Ziraat Bankası Kart Şifresi Alma

ziraat bankası şifre alma

Ziraat Bankası şifre alma işlemlerinizin nasıl yapılacağını sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Bankkart, gençkart ve kredi kartı özellikli kartlar için şifre alma yöntemleri bu yazımızda yer alıyor. İlk defa kart kullanımında banka müşteriye bir şifre verir ve kullanıcının bu şifreyi değiştirmesi yönünde uyarı yapar. Bu şifre alımı işlemi doğrudan bankada yapılabildiği gibi internet bankacılığıyla da mümkündür. Sesli arama yapılarak da yeni şifre alımı yapılabiliyor.

Ziraat Bankası Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası şifre alma adımlarıyla bankanın, bankkart, genç kart, kampüs kart, maximum, combo, başak kart, bankamatik kartı, veya maaş kartı gibi kredi kartlarının kolaylıkla şifrelerini oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS İle Şifre Alma 4757

En kolay ve zahmetsiz olan kısa mesaj yöntemiyle şifre alabilmek mümkündür. Kısa mesajda “SIFRE” yazıp boşluk bırakarak “kartın son 6 hanesi, anne kızlık soy isminin son 2 harfi ya da doğum yeri, kartın arkasında bulunan 3 rakamlı güvenlik kodu” yazılarak 4757 numarasına gönderebilirsiniz. Anne kızlık soy ismi türkçe karakter kullanılarak yazılmalıdır aksi durum da şifre alımı onaylanmayacaktır. Bu işlemi yaparken bankaya kullanıcı adına kayıtlı olan telefon numarasının kullanılması gerekir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İle Kart Şifresi Oluşturma

Kartınızı adresinizden teslim aldığınızda internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden şifre oluşturabilirsiniz. İnternet şubesi için www.ziraatbank.com.tr adresine girebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası mobil uygulaması cep telefonuna indirilerek de mobil şube ile şifre alınabilir. Bunun için elbette internet bankacılığı şifresi de oluşturmak gerekiyor. Dilerseniz Ziraat bankası internet şubesi şifre alma işlemleri yazımıza da bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi İle Şifre Oluşturma

Sesli arama yöntemiyle de şifre alabilmek mümkündür. Ziraat Bankası iletişim numarasını (0850 220 00 00444 0 000) arayarak bankaya gitmeden sizden istenilen bilgileri müşteri hizmetlerinden temsilciyle paylaşarak güvenli bir şekilde şifre alma işlemi tamamlanabilir. Yeni şifre iki defa ayrı ayrı tuşlanarak doğruluğu onaylanır ve kullanıma başlanır.

Ziraat Bankası ATM’den ve Şubeden Şifre Alma

Bankanın şubesine giderek gişe işlemlerinden yetkili kişiler yardımıyla da şifre alabilmek mümkündür. Banka danışmanı banka kartını bir post cihazına yerleştirir ve kullanıcıdan şifre girmesi istenir, işlem tekrarlanarak şifre alımı işlemi onaylanır. Ziraat Bankası ATM’den de banka kartı takılarak şifre oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kart Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Ziraat bankası bankkart şifresi unutulması halinde internet şubesi veya müşteri hizmetleri ile şifrenizi tekrardan oluşturabilirsiniz. Şifre unutma durumlarında bir kaç güvenlik adımı tamamlandıktan sonra yeni şifre oluşturma işlemi yapılır.

Ziraat Bankası Kartımı Kaybettim veya Çalındı Ne Yapmalıyım?

Ziraat bankası bank kartı veya kredi kartı kayıp/çalıntı durumlarında acilen banka ile iletişime geçilmesi gerekir. Ziraat bankası müşteri hizmetlerine durumla alakalı bilgi verdikten sonra kartınız hemen kullanıma kapatılır. İsteğinize göre yeni kartınız adresinize gönderilir.

Ziraat Bankası Kart Şifresi Nasıl Seçilmelidir?

4 haneden oluşan banka kartı şifresini rakamlardan oluşturabiliyorsunuz. Birbirini tekrarlamayan, aynı karakter yan yana gelmeyecek, doğum yılı gibi 19 rakamlarıyla başlamayacak ve sıralı olmayacak şekilde dikkatlice seçilmelidir. Bu özelliklere uymayan şifreler banka tarafından kabul edilmemekte ve tekrar şifre oluşturulmaktadır.

Günümüzün en çok tercih edilen bankalarından biri olan Ziraat Bankası bugün teknolojiyi yakından takip eden bankalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Ziraat Bankası bu özelliği ile öne çıkarken aynı zamanda müşterilerin güvenle yararlanabileceği ve tercih edebileceği bankalardan en önemlisidir.

Banka veya kredi kartları alışveriş kolaylığı, yüksek miktarlardaki paranın daha rahat taşınmasını ve güvende olmasını sağlar. Bu kartlarda şifre seçimi oldukça önemlidir. Kart şifreleri banka personeli de dahil kimseyle paylaşılmamalı ve kişiye özel olmalıdır.

Bu sayfamızdan Ziraat Bankası şifre alma işlemleriyle alakalı detaylı bilgiler sunduk. Anlattığımız yöntemlerden biriyle kart şifresi alabilir ve kartınızı kullanıma açabilirsiniz. Konuyla alakalı yorumlarınızı veya eklemek istediklerinizi bizlere iletmeyi unutmayın.

Yorum Yapın