Yapı Kredi Altın Hesabı Nasıl Açılır?

yapı kredi altın hesabı nasıl açılır

Birikimlerin değerlendirilmesi amacıyla Yapı Kredi altın hesabı açılabilir. Açılan bu hesap aynı zamanda evlerde ya da çantalarda taşınan altınların çalınma olasılığını da ortadan kaldırır. Ayrıca bu hesapla kişiler düşük ayarlı altın sahip olma gibi sorunlardan kurtulurlar. Birikimlerini altın hesabıyla değerlendirmek isteyenler için Yapı Kredi bankasının iki türlü altın hesabı vardır. Bunlar vadeli altın hesabı ve vadesiz altın hesabıdır. Kişiler istedikleri türdeki hesabı açarak altınlarını hesaplarda değerlendirebilirler.

Yapı Kredi Vadesiz Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın birikimi yapmak isteyenler için Yapı Kredi’nin açma imkanı verdiği altın hesaplarından birincisi vadesiz altın hesabıdır. Bu hesap sayesinde kişiler altın alarak onları güvenle değerlendirebilirler. Hesap aynı zamanda kişiler için oldukça yararlıdır.

Vadesiz altın hesabının yararları şunlardır;

  • Biriktirilen altınların hırsız ve soygun gibi olaylarla çalınma olasılığı ortadan kalkar.
  • Altın satın alan kişilerin bu hesap sayesinde alacakları altına işçilik için ek ücret ödemeleri gerekmez.
  • Vadesiz altın hesabı açanlar gramı düşük altın alıp sıkıntıya girmezler.
  • Altınların eski tarihli olması gibi sorunlar ortadan kalkar.
  • Yapı Kredi bankası aracılığıyla vadesiz altın hesabı açanlar bankaya ait farklı altın hesaplarına havale işlemleri gerçekleştirebilirler.
  • 1tl’den başlayan fiyatlarla altın üzerinde işlem yapabilirler.

Evde altın biriktirmenin doğuracağı sıkıntılardan kurtulmak ve avantajlı hesaplarıyla daha iyi altın birikimi yapmak isteyenler vadesiz altın hesabı açarak birikim yapabilirler. Hesap açma işlemini şubelerden ya da internet bankacılığıyla gerçekleştirebilirler.

Mutlaka bakın: Altın hesabı hangi banka avantajlı

Yapı Kredi Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Yapı Kredi bankasından açılabilecek diğer altın hesabı vadeli altın hesabıdır. Bu hesabı kullanan kişilerin hesaplarına yatırdıkları altınlar zaman içinde faiz artışına bağlı olarak artış gösterir ya da değerlenir. Bunun için kişiler 50 gram altından başlayarak hesap açabilirler. Hesapları isterlerse banka şubelerine giderek isterlerse de internet şubesi üzerinden açabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu