Vatan Bilgisayar Odeabank Kredisi

Vatan bilgisayar odeabank kredisi başvurusu ve vatan kredi detayları hakkında tüm bilgiler sayfamızda. Ülkemizde gelişen teknolojik imkanlarla birlikte teknoloji ürünlerine olan talep her geçen gün artıyor. İnsanlar yeterli paraları varsa nakit yoksa taksit ya da başka yöntemler kullanarak bu ürünleri satın alıyor.

Ancak ülkemizde çıkarılan yeni düzenlemelerle birlikte bazı teknolojik ürün kalemlerine taksit konusunda sınırlamalar getirildi. Örneğin 3.500 tl ye kadar olan telefonlarda 12 ay taksit sınırlaması mevcut. Kredi kartına taksite bu denli kısıtlamalar getirilmesi neticesinde bazı firmalar kendilerine göre yeni yollar üretiyor. Çünkü taksit yapmayan mağazaların satışlarında büyük düşüşler yaşanıyor.

Tüketicilere kolaylık sağlayan teknoloji mağazalarından biri olan Vatan Bilgisayar, tüketicilere kredi kartsız taksit imkanı sunan Odeabank kredi hizmetini uygulamaya aldı. Bu uygulama ile birlikte Vatan bilgisayardan bir ürün almak isteyen bir tüketici, bankaya gitmesen Vatan Bilgisayar şubelerinden kredi çekebiliyor ve alışverişini yapabiliyor. Ardından tüketici kaç ay vade yaptırmışsa o kadar süre kredi ödüyor.

Vatan Bilgisayar Odeabank Kredisi

Diğer mağazalar gibi Vatan Bilgisayar da kolaylıkla tüketicilere kredi verebiliyor. Üstelik Vatan Bilgisayar’a özel kredi faiz oranları ile müşteriler daha az faiz ücreti ödemiş oluyor. Tabi ki bu kredi avantajından yararlanmak için yapılması gereken belli başlı işlemler bulunuyor.

Uygun taksit ve düşük faiz oranları ile alabileceğiniz bu kredi türünü kullanmak için ilk olarak alacağınızı ürünü vatan bilgisayar mağazasından veya internet sitesinden belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra almak istediğinizi vatan bilgisayar personeline bildiriyorsunuz ve vatan bilgisayar kredi sistemini kullanmak istediğiniz söylüyorsanız. Ürünü yalnızca taksitli alabileceğinizi belirtmeyi unutmayın. Bu durumda açıklama yaptığınız personel sizi kredi için yönlendirecek.

Vatan Bilgisayar Odeabank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Alacağınız ürünü hafta içi herhangi bir vatan bilgisayara giderek almanız daha iyi olacaktır. Çünkü hafta içi günlerde vatan bilgisayar şubelerinde Odebank’tan gelen müşteri temsilcileri olmaktadır. Müşteri temsilcileri kredi ile ilgili her sorunuzu titizlikle cevaplandıracaktır.

Kredi talebinizi ileteceğiniz müşteri temsilcileri sizden kimlik kartınızı talep edecek ve dakikalar içerisinde size kredi verilip verilmeyeceğini tarafınıza bildirecektir.

Ancak o anda Odeabank’tan gelen temsilci yoksa mağaza görevlisi sizden sms ile başvuru yapmanızı isteyecektir. Bu mesaj şu bilgileri içermelidir;

  • VATAN (boşluk)
  • T.C. kimlik numarası (Boşluk)
  • Alacağınız ürünün fiyatı

Bu mesaj 8444 numarasına göndermeniz gerekiyor. Odeabank size onay veya red mesajı gönderecektir. Vatan bilgisayar kredi sms’i bu şekilde gönderilmektedir. Eğer onay çıkmazsa krediden yararlanamıyorsunuz.

Kısa süre içerisinde banka tarafından size geri dönüş yapılıp ön onay verilecektir. Ancak ön onay gelmezse bu size kredi verilmeyeceği anlamına gelmektedir. Ayrıca Vatan bilgisayardan kredi alabilmeniz için Minimum 600 TL’lik alışveriş yapmanız gerekmektedir. Aksi halde vatan odeabank kredisinden faydalanamıyorsunuz. Dilerseniz ikinci bir ürün satın alıp 600 TL’ye tamamlayabilirsiniz.

Odeabank müşteri temsilcisi ile görüştükten sonra yapacağınız tek işlem, kasaya gidip istediğiniz ürünü satın almaktır. Satın aldıktan itibaren kaç ay vadeli kredi çektiyseniz o kadar ay ödeme yaparsınız.

Vatan Bilgisayar Odeabank Kredi Hesaplama

İşin en önemli kısmı da faiz oranlarının ne olduğudur. Normal şartlar altında vatan bilgisayardan 2500 TL ye kadar yapılan alışverişlerde dosya masrafı talep etmemekteydi. Ancak bu durum 2016 yılı için geçerliydi.

Faiz oranlarına gelecek olursak, genellikle çekeceğiniz kredinin faiz oranları, tüketici kredisi faiz oranlarıyla aynı olmaktadır. Yani şu anda tüketici kredi faizlerinin aylık 1.50 civarında olduğu düşünülürse size de yaklaşık olarak bu faiz oranı uyulacaktır.

Vatan bilgisayar geçmiş yıllarda 1,20 kredi faizi sunuyordu bu hesabı kısaca açıklamak gerekirse 1000 TL masraflı bir alışveriş yapmak istiyorsanız kredi için 1200 TL ödemeniz gerekiyor. 1200 TL ise taksitlere bölündüğünde sizlere 12 aylık bir taksit yaptırdığınız takdirde aylık 100 TL taksit ödenmesi isteniyor.

Tüm Vatan Bilgisayarlarda Geçerli Mi?

Vatan Odeabank kredisi tüm vatan mağazalarında geçerlidir. Ancak mağazada Odeabank’tan gelen müşteri temsilcisi varsa rahat bir şekilde kredinizi çekebilirsiniz. Eğer yoksa mesaj atarak ön onay almanız gerekecektir.

Çekmiş olduğunuz alışveriş kredisini her ay Odeabank’a gerçekleştirirsiniz. Diğer teknoloji mağazalarına nazaran vatan odeabank kredisi çok daha uygun faiz oranlarıyla karşımıza çıkıyor. Bu nedenle müşteriler bu iki kurumu tercih etmektedir.

Siz de Vatan bilgisayardan Odeabank aracılığıyla kredi çekerek ürün almak isterseniz, istediğiniz bir Vatan bilgisayara gidebilir, Odeabank temsilcisi aracılığıyla kredi başvurusu yaparak, istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Ancak bankadan gelen temsilci mağazada yoksa kısa mesaj yoluyla ön onay aldıktan sonra istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Yorum Ekle