Tesla’nın Avrupa Fabrikasındaki Detaylar Belli Oluyor

Tesla'nın Avrupa Fabrikasındaki Detaylar Belli Oluyor

Tesla’nın Avrupa’da açacağı fabrikasındaki detaylar yavaş yavaş belli oluyor. ABD’li elektrikli otomobil üreticisi markası Tesla, Almanya’ya açmayı planladığı fabrikasında 10 bin çalışanın istihdam edilmesi bekleniyor. Edinilen bilgiye göre 3000 ile 3500 arasında işçi tek vardiya da çalışacak.

Tesla’nın açacak olduğu fabrikada çalışmayı düşünenler için sevindirici haberler de var. Şirket öncelikle eğitim vermek koşuluyla hala yeni uzmanlar arıyor. Elon mask daha önce yaptığı bir açıklamada bu fabrikada yılda 500.000 aracın montajının yapılacağını açıklamıştı. Süreci oldukça hızlı ve profesyonelce yürüteceklerini de sözlerine eklemişti.

Ancak Almanya’da fabrikanın açılacağı bölgede yapılacak olan çevresel düzenlemeler sebebiyle açılışa itiraz edenler de bulunuyor. Şüphesiz Alman ekonomisine katma değer katacak olan bu projeye, çevre için olumsuz sonuçlar doğuracağını düşünenlerden itiraz talepleri de geliyor.

Yine de her şeye rağmen şirket ve Aman yönetimi fabrikanın açılması için oldukça istekli ve kararlı görünüyor. Fabrikanın diğer merak edilen detayları ise Tesla tarafından ilerleyen dönemde açıklanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı