçekleştirilebilir. Havalede saat sınırlaması yoktur. 7 gün 24 saat işlem gerçekleştirilebilir. Eğer EFT yapılmak isteniyorsa denenecek en sağlıklı yol; karşı tarafın iban bilgisini almaktır. Iban tüm dünyada geçerliliği olan ve kişiye özel banka kodlamalarıdır. EFT işlemi de havale işlemi gibi tüm kanallardan yapılabilir. Ancak EFT işleminin belirli saatleri vardır. EFT işlemi şubeden yapılacak ise 09.00 ila 17.30 saatleri arasında internetten yapılacaksa 09.00 ila 17.00 saatleri arası yapılır.

Ziraat Bankası ATM’den Başka Hesaba Para Yatırma

Ziraat Bankası ATM’sinden başka bankaya para yatırmak isteyen kişi, T.C kimlik no ve cep telefonu bilgileri ile giriş yapar. Akabinde başka bankaya para göndermek için gerekli olan tuşlamadan sonra para göndereceği hesap numarasını tuşlar. Açılan ekrana ne kadar para gönderecek ise tutarı yazar. ATM’de açılan para bölmesine tutarı yerleştirir. Bu işlemlerden sonra kişinin telefonuna onay mesajı ve şifresi gelir. İlgili şifre ekrana girilir. Bu şekilde Ziraat Bankası başka hesaba para yatırma işlemi gerçekleşmiş olur.

Ziraat Bankası İnternetten Başka Hesaba Para Yatırma

Ziraat Bankası internet şubesi aracılığı ile para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için internet bankacılığına girip, para transferleri kısmına girin. Gerekli İBAN veya hesap numarası bilgilerini doldurun ve göndereceğiniz tutarı tuşlayın. Sonrasında ise işleme onay verdiğiniz an transferiniz gerçekleşir.

Bu yazımızda Ziraat bankası başka hesaba para yatırma nasıl yapılır sorusuna detaylıca cevap vermeye çalıştık. Aklınıza takılanları veya sorun yaşadığınız kısımları bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu