Traktör Kredisi Veren Bankalar

Traktör almak için kredi ihtiyacınız mı var? Bu durumda traktöre kredi veren bankalardan nakit para almanız avantajlı olacak. Hangi banka daha avantajlı? Elbette traktör kredisi veren bankalar arasında farklı banklar var. Bunların hangisinin daha avantajlı şekilde, daha düşük faiz oranları üzerinden kredi verdiğini öğrenmek mümkün. Bunu bilerek hareket ettiğinizde memnun kalacağınız bir şekilde nakit ihtiyacınızı karşılayacaksınız.

Hangi bankanın traktör kredisi veriyor olduğu son derece önemli. Bunun için bankaların resmi internet siteleri üzerinden de aramalarınızı yapabilirsiniz. Direkt olarak kredi almanız için gereken koşullar resmi internet siteleri üzerinden detaylı şekilde sunulacaktır. Başvuru için gerekli koşulları oluşturmanız durumunda direkt olarak kredi almak üzere başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlk olarak almak istediğiniz kredi için dilerseniz online başvurunuzu yapın. İnternet üzerinden yapılan başvurunun sonrasında direkt olarak yetkili kişilerin size dönüş yapmasını sağlayacaksınız. Ardından direkt olarak koşulların sağlanması halinde şubeye gideceksiniz. Gerekli olan belgelerin temin edilmesi, müşteri temsilcileri ile birlikte hazırlanacak. Hemen ardından kişinin kredisinin onaylanması için gereken yapılacak.

Kredinin onaylanmış olduğu banka tarafından sizlere sunulacaktır. Gerekli olan kredi imkanı için direkt olarak müşteri temsilcisi bilgi verecektir. Gerekli olan belgeler ve buna benzer durumlar için sorularınızı sorabilirsiniz. Traktör kredisi almak için yapmanız gereken, bankaların temsilcilerinden detaylı bilgi almak olacaktır. Traktör kredisi için gerekli evraklar ise gerçek kişilerden şu şekilde;

 • Çiftçi kayıt belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • İpotek gösterebileceğiniz yerin tapu fotokopileri
 • Proforma ve kesin faturadır.

Gerçek kişilerin yanı sıra traktör kredisine ihtiyaç duyabilecek tüzel kişiler için de gerekli belgeler şunlardır;

 • Çiftçi belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Ticaret odası kayıt belgesi
 • Vergi levhası
 • Yetkili kişilerin yetkisini gösterir yetki belgeleri veya kararları ve imza sirküleri
 • Son üç yılın bilançosu
 • Ve ipotek işlemleri için sağlanabilecek gayrimenkullerin tapu kayıtları

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Traktör kredisi veren banka dendiğinde akla ilk gelen bankalar arasında Ziraat Bankası var. Bankanın 72 ay vade ile traktör kredisi verdiğini biliyor musunuz? Tamamen müşteri odaklı olan Ziraat Bankası, direkt olarak traktör almak için ihtiyacınız olan nakit parayı sunuyor. Dilediğiniz şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu kredi türünden faydalanabilmek için bitkisel üretim ya da hayvancılıkla ilgili gruplardan birine ya da bir kaçına sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca 3, 6 ve 12 aylık periyodik geri ödeme dönemleri ile de çiftçiye oldukça iyi bir destek sağlamaktadır, şunu da belirtmeden geçmeyelim ki banka traktörün kasko bedelinin %75 lik kısmını ödemektedir. Bütçenizi ona göre ayarlarsanız çıkacağınız çiftçilik yolunda sağlam adımlar atarak ilerleyebilirsiniz.

Denizbank Traktör Kredisi

Denizbank’ın çiftçilere destek olarak geliştirdiği yeni proje kapsamında Nem Holland markası ile anlaşma sağlamıştır. 5 yıla kadar süren taksit sayıları ile birlikte Türk Lirası olarak %1,50 döviz bazında ise %0,80 faiz işletmektedir. Tüm bankalardaki traktör kredisi için geçerli olan kullanılmamış araçlar için ya da en fazla 5 yaşında araçlar için kasko bedelinin % 75 ini karşılamaktadır.

TEB Traktör Kredisi

Çiftçiler için ekinlerini verimli olarak yetiştirebilmelerine çok büyük kolaylık sağlayan traktörleri satın alabilmeleri adına çiftçilere farklı yönlerde kolaylıklar sağlayarak desteklerini sürdüren bankalar arasında TEB bankası da vardır. 60 aya kadar varan vade seçeneklerinin yanı sıra 1, 3, 6 ve 12 Aralıklar ile esnek ve eşit geri ödeme seçeneklerini de sunmaktadır.

Şekerbank

Ülkemizde tarım ürünleri yetiştiricilerine başka bir destek sağlayan bankalar arasında Şekerbank’ta yer almaktadır. Çeşitli destek paketleri sayesinde farklı yönlerde imkânlar sunarak çiftçilerin üretimlerini finanse etmektedir, traktör kredisi için de 60 ay vadeli ve esnek ödeme koşulları sayesinde çiftçilerin tercih ettiği bankalar arasında yer almaktadır.

Halkbank Traktör Kredisi

Traktör almak için gerekli olan nakit paranın alınması için tercihiniz Halkbank da olabilir. Halkbank da aynı şekilde traktör alınması için kredi imkanı tanıyor. Vade sayısı, ne kadar faiz olacağı gibi hemen hemen her detay direkt olarak resmi internet sitesi üzerinden sunulacaktır. Bu bilgilere göre almak istediğiniz kredi için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorum Yapın