Vakıfbank BES İptali SMS | Bireysel Emeklilik İptal Numarası

vakıfbank bireysel emeklilik iptali

Vakıfbank bireysel emeklilik iptali hakkında bu sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.. Otomatik katılımlı bireysel emeklilik sisteminden birçok insan bu işleme katılmak istese de, birçok insan da çıkmak istemektedir. Vakıfbank Bes iptali yaparken yasal cayma hakkınızdan yararlanabilirsiniz. Sizin için en uygun yöntemi aşağıdan bulabilirsiniz.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik İptal Telefon Numarası

Vakıfbank cay işlemlerinden telefonla bes iptal seçeneğini kullanabilirsiniz. Bunun için otomatik BES için kurulmuş olan 0850 222 9 657 numarasını arayarak veya 444 9 237 numaraları ile iptal işlemini yapabilirsiniz. Vakıf Emeklilik çağrı merkezlerini de arayarak telefonla BES iptali çıkış işlemini oluşturabilirsiniz.

vakıfbank bes iptal telefon numarası

Vakıfbank SMS İle BES İptali

Vakıfbank bireysel emeklilik cayma işlemlerinizi bir sms ile yapabiliyorsunuz. Bunun için VEML, TC. Kimlik Numarası, CAYMA ve doğum tarihi aralarında birere boşluk bırakılarak ve virgülsüz yazıldıktan sonra 4933’e gönderilir. Mesajınız ulaştıktan sonra sizlere bilgilendirme yapılıp iptal işlemleriniz başlayacaktır.

vakıfbank bes iptal sms

İnternetten Vakıfbank BES İptali

Vakıfbank Otomatik Bireysel Emeklilik ile internetten veya mobil cihazınızı kullanarak cayma talebinde bulunabilirsiniz. Vakıfbank Emeklilik Mobil Şube uygulaması yardımıyla giriş yaparak ilgili menüden ilgili seçeneği seçerek internetten bes iptali işlemine devam edebilirsiniz. Böylece hem de pratik bir şekilde sonlandırmış olabilirsiniz.

Vakıfbank Şubesinden BES İptali

Bunun için şubeye kadar gitmenize gerek kalmadan pratik bir şekilde telefonla veya internet üzerinden Vakıfbank BES iptal işlemini yapabilirsiniz. Şubeden bes iptali genel olarak şubeden yapılmamaktadır. Sizler için daha pratik bir şekilde oluşturulmuş, bahsettiğimiz diğer yöntemleri Vakıf Emeklilik BES iptal işlemi için kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Vakıfbank BES’ten emekli olabilmek için en az 10 yıl süre ile sistemde kalma şartı vardır. Diğer mutlak şart ise emeklilik yaşı olan 56 yaşını doldurmaktır. Bu şartlar yerine getirilmediği sürece bireysel emeklilik sisteminden faydalanmak mümkün değildir. Fakat bazı durumlarda emeklik planlarında değişiklik gerekebilir. Vakıfbank, müşterilerine 1 yılda en fazla 4 kez bu değişiklikten yararlanma hakkı tanımıştır. Daha fazla değişiklik yapılamaz. Bireysel emeklilik sisteminde en az 10 yıl kalan ve 56 yaşını doldurup emekliliğe hak kazanan herkes isterse parasını toplu isterse aylık ödeme şeklinde alabilir. Bu durum müşterinin inisiyatifine bırakılmıştır.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik ve Devlet Katkısı

Vakıf emeklilik sisteminde %25 devlet katkısı bulunur. Yani yatırılan tutarın %25’i kadar devlet ek ödeme yapar. Ancak bunun belirli şartları vardır. İlk 3 yıl boyunca sistemden çıkmamak gerekir. 3 yıl sonunda çıkılırsa %15, 6 yıl sonunda çıkılırsa %35, 10 yıl sonunda çıkılırsa %60 oranın da ek ödeme alınır. Emekliliğin hak edilmesi durumundaysa tamamı alınır.

Bu yazımızda Vakıfbank bireysel emeklilik iptal etme konusunda detaylı bilgiler verdik. Buradaki yöntemlerle kolay bir şekilde bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapabilirsiniz. Vakıfbank bireysel emeklilik sistemi hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu