Traktör Kredisi Veren Bankalar 2018

Traktör Kredisi Veren Bankalar

Traktör kredisi veren bankalar çiftçilerin bazı zamanlarda ihtiyaç duyduğu bir kredi türüdür. Tarım sektörü ile sürekli olarak uğraşan çiftçilerin ektikleri alanların ve ürünlerin çeşidine bağlı olarak en çok ihtiyaç duyulan araçlar arasında traktör gelir. Ürünlerin ekiminden biçimine tarlanın sürülmesinden ürünlerin taşınmasına her konuda sahiplerine faydası dokunan bu motorlu araç artık çiftçiliğin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Ancak maalesef her çiftçimiz bir traktör alabilecek kadar para biriktiremiyor ya da o seneki hasadı umduğu kadar iyi geçmiyor bu yüzdende diğer herkes gibi çiftçilerde traktör alabilmek için banka desteğine ihtiyaç duyuyor.

Traktör kredisi veren bankalar konusunu hem devlet bankaları hem de özel bankalar olarak ikiye ayırarak inceleyebilmemiz mümkündür. Özellikle devlet bankalarında koşulların duruma göre daha uygun olduğu zamanlarda krediyi kullanmanız daha akıl karıdır, genel anlamda kredi sıfır traktörler için rehin şerhi ile birlikte verilirken bazı istisnai durumlarda ise ikinci el traktörler içinde kredi çıkartılabiliyor.

Traktör Kredisine Başvuru Koşulları

Tarım kredi kooperatif destekli sağlanan krediler için aslında koşullar oldukça basittir, çoğu zaman sizinle ilgilenen banka memuru size doğru ve uygun yönlendirmeler yaparak ta eksikliklerinizi gidermenizi sağlayabilir. Traktör kredisi veren bankalar genelinde benzer evrakları talep etmekteler bu yüzdende topladığınız evraklar ile dilediğiniz bankaya başvuru yapabilirsiniz. Gerçek kişiler için gerekli evraklar;

 • Çiftçi kayıt belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • İkametgâh belgesi
 • İpotek gösterebileceğiniz yerin tapu fotokopileri
 • Proforma ve kesin faturadır.

Gerçek kişilerin yanı sıra traktör kredisine ihtiyaç duyabilecek tüzel kişiler için de gerekli belgeler şunlardır;

 • Çiftçi belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Ticaret odası kayıt belgesi
 • Vergi levhası
 • Yetkili kişilerin yetkisini gösterir yetki belgeleri veya kararları ve imza sirküleri
 • Son üç yılın bilançosu
 • Ve ipotek işlemleri için sağlanabilecek gayrimenkullerin tapu kayıtları

T.C. Ziraat Bankası

Traktör kredisi veren bankalar içerisinde en esnek ve avantajlı koşulları şu anda Ziraat Bankası sağlamaktadır, diğer kredi gruplarının aksine faiz oranı oldukça düşüktür. Yıllık faiz oranı %0,05 oranındadır, vereceği bu kredi hiç kullanılmamış yeni traktörleri ve maksimum 5 yaşında ki traktörleri kapsamaktadır. Bu kredi türünden faydalanabilmek için bitkisel üretim ya da hayvancılıkla ilgili gruplardan birine ya da bir kaçına sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca 3, 6 ve 12 aylık periyodik geri ödeme dönemleri ile de çiftçiye oldukça iyi bir destek sağlamaktadır, şunu da belirtmeden geçmeyelim ki banka traktörün kasko bedelinin %75 lik kısmını ödemektedir. Bütçenizi ona göre ayarlarsanız çıkacağınız çiftçilik yolunda sağlam adımlar atarak ilerleyebilirsiniz. Ziraat Bankası kredi başvuruları için tıklayınız.

Denizbank

Denizbank’ın çiftçilere destek olarak geliştirdiği yeni proje kapsamında Nem Holland markası ile anlaşma sağlamıştır. 5 yıla kadar süren taksit sayıları ile birlikte Türk Lirası olarak %1,50 döviz bazında ise %0,80 faiz işletmektedir. Tüm bankalardaki traktör kredisi için geçerli olan kullanılmamış araçlar için ya da en fazla 5 yaşında araçlar için kasko bedelinin % 75 ini karşılamaktadır. Denizbank kredi başvuruları için tıklayınız.

Türkiye Ekonomi Bankası

Çiftçiler için ekinlerini verimli olarak yetiştirebilmelerine çok büyük kolaylık sağlayan traktörleri satın alabilmeleri adına çiftçilere farklı yönlerde kolaylıklar sağlayarak desteklerini sürdüren bankalar arasında TEB bankası da vardır. 60 aya kadar varan vade seçeneklerinin yanı sıra 1, 3, 6 ve 12 Aralıklar ile esnek ve eşit geri ödeme seçeneklerini de sunmaktadır.

[button link=”https://www.kredibilgisi.net/ciftci-kredisi-veren-bankalar/” color=”green”]Çiftçi Kredi Veren Bankalar İçin Tıklayınız[/button]

Türkiye İş Bankası

Atatürk’ün “köylüler milletin efendisidir“ sözüne istinaden ülkemizdeki pek çok kamu ve özel bankalar her bakımdan çiftçilerimize destek vermektedir. İhtiyaç duydukları ekipmanlar için ayrı, besiciliğini yaptıkları hayvanlar için ayrı ve arazi taşıtı ya da traktör ihtiyaçları için ayrı imkânlar sunmaktadır, İş bankası da traktör kredisi veren bankalar arasında yer alırken sağladığı imkânlar dâhilinde çiftçilere 48 aya varan vade kolaylıkları vardır. Faiz oranları enflasyona göre değişkenlik gösterse de hep destek tam destek olarak devam etmektedirler. Türkiye İş Bankası kredi başvuruları için tıklayınız.

Akbank

Ülkemizin köklü bankaları arasında yer alan Akbank çiftçilerimize destekleri esirgemeden yoluna devam etmektedir. 0,5 yaş arası traktörlere sağladığı kredi kolaylıkları yaş grubuna göre değişkenlik göstermektedir, sıfır traktörler için proforma fatura tutarının %80 lik kısmına ikinci el araçlarda ise kasko bedelinin % 60 lık tutarına kredi imkânı sağlamaktadır. Ayrıca 5 yıla varan vadeleri ile taksitlerinizi de kendiniz belirlemektesiniz, dilerseniz aylık eşit taksitlerde dilerseniz de hasat zamanınızda tek seferde ödeyebilme imkânı da bir artıdır. Akbank kredi başvuruları için tıklayınız.

Şekerbank

Ülkemizde tarım ürünleri yetiştiricilerine başka bir destek sağlayan bankalar arasında Şekerbank’ta yer almaktadır. Çeşitli destek paketleri sayesinde farklı yönlerde imkânlar sunarak çiftçilerin üretimlerini finanse etmektedir, traktör kredisi için de 60 ay vadeli ve esnek ödeme koşulları sayesinde çiftçilerin tercih ettiği bankalar arasında yer almaktadır. Şekerbank kredi başvuruları için tıklayınız.

QNB Finansbank

Yeni bir oluşum içerisine girişen Finansbank’ta traktör kredisi veren bankalar listesine girmektedir, sıfır kilometre traktörlerde fatura bedelinin %75 ini karşılarken 72 aya kadar vadeyi uzatabilen banka, ikinci el araçlarda da %60 lık kısmına 48 aya kadar vade imkânı sağlamaktadır. QNB Finansbank kredi başvuruları için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın