Ziraat Bankası ATM Para Çekme & Yatırma Limiti

Ziraat bankası ATM’den günlük para çekme ve yatırma limiti hakkında tüm detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası, ATM işlemlerinde çağa uygun son model ATM makineleri ile hizmet veriyor. Vatandaşlar dünyanın her noktasında evinden, işinden, okulundan çıkarak Ziraat Bankası ATM’lerine ulaşma imkanı sağlıyor. ATM’lerden günlük para çekme, para yatırma ve birçok işlemin hızlı ve pratik adımlarla yapıldığını biliyoruz. Ziraat Bankasından ihtiyacınız olduğu takdirde nakit para çekebilirsiniz. Bankalar müşterilerine sunduğu hizmetlerin bazılarına, müşterinin finansal işlem güvenliği ve bankanın işlem kontrolünü kolaylaştırmak açısından limit koymaktadır.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti

Ziraat bankası müşterisinin bireysel müşteri, tüzel müşteri veya kamu kurum müşterisi olmasına bağlı farklı para çekme limiti belirlemektedir. Müşteri yoğunluğu göz önünde bulundurulduğunda bireysel müşterinin fazla olduğu görülür. Bu açıdan ziraat bankası ATM üzerinden para çekme limitlerini çoğunlukla bireysel müşterilerin işlem hacmine göre belirlemektedir. Ziraat bankası bireysel müşterileri ziraat bankası ATM’den para çekme ve yatırma limiti 1500 TL olarak belirlenmiştir. Limit üzerinde para çekme işlemlerinde banka yasal olarak belirlenen limit üstü para çekme masrafı almaktadır.

Ziraat Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Ziraat bankasının bireysel müşteriler için ATM için belirlediği para çekme üst limitleri, para yatırma üst limitinde daha esnek olduğu görülmektedir. Bireysel müşteriler ziraat bankası ATM kanalı üzerinden 20.000 TL ye kadar para yatırma imkanına sahiptir. Ziraat bankasının ATM üzerinden para çekme limitiyle kıyaslandığında bu oran para yatırma limitinin katbekat daha fazla olduğu görülecektir. Ziraat bankası ATM kanalı üzerinden belirlenen para yatırma ve çekme üst limitleri, işlem yapacak müşteriler için yol gösterici olacaktır.

Ziraat Bankası ATM Dışında Para Yatırma Çekme

​​​​​​Banka müşterilerinin para yatırma ve çekme işlemlerinde en sık kullanmış olduğu ATM hizmet kanalının dışında banka şubesinden bu işlemi yapmak mümkün. Üstelik banka şubesinde para yatırma ve çekme limiti diye bir şey yoktur. ATM kanalına göre çok daha yüksek meblağları şubeden rahatlıkla komisyonsuz çekebilirsiniz. Bireysel müşteriler para yatırma, çekme üst limitlerinden dolayı mağduriyet yaşamamak için banka şubesini kullanmalıdır. Banka şubesini kullanarak daha hızlı daha yüksek limitlerde para yatırma ve çekme işlemlerini yapmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu