Zenginler İçin Para Güvenliği Çıtasını Alp Dağlarına Çıkardılar!

Zenginler İçin Para Güvenliği Çıtasını Alp Dağlarına Çıkardılar!

İsviçre’de bir şirket zenginler için Luzern şehri yakınlarında bulunan Alp dağlarının içinde dev tonozlar inşa edecek. Bu bölgede çok büyük zenginler tabiri mümkünse hazinelerini saklayabilecek. Hazırlanan odaların gerekli sıcaklık ve nem oranına sahip olacağı için altın, para, sanat eseri veya değerli olan tüm eşyalar buralarda saklanabilecek.

Projeyi yer altı inşaatı alanında uzman bir şirketin üstlendiği belirtiliyor. Şirket bu işe 2021’de başlayacak ve inşaatın 18 ay süreceği düşünülüyor. Yapılacak tonozların 100 ile 100 bin metreküp arasından olacağı iddia ediliyor.

Şirketin aktardığı diğer bilgilere göre projenin açıklanmasından sonra onlarca müşteri şirketten proje hakkında bilgi aldı. Firma bu kişilerle bağlantısını sürdürürken projenin 500 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı söyleniyor. Ayrıca inşaatı üstlenen şirketin işe başlayabilmesi için 7.5 milyon dolar gibi bir bütçeye ihtiyacı bulunuyor. Projede diğer ayrıntılar henüz belirsizliğini korurken şirketin konu hakkında yeni yapacağı bilgilendirmeler merakla bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı