Vakıfbank Hesap Numarası Kartın Neresinde Yazar?

Vakıfbank hesap numarası kartın neresinde yazar? Bankomat kart numarası, iban numarası, seri numarası öğrenmek için gerekli bilgileri yazımızdan bulabilirsiniz. Vakıfbank, Türkiye’nin 3 kamu bankasından biri olup, kamu bankası olmasının verdiği avantajlar doğrultusunda müşterilerine uygun kredi oranları ve uzun vadeli kredi kampanyaları düzenleyen kuruluşlarından biridir. Vakıfbank’ın ticari unvanı ve gerçek adı Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı şeklindedir. Eğer bir Vakıfbank hesabınız var ve müşteri numaranızı bilmiyorsanız bu bilgiyi Vakıfbank’a ait hesap kartınızın üzerinde bulmanız mümkün.

Vakıfbank Hesap Numarası

Vakıfbank’a ait banka kartlarının üzerinde hesap numarası yer almamaktadır. Vakıfbank’ın Türkiye genelinde birçok şubesi bulunmaktadır. Personel ve şube sayısı oldukça fazla olan bankanın müşteri potansiyeli de oldukça yüksektir. Vakıfbank hesap numarası kartın neresinde yazar diye merak ediyorsanız, son zamanlarda yaşanan dolandırıcılıkların önlenmesi gerekçesiyle Vakıfbank kişiye ait hesap numarasını kart üzerinde paylaşmamaktadır. Hesap numarası müşteri hizmetleri, şubeler veya internet bankacılığından öğrenilebilmektedir.

Vakıfbank Hesap No Nasıl Öğrenilir? 

Vakıfbank’a ait hesap, kredi hesabı, müşteri numarası gibi bilgilerinizi unuttuysanız bu bilgileri edinmenizin birkaç yolu ve yöntemi var. Vakıfbank’a ait banka kartı olan müşterilerin hesap numarasını öğrenmesinin en kolay yolu Vakıfbank müşteri hizmetlerini aramaktır. Müşteri hizmetleri numarası 08502220724’ü arayarak öğrenebilirler. Müşteri hizmetlerine 7 gün 24 saat ulaşılabilmektedir. Bununla birlikte kart kullanıcıları hesap başvurusu yapıldığı esnada banka tarafından verilen hesap cüzdanlarından hesap numarasına ulaşabilirler.

Banka kartına ait hesap numarasını öğrenmenin bir diğer yolu ise ilgili banka olan Vakıfbank’ın mobil uygulamasını indirmektir. Aynı şekilde internet sitesi üzerinde de hesap numarası öğrenilebilmektedir. Kullanıcı T.C kimlik numarası ve şifre ile ilgili bölüme giriş yapılabilmektedir.

Bu yöntemleri kısaca listeleyecek olursak şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Müşteri hizmetlerini aramak ve T.C. Kimlik numarası ile bağlanıp müşteri temsilcinizden edinmek.
  2. Mobil uygulamaya giriş yapmak ve uygulama içerisinden kontrol etmek.
  3. İnternet bankacılığına giriş yaparak bilgilerinizi buradan kontrol etmek

Vakıfbank Hesap Numarası Kaç Hanelidir?

Hesap numarası, banka kartı veya kredi kartı olan her birey adına ayrı ayrı düzenlenmektedir. Her kullanıcının hesap numarası kesinlikle birbirinden farklı olur. Hesap numarası hane sayısı bankalara göre farklılık göstermektedir. Bazı bankaların 16 haneli olan hesap numarası Vakıfbank’ta farklıdır. Vakıfbank hesap numarası 17 haneli olacak şekilde oluşturulmuştur.

Vakıfbank IBAN Numarası Üzerinden Hesap Numarasının Öğrenilmesi

Vakıfbank hesap numarası kartın neresinde yazar sorusuna verebileceğimiz bir diğer cevap da İBAN numarası üzerindendir. IBAN numarası bankalar tarafından yapılan para transferleri (EFT) seçeneğinde kullanılan, işlemin hatasız ve hızlı olarak gerçekleşmesini sağlayan numaradır. IBAN numarası 26 haneden oluşmaktadır. IBAN numarasında öncelikle ülkemize ait kod olan TR ile başlar ve bu kod numaranın ilk iki hanesi sayılmaktadır. Devamında yanında yer alan iki haneli sayı kontrol amaçlı yazılmakta olup bir niteliği bulunmamaktadır. Sonrasında gelen 5 haneli sayı Vakıfbank’a ait banka kodunu temsil eder ve devamında gelen 17 haneli rakam ise bankaya ait hesap numarasıdır. IBAN numarasına da aynı şekilde internet bankacılığı, müşteri hizmetleri ve hesap cüzdanlarından ulaşılabilmektedir.

Vakıfbank Banka Hesap Kartları

Vakıfbank, ister vadeli ister vadesiz olsun banka hesabı olan herkese bir adet müşteri hesap kartı sunmaktadır. Hesap açılışları gerçekleştikten sonra tarafınıza posta ile iletilen hesap kartlarınız sizlerin hesap işlemleri ve paranızı kullanabilmeniz adına tarafınıza özel olarak tahsis edilmektedir. Hesap kartları üzerinde kart numaranız, kartın ait olduğu tür (Visa veya Master) adınız, soyadınız, bir adet çip ve müşteri numaranız bulunmaktadır. Kartın arka yüzünde ise karta ait güvenlik numarası ve banka bilgileri ile açıklamalar yer almakta, ekstra olarak kartın manyetik şeridi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu