Vakıfbank Otomatik Ödeme Talimatı Verme ve İptal Etme

vakıfbank otomatik ödeme talimatı verme iptal etme

Vakıfbank’ın müşterilerin sunduğu hizmetlerden bir tanesi de otomatik ödeme talimatlarıdır. Bu talimatlar sayesinde faturanızın gününü takip etmek zorunda kalmazsınız. Son ödeme tarihi gelen faturanızın ödenmemesi halinde karşı karşıya geleceğiniz sorunlar da engellenmiş olur. Ödemeleriniz avans hesabınızdan sizin adınıza son gününde tamamlanır. Üstelik Vakıfbank herhangi bir ek ödeme de talep etmez.

Vakıfbank Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir? İptal Edilir?

En yakın şubeye giderek veya mobil uygulama üzerinden hemen otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ödemeler sekmesinden ilgili menüler sizleri yönlendirecektir. Gereken fatura bilgilerini doldurduktan sonra talimatınız tamamlanır. Aklınızda kalmadan Vakıfbank tarafından yönetilen fatura ödemelerinizin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Vakıfbank otomatik ödeme talimatı iptali için yine internet bankacılığı ve mobil uygulama kullanabilir. Aynı menülerden talimat verdiğiniz faturalarınızı iptal etme şansınız bulunuyor.

Vakıfbank Otomatik Ödeme ile Neler Ödenebilir?

Otomatik ödeme talimatı konusunda Vakıfbak oldukça geniş bir hizmet ağına sahiptir. Özel, ihtiyaç ödemeleri başta olmak üzere birçok ödeme seçeneği vardır. Kablolu yayınlar, doğalgaz, elektrik, su, telekom, telefon faturaları başta gelir. Kira, taksit, eğitim ödemeleri veya harçlık için bile otomatik ödeme talimatı oluşturmanız da bir sakınca olmaz. Bunun için sadece birkaç onay vermeniz istenir.

Kredi Kartı Ödemesi İle Otomatik Ödeme Yapılabilir Mi?

Kredi kartınızın ödemelerini takip etmek için vaktiniz olmayabilir. Diğer ödemelerde olduğu gibi kredi kartınız için de otomatik ödeme tanımlaması yapılması mümkün olur.  Ödemeler için son ödeme tarihi beklenir. Ardından ise işlem tamamlanır. Böylece sicilinizin olumsuz etkilenmesi de söz konusu olmaz. Ödemeleri sorunsuz ve takip etmek zorunda kalmadan hemen yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu