Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti 2021

yapı kredi atm para çekme limiti

Yapı kredi atm günlük para çekme limiti ne kadar? en az ne kadar para çekilir? ve para çekme limit arttırma ile alakalı bilgileri bu sayfamızdan bulabilirsiniz. Bankalar ATM üzerinden yapılacak olan işlemler konusunda  fazla seçenek sunarlar. Buna rağmen bazı noktalarda bankanın ve müşterinin haklarını, güvenliğini korumak adına bir takım önlemler almak durumunda kalırlar. Yapı Kredi Bankası da başta olmak üzere ATM işlemlerinde para çekme sırasında belli bir günlük limitin olduğu görülebilir. Günlük limit sadece 24 saat içinde nakit olarak hesabınızdan çekebileceğiniz parayı gösterir. Hesabınızda günlük limitten daha fazla para olması durumun değişmesine neden olmaz. Her gece 23:59 saatinde bu limit yenilenir ve aynı çekim oranı hesabınıza yeniden tanımlanır. Bu limitin üzerinde para çekme aciliyetiniz olduğunda ise birkaç seçenek sunulması söz konusudur.

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Bankanın anlaşmasına veya kartın özelliğine göre de şekillenen bir limit belirleme durumu söz konusudur. Limit belirleme için herhangi bir anlaşma veya özel durum olmaması halinde bankadan bir gün için nakit çekim limiti 2000 TL olarak belirlenmiştir. Bu rakam kurumsal kartlarda ve anlaşmalı hallerde 5000 TL civarına kadar yükselebilir. Karttan daha fazla para çekmek istediğinizde ise bankanın açılmasını beklemek veya ek işlemler yapmak durumunda kalırsınız.

Yapı Kredi Limit Fazlası Çekim

Yapı kredi atm günlük para çekme limiti aşmanız durumunda çekim yapmak istediğiniz rakama bağlı olarak ek ücret ödemeniz gerekir. Bu oran vergiler de eklenerek onayınız ile birlikte tahsil edilir. Ardından da istediğiniz rakam nakit çekim olarak sorunsuz şekilde çekilir. Ek ödemenin durumu sizin çekmek istediğiniz rakama bağlı olarak değişir. Kontrol ettikten sonra onaylamayı unutmamalısınız.

Neden Limit Koyulur?

Yapı kredi atm günlük para çekme limiti olmasının sebebi müşterinin güvenliği sağlanması açısındandır. Bankalar için müşteri güvenliği her bakımdan önemlidir. Banka ATM aracılığı ile şifre bilgisini veya kartını ele geçiren birinin hesaptan yüklü miktarda para çekmesini engeller. Bu da bankanın müşteri hesabını koruması olarak değerlendirilir. Ayrıca banka ATM’lerinin nakit olarak hizmet verebileceği belli bir aralık vardır. Bunun için her müşteriye nakit hizmet sunabilmek adına mecburen nakit işlemlere sınırlandırma koyulması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu