Yapı Kredi Temassız Kart Özelliği Kapatma

Günümüzde birçok banka, müşterilerinin daha çok memnun olabilmeleri adına birçok çeşit olanak sağlamaktadır. Bunlardan birisi Türkiye’de önemli bankaların başında gelen Yapı Kredi bankasının müşterilerini sunmuş olduğu temassız ödeme sağlayan kredi kartlarıdır. Teknolojinin de çok ilerlemesi ile beraber bu durum insanların yaptığı harcamalarda ve alışverişlerde bu durum yansımaktadır. Peki, müşterilere sunulan bu kartlar için Yapı Kredi temassız özelliği kapatma ve açma işlemi nasıl olmaktadır?

Yapı Kredi Temassız Özelliği Açma

Eğer İnternet bankacılığı ile işlem yapabilirseniz bu konuda daha şanslısınız. Sebebi dijital bankacılık girişi yaparak sizin taleplerinize göre kartlarınız da bulunan bazı özellikleri anlık ve hızlı olarak kapama ve açma haklarınız bulunuyor. Ama İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız tabii ki bu konu problem olmayacaktır. Yapı Kredi telefon bankacılığı ile sizlerin başvuruları yapılabilir veya Yapı Kredi şubelerine bizzat giderek de temassız kart başvurusu yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Temassız Özelliği Kapatma

Kartınızın temassız özelliğini kapatmak istiyorsanız şu işlemleri uygulayabilirsiniz;

  • Yapı Kredi İnternet Bankacılığı ile istenen işlem yapılabilir.
  • Yapı Kredi telefon numarasını arayarak (0850 222 0 444) telefon bankacılığıyla kapama başvurusu yapılabilir.
  • Yapı Kredi şubelerine giderek müşteri temsilcileri ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

İstediğiniz zaman bu işlemleri yaparak kartınızın temassız ödeme özelliğini kapatabilirsiniz.

yapı kredi temassız kapatma

Temassız Kartın Sunduğu Özellikler Neler?

Bize sunulan temassız kartların en önemli özellikleri, hızlı ve problemsiz ödemeler yapabilmektir. Size verilmiş olan günlük limitleri temassız bir şekilde dokun geç yaparak ödemelerinizi yapabilirsiniz. Tabii ki temassız karta uygun olan pos makineleri ile bu ödemeler gerçekleşmektedir. Alışveriş yaptığınız yerde kartınıza uygun bu post makineleri bulunuyorsa 1 saniye bile beklemeden ödemeleriniz çok çabuk bir şekilde gerçekleşir.

Temassız Kart Kullanmak Güvenli midir?

Bu aşama kredi kartı ve banka sistemleri için uyum sağlayacak bir oluşumdur. Normal bir kredi kartında yapılan işlem gibi bu da sizin kontrolünüz altında gerçekleşir. Böylece sizde bulunan kartın güvenilir ve herhangi bir problem yaşatmayacak biçimde ilerlediği gerçektir. Bu sistemde sizler anlaşmada bulunduğunuz herhangi bir bankaya talep ettiğiniz vakitten itibaren temassız ödeme sistemi özelliğinden faydalanmaya başlayacaksınız. Sadece kartınızı kaybetmediğiniz süre çerçevesinde bu sistem hiçbir sorun teşkil etmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu