Yapı Kredi Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Yapı kredi kredi kartı şifresi alma konusunda bilmeniz gereken tüm detaylar yazımızda bulunuyor. Hayatımızın her aşamasında ihtiyaç duyduğumuz kredi kartları için pek çok işlem yapılmaktadır. Bunlardan biri de kredi kartı şifresi almaktır. Yapı Kredi kredi kartı şifresi nasıl alınır? Sorusu için gerekli adımların sıralanması gerekir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi Bankasına ait olan kredi kartının şifresi istediğiniz her yerden alınabilir. Bireysel olarak alınan kredi kartlarında mobil müşteri hizmetleri şifre almanın en güvenli yollarından biridir. Şifre alma yolları:

  • SMS İle
  • Web sitesi
  • Yapı Kredi Mobil
  • ATM

Şeklinde sıralanabilir. Bu yollardan istediğinizi seçerek şifre almanız mümkün olur.

SMS İle Yapı Kredi Kredi Kartı Şifresi Alma

Yapı kredi kredi kartınızın şifresini sms ile belirlemek istiyorsanız, ŞİFRE, Kart numaranızın son dört hanesi, Arka yüzdeki 3 haneli güvenlik no ve belirlemek istediğiniz 4 haneli şifreyi yazıp 4440’a mesaj atmanız gerekiyor. Bu şekilde yeni şifre alabilir veya dilerseniz mevcut şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Web Sitesi İle Şifre Alma

Web sitesi üzerinde bulunan hemen oluştur butonu ile Yapı Kredi Bankası kredi kartı şifresi oluşturulur. Burada yer alan şifre al butonundan da aynı işlem yapılır. Yeni bir şifre almak isteyenler ise web sitesi üzerinden yeni şifre al butonu ile hareket edebilir. Buradan hali hazırda kullanılan şifreler değişebilir.

Yapı Kredi Mobil ile Şifre Alma

Mobil bankacılık hizmetleri günümüzde oldukça yoğun şekilde kullanılır. Bu hizmetten Yapı Kredi Bankası kredi kartı şifresi oluşturmak isteyenler de yararlanabilir. İşlem için ana sayfadan şifre merkezine giriş yapılmalıdır. Yapı Kredi Bankası mobil şifre ile sisteme giriş yaparak, kartlarım bölümüne giriş sağlanır. Kart şifre işlemleri bölümünden istenen şifre belirlenecektir.

Yapı Kredi ATM’sinden Şifre Belirleme

Herhangi bir ATM aracılığı ile bu işlem gerçekleştirilebilir. ATM üzerinde yer alan kullanıcı, başvuru işlemleri menüsü yer alır. Bu bölümden hali hazırda bulunan şifre değiştirilebilir. Yeni ve ilk şifre alam işlemleri de buradan gerçekleşecektir.

Kredi Kartı Şifre Alımında Dikkat Edilecekler

Kredi kartı şifresi alırken şifrelerinizi kimse ile paylaşmamaya özen göstermeniz gerekir. Bulunduğunuz her ortamda kredi kartı şifresi almanız mümkün olabilir. Kurumsal ticari kartlar için de şifre oluşturma işlemleri yapılır. Online işlemler aracılığı ile kredi kartı şifresi belirlenir. Kredi kartı şifre belirleme işleminde kimlik numarası istenecektir. Kart numarasının son 6 hanesi de şifre belirleme işleminde istenecektir. Kart güvenlik numarası da bu işlem için istenir. Gerekli bilgiler girilerek şifre alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu