Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır? 2020

ziraat bankası altın hesabı nasıl açılır

Ziraat bankası altın hesabı nasıl açılır, vadeli vadesiz, biriken hesap ve altın vakti hesap çeşitleri hakkında tüm bilgiler bu sayfamızda. Ziraat Bankası, tüm müşterilerinin güvenli yatırım seçeneklerini değerlendirmesi için altın hesabı türlerini kullanmalarını öneriyor. Banka, müşterilerine vadesiz altın hesabı ve vadeli altın hesabı çeşitlerini sunuyor.

Her yatırımcı kendisi için uygun olan seçeneği değerlendirerek isterse internet bankacılığı üzerinden altın hesabını hemen açabiliyor. Altın alım işlemleri gram bazında olmaktadır. İsteyenler, altın hesaplarından istedikleri zaman satış yaparak, altınlarını anında nakitte çevirebiliyorlar. Vadesiz hesaplarda altın saflığı 1000/1000 derecesi üzerinden değerlendirilmektedir.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat bankasında yer alan tüm altın hesaplarını açabilmek için için banka şubelerinden ya da internet bankacılığı üzerinden işlem yapabilirsiniz. Özellikle Ziraat mobil uygulaması ya da internet bankacılığı üzerinden hesap açılışları çok basit iki tuşlamayla yapılabilmektedir. Şimdi bu hesap türlerinin özelliklerinden ve avantajlarından bahsetmek istiyoruz.

Ziraat Bankası Vadesiz Altın Mevduat Hesabı

Ziraat bankası mevduat hesabı bulunanlar, TL ya da USD kuru üzerinden altın alım satım işlemlerini yapabiliyorlar. Vadesiz altın hesaplarında herhangi bir işlem ücreti ödemeden alım-satım işlemlerini yapabilirsiniz. Açmış olduğunuz hesaplarda fiziki altın kullanılmamaktadır.

Paranız güncel altın fiyatları üzerinden değerlendirilmekte ve hesabınızda gram altın olarak görülmektedir. Açmış olduğunuz vadesiz altın mevduat hesabı üzerinden günlük en fazla 6 defa alış ve satış işlemleri yapabilirsiniz. Yapılan işlemlerde tek seferde en fazla 3000 gr altın alabilirsiniz.

Mutlaka bakın: Altın hesaplarında en avantajlı banka

Ziraat Bankası Vadeli Altın Mevduat Hesabı

Biriktirmiş olduğunuz altınlarınızı ya da nakit birikimlerinizi, Ziraat bankası vadeli altın hesabında değerlendirebilirsiniz. Vadeli altın hesabının vade günü 30 ile 400 gün vadeli olarak açılabilmektedir.

İnternet bankacılığı üzerinden her kullanıcı, vadeli altın hesabını açabilir ve 1000/1000 saflık değerinde gram altın alış işlemlerini yapabilirler. Vadeli altın hesabında ilk işlem için en az 10 gram altın alınmalıdır. Vadeli altın hesaplarında yapılan işlemler için %15 stopaj kesintisi yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Biriken Vadesiz Altın Mevduat Hesabı

Birikim yapmak için Ziraat bankasında biriken vadesiz altın mevduat hesabı açabilirsiniz. Bu hesabı açtığınızda, belirleyeceğiniz ödeme takvimine ve miktarına göre birikim yapmaya başlarsınız. Belirlediğiniz takvime göre nakit ödeyerek ya da kredi kartınızdan otomatik çekerek, hesabınıza belirlediğiniz miktarda gram altın alımı yapılarak birikim sağlanacaktır.

Mevduat hesabınız üzerinden talimat verebilir ve her ay düzenli olarak birikim sağlayabilirsiniz. Biriken vadesiz altın hesabınıza alınacak olan altın 1000/1000 saflık derecesinde olacaktır. Hesap açma işlemleri, ziraat bankası şubeleri ya da internet bankacılığı üzerinden yapılabilecektir.

Ziraat Bankasından Altın Vakti

İnsanlar gelirlerinden tasarruflar yaparak altın almaktadır. Evlerinde sahip oldukları altınları saklamakta zorlanan çoğu kişi kiralık kasalar tutarak ücret karşılığında buralarda saklamaktadır. Ziraat bankası altın vakti uygulaması ile müşterilerinin altınlarını Ziraat bankasına getirmelerini hiçbir ücret almadan mevduat hesabı açma ve altınlarının gram olarak saklanmasını öneriyor. Müşterileri istedikleri zaman altınlarını nakitte çevirebiliyorlar.

Altın vakti uygulaması ile çalınma riski ortadan kalkmakta, saklamak için kiralık kasa ücreti ödenmemektedir. Tüm altınlarınız Ziraat bankası güvencesi altında saklanmaktadır. Altın vakti günlerinde getirdiğiniz altınlarınızın değeri eksperler tarafından tespit edilir ve hesabınıza değerinde kaydedilir. Bu yazımızda ziraat bankası altın hesabı nasıl açılır ve hesap özellikleri nelerdir gibi merak edilenlere cevap verdik. Ziraat altın hesaplarıyla daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu