Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2021

Yapı kredi müşteri hizmetleri direk bağlanma yolunu bu sayfamızdan anlatıyoruz. Yapı kredi telefon numarası arandıktan sonra yazımızda yer alan bilgilerle en kısa yoldan müşteri hizmetleriyle iletişim kurabileceksiniz.

Yapı Kredi müşteri temsilcilerinden biri ile yapacağınız görüşme için önce bankacılık ve kredi kartı gibi işlemlerden hangisini seçecek olduğunuza karar vermelisiniz. Bankanın birbirinden farklı ürünler için hizmet vermekte olan operatörleri de farklı olduğundan, telefonla yapacağınız işlemler de doğal olarak değişiklik görülmektedir. Bunun için öncelikle 0850 222 0 444 veyahut 444 0 444 numaralarından birini aramanız gerekiyor. Arama işlemini gerçekleştirdiğinizde sesli yanıt sistemi size otomatik olarak işlem menüsünde yer alan hizmetleri okumaya başlayacaktır. Ana menüde yer alan hizmetler sırasıyla: Kayıp-Çalıntı İşlemleri için 0, Kredi Kartı İşlemleri için 1, Bankacılık İşlemleri için 2, Şifre İşlemleri için 4 rakamlarının tuşlanması gerekmektedir. Geri kalan işlemler de tarafınıza okunuyor olacaktır.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021

Yapı Kredi müşteri hizmetlerine zaman kaybetmeden diret bağlantı kurmak isteyenler bunun için kısa yollar bulunmaktadır. Zaman zaman sesli yanıt veya telesekreter işleri daha zora sokmaktadır. Bu sebeple menü ve rakamlar içerisinde kaybolmadan ayrıca ekstra zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde Yapı Kredi müşteri hizmetleri direk bağlanma tekniklerini anlatacağız.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine doğrudan direkt bir şekilde bağlanmak istiyorsanız işte cevaplar;

 • Öncelikle Yapı Kredi müşteri hizmetleri olan 444 0 444 numaralı hattı arayın.
 • Numaranız bankada kayıtlı olmaması halinde sizden müşteri no, T.C kimlik no veya banka kart no isteyecektir. Bunlardan birisini girmelisiniz.
 • Ardından herhangi zahmetle uğraşmadan 2 ve 0 rakamlarını sıralı bir şekilde tuşlayın.

Bundan sonra ki süreçte Yapı Kredi bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlantınızı sağlayabilirsiniz. Bu nokta da müşteri hizmetleri sırası çok fazla yoksa sıra direkt size düşebilir. Genelde tahmini bekleme süresi ortalama 4 dakika kadardır. Umarız yardımcı olabilmişizdir.

Kredi Kartı İşlemleri İçin

Bankayı aradığınızda yapmak istediğiniz işlemin kredi kartı ile alakalı olması halinde yapmanız gereken bu menüden ilerlemek olmalıdır.

Bu menüden ilerlerken yapabileceğiniz işlemler:

 • Ekstre bilgisi,
 • Limit,
 • Kart durumunuz,
 • Para Puan,
 • Ön Ödemeli İşlemler,
 • Ek Kart,
 • İnternet Alışverişi şeklinde sıralanabilir.

Bu işlemler için tuşlamanız gereken rakamlar 1-7 arasında yer alan rakamlardır. Bu rakamlardan herhangi birisi ile işlem yapmak istemediğinizde müşteri temsilcisi için 0 tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Müşteri hizmetlerine direk bağlanma şansı yakalayabilirsiniz.

Bankacılık İşlemleri

Ana menüde 2 tuşuna bastıktan hemen sonra vadesiz hesap işlemleri, yatırımlar, para transferleri, kart durumu öğrenme, banka kartınızın alışverişi olmak üzere bazı menüler çıkar. Yine 0 tuşuna basarak hemen canlı destek alabilirsiniz.

Ufak bir hatırlatma yapacak olursak, ana menüdeki işlemlere devam edebilmeniz için bankaya kayıtlı olan başka bir numara üzerinden arama yapıyorsanız, banka tarafından size ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını tuşlamanız talep edilecektir. Bu nedenle de kimlik numaranızı yanınızda hazır olarak bulundurmanız gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası’na ait Telefon Bankacılığı hizmetiyle herhangi bir zaman veyahut mekan kısıtlamasına bağlı kalmadan banka şubeleri vasıtasıyla yaptığınız tüm bankacılık işlemlerinizi 7 gün 24 saat telefonunuz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yapı kredi internet bankacılığı ile de tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için www.yapikredi.com.tr olan bankanın resmi web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yapı Kredi müşteri hizmetleri direk bağlanma için bankaya vermiş olduğunuz bilgiler arasında bulunan, bankaya kayıtlı GSM numaranızdan müşteri hizmetleri numarasını aramanız durumunda, herhangi bir ek tuşlama yapmanıza gerek kalmadan tercihlerinize ait işlemler ile alakalı menülere kolayca ulaşabilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizi zaman kaybetmeden halletmiş olursunuz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleriyle Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

Yapı Kredi müşteri hizmetleri ile yapı Kredi müşterileri birçok bankacılık işlemlerini basit ve güvenilir bir şekilde yapabilmektedirler. Yapı Kredi müşteri hizmetleri tüketicilerine bankacılık işlemleri yapmasına yardımcı olmaktadır. Yapı Kredi müşteri hizmetleriyle banka kartı bakiye sorgulaması, kredi kartı borcu sorgulaması, iban numarası sorgulaması, kredi kartı borç ödeme işlemleri vb. işlemler yapılmaktadır. Yapı Kredi müşteri hizmetleriyle yapılan işlemlerin tamamı şu şekilde:

 • Banka hesabı bakiyesi sorgulama
 • İban numarası sorgulama
 • Kredi kartı borcu sorgulama
 • Hesap numarası ve müşteri numarası sorgulama
 • Kredi kartı borcu ödeme işlemi
 • Cep telefonuna TL yükleme işlemleri
 • Kredi kartı başvuru işlemleri
 • Kredi başvuru işlemleri
 • Banka kartı ve kredi kartı şifre işlemeleri
 • Ödeme işlemleri
 • Para transferleri
 • Hesap bilgileri sorgulama işlemleri

Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleriyle bu İşlemler kolaylıkla ve güvenilir bir şekilde yapılmaktadır.

Müşteri Hizmetlerinden Nasıl Şifre Alınır?

Müşteri hizmetlerinde herhangi bir işleminizi yapmak için tek şifre alınması gerekiyor. Eğer alınan şifre unutuldu ise veya hiç şifreniz yoksa “şifre al veya şifremi unuttum” seçeneklerinden şifre alınabiliyor. İsterseniz mobil şube şifreniz var ise çeşitli adımlar izlenerek şifreyi müşteri iletişim merkezi kanalında kullanıma açabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası WhatsApp Üzerinden de Müşterilerine Hizmet Veriyor

Yapı Kredi Whatsapp ile, öneri, şikayet ve taleplerinizi cep telefonlarınızdan, tabletlerinizden anında bankaya ulaştırabilir, destek alabilirsiniz. Sadece bireysel müşteri hizmetleri telefon numarası değil aynı zamanda yazarak da sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. WhatsApp uygulamasından Yapı Kredi Bankası ile iletişime geçmek için 0850 222 0 444 numaralı iletişim numarasını telefonunuzun rehberinize kaydetmeniz yeterli olacak. Bir başka yol ise Yapı Kredi Mobil’de yer alan İletişim Menüsü üzerinden Yapı Kredi’ye Whatsapp ile yaz butonuna tıklamanız gerekiyor. Ardından bankacılık işlemleriyle ilgili sorununuzu yazıya dökmek sizi bankanın uzman ekiplerine kolaylıkla ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu