Yurtdışında Yaşayanlar Türkiye’den Kredi Alabilir Mi?

Birçok vatandaşımız yurtdışında yaşayanlar Türkiye’den kredi alabilir mi diye düşünüyor. Türkiye’de herhangi bir bankada hesabı olanlar kredi başvurusu yaparak kredi kullanabilir. Türk parasına göre güçlü olan döviz kazanıp kredi kullanabilen gurbetçiler, ülkemizdeki gibi belirli limitler dahilinde kredi kullanabilmektedir.

Aynı zamanda kredi kullanımı için gereken şartlar bu vatandaşlarımız için de uygundur. Bu yüzden bankaların SMS ya da internet üzerinden gerçekleştirilen online başvurularla kolayca kredi çekebilirler. Banka üzerinden yapılan ön değerlendirme sonucu kredinin online olarak kullandırılması mümkün oluyor.

Yurt Dışında Yaşayanlar İçin Konut Kredisi

Yurt dışında yaşayanlar için konut kredisi çekmek Türkiye’den ev alacaklarsa mantıklı olacaktır. Eğer yurt dışından ev alınacaksa oradan kredi çekilmesi daha ekonomik olacaktır. Konut kredileri TL olarak verildiği için yurt dışında yaşayanlar dövizle ev almak istediklerinde döviz üzerinden kredi alınması gerekecektir.

Konut kredisi çekmek istediğinizde gelir durumunuz ve mülklerinizin değeri dikkate alınarak kredi verilmektedir. Yurt dışında yaşayanlar için kredi kullanmak online olarak gerçekleştirilmektedir. Kredi kullanmak için ülkemizde şartlar neyse yurt dışındakiler için de bu geçerlidir. Ancak ödemeler konusunda banka Türkiye’de yaşayan bir kefil ya da adınıza kayıtlı bir teminat isteyebilir.

Konut Kredisi Yaygın

Konut kredisi kullanımı son derece yaygın bir kredi türüdür. Yurt dışında bir işe yerleşen Türkler, yatırımlarını geciktirmemek için konut kredisi tercih etmektedir. Türkiye’den alacakları ev için konut kredisi kullanan ve ekonomik şekilde geri ödemek isteyenler Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Şekerbank gibi bankalara giderek düşük faizli ev kredisi kullanabilir. Güvenilir bir konut kredisi kullanmak için gereken teminatlar, ödeme avantajları ve kredi faizi dikkate alınmalıdır. Böylece kredi notuna ve limitlere göre kredi kullanabilirsiniz.

Gurbetçilere özel kredi veren bankalar yok. Ama durumunuzu belirterek banka şubesine ziyaret yaparak ne kadar kredi kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Türkiye ziyaretlerinizde güvenilir çözümler bulmak istediğinizde konut kredisi ve benzer krediler kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaşayanlar için kredi seçeneklerini değerlendirmek istediğinizde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu