Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu SMS İle Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kredi kartı başvurusu yapmanız adına birkaç kolay yolu bulunuyor. Günümüzde tabii ki artık nakit para kullanmak yerine kredi kartını taşıyıp ödeme işlemini gerçekleştirmek daha kolay olduğundan her zaman bu kartlar tercih ediliyor. Marketlerde, AVM’lerde, internette ve çeşitli yerlerde kredi kartı kullanımı hem alışverişi kolaylaştırıyor hem de para güvenliğini daha çok sağlıyor. Bu nedenle kredi kartına geçerek alışveriş yapmak isteyen kişiler için Yapı Kredi bankasından başvurularını nasıl gerçekleştirebilirler açıklıyoruz.

Yapı Kredi SMS İle Kredi Kartı Başvurusu

Yapı kredi kartı başvurusu SMS ile çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Bunun için aşağıdaki listede kart çeşitleri için göndermeniz gereken mesajları listeledik. İstediğiniz kart çeşidi için mesajlarınızı bu formatta göndererek sonucu beklemeye başlayabilirsiniz.

World KartWORLD yazıp bir boşluk bırakın T.C. kimlik numaranızı yazıp 4421’e gönderin.
World Gold KartGOLD yazıp bir boşluk bırakın T.C. kimlik numaranızı yazıp 4421’e gönderin.
Adios Kredi KartıADIOS yazıp bir boşluk bırakın T.C. kimlik numaranızı yazıp 4421’e gönderin.
Play KartPLAY yazıp bir boşluk bırakın T.C. kimlik numaranızı yazıp 4421’e gönderin.
KoçAilem Kredi KartıKOCAILEM yazıp bir boşluk bırakın T.C. kimlik numaranızı yazıp 4944’e gönderin.

Kart kullanımı için gereken şartları taşıması durumunda kullanıcının kredi kartı başvurusu kısa süre içinde onaylanır. Kartınızın onay alıp almaması ise tamamen sizin banka geçmişinize bağlı bir durumdur. Diğer etmen ise kredi notunuz olacaktır.

Yapı Kredi Şubelerinden Kart Başvurusu

Yapı kredi kartı başvurusu adına herhangi bir Yapı Kredi şubesine giderek talep verebilirsiniz. Size verilecek olan başvuru forumlarını doldurduktan sonra başvuru tamamlanır. Fakat başvuruyu şubeye giderek yapmak istemeyen kişiler evlerinden hızlı şekilde kart başvurusunu SMS yöntemi ile gerçekleştirebilir. SMS yaptığınızda banka size anında dönüş yapacaktır.

Yapı Kredi Telefon Bankacılığı İle Kart Başvurusu

Kart başvurusunda bir diğer yol olarak telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Yapı kredi kartı başvurusu bu yol ile birlikte oldukça kolay bir hal alarak şubeye gitme durumunu tam anlamıyla ortandan kaldırıyor. Bu başvuruyu yapmak için ilk olarak Yapı Kredi’nin 444 0 444 numaralı müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Telefon bankacılığını arayan kişiler kart başvurusu için sırasıyla ilk olarak 5 sonra 2 rakamlarını tuşlamalıdır. Bu rakamları tuşladıktan sonra hızlı şekilde direkt olarak kart başvurusu gerçekleştirilir.

İnternet Üzerinden Yapı Kredi Kart Başvurusu

Yapı Kredi’nin internet adresinden de kart başvurusu yapılabiliyor. Bu başvuruyu yapmak için ilk olarak TC Kimlik Numarası ardından cep telefonu numarası bilginizi vermeniz yeterli olacak. Ardından cep telefonuna gelecek olan güvenlik kodunu da giriş yaptıktan sonra başvuru gerçekleşecek. Bu yöntemi kullanarak kart başvurusu yapan kişilerin kartlarını almaları için banka şubesine gitmesine de gerek kalmıyor. Yapı kredi kartı başvurusu yapan müşteriler için kart kapıya kadar gönderiliyor.

Yapı Kredi bankası internet üzerinden kredi kartı başvurusu için tıklayınız.

Bu yollardan herhangi birisinin size uygun olması halinde kısa süre içinde kredi kartı başvurunuz alınır. Yapılacak işlemler arasında sadece kimlik detaylarınızın olması gerekir. Ardından banka gereken kontrolleri yapmak üzere sizden zaman ister. Zaman sonunda başvurunuz olumlu veya olumsuz şekilde sonuçlandırılır. İşlem reddi olmaması halinde ortalama 1 hafta gibi bir süre içinde kartınız gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu