Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu için bilmeniz gerek tüm detaylar sayfamızda yer alıyor. İşbank Türkiye’de en eski şekilde faaliyet gösteren bankalardan bir tanesidir. Bankanın müşteri sayısı ise her geçen gün artmaktadır. Bundan dolayı bankanın üyeleri de en çok kredi kartı kullanımında bulunurlar.

Kredi kartı kullanımında bulunan üyelerin en çok akıllarına takılan durum ise başvuru süresi ve devamında yaşanan süreçtir. Türkiye İş Bankası müşterisi olup veya olmayıp kredi kartı almak isteyen kişilerin izlemesi gereken adımlar son derece kolaydır. Adımları tamamladıktan hemen sonra ise kartınızın onay veya ret alması söz konusu olur.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartına başvuru yaparak Türkiye İş Bankası’nın kart başvurunuza onay verip vermeyeceğini kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Kart başvurusunda bulunmak adına öncelikle;

  • Şube veya hesabınızın olduğu yerden,
  • Bankamatiklerden,
  • Çağrı merkezinden (0850 724 0 724),
  • SMS ile ,
  • İnternet bankacılığı, yollarından bir tanesini denemeniz gerekir.

Bu yolların tamamı kart başvurusu yapmak ve kart almak için yeterli olacaktır. Kredi kartınızın başvuru için kimlik detaylarınıza bakılması gerekir. Kimlik detaylarınıza bakılarak kredi kartı geçmişiniz sorgulanır. Buna göre de kartınızın onay alıp almayacağı ortaya çıkar.

Sms ile başvuru yapmak istiyorsanız ilk olarak telefonunuzdan MAXIMUM boşluk ve TC kimlik numaranızı yazarak 4402 üzerinden kısa mesaj yollamalısınız. Sms yolladıktan bir müddet sonra Türkiye İş Bankası kredi kartı almaya hak kazandıysanız kredi kartınızın onaylandığına dair mesaj ile bilgilendirilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Mobil ve İnternet Bankacılığından Kredi Kartı Başvurusu

Mobil veya internet bankacılığı üzerinden kart başvurusunda bulunmak için;

  1. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılığa girin
  2. Başvurular kısmına tıklayın.
  3. Kredi Kartı başvurusunu tıklayın
  4. Bilgileri girin
  5. İşlemi tamamlayın.

Bu aşamalı işlemler sonrasında kart başvurunuz işleme alınacaktır.

Ayrıca İş bankası kredi kartı başvurusu için bankanın resmi sitesinden hızlı başvuru sayfasını kullanabilir ve hemen başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca yine bankanın sitesinden tüm iş bankası kartları ile alakalı daha fazla bilgi bulabilmeniz mümkündür.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvuruları için tıklayınız.

Onay veya Ret

Türkiye İş Bankası müşterisi olanlar için kart başvurusunda bulunduktan sonra kontrol edilen bilgilerin başında kredi notunuz gelir. Ek olarak daha önceden kullanmış olmanız halinde kartınızla alakalı sorun yaşayıp yaşamadığınız kontrol edilir. Buna göre de kartınız için onay veya ret kararı verilir. Eğer kart başvurunuz onay alırsa kartınız 1 hafta içinde basılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu