TEB Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma ve Kapatma

teb temassız açma kapatma

TEB kredi kartı temassız özelliğini açma ve kapatmak için gerekli bilgileri bu yazımızdan bulabilirsiniz. Herhangi bir temas olmaksızın yapılan ödemeler kullanıcıların daha kolay alışveriş yapmasına olanak tanıyor. TEB bu konuda en gelişmiş olanakları sunan bankaların başında geliyor. TEB müşterileri bu özelliğe sahip olan pos makinelerinin yanına gelerek hemen ödemelerini yapabiliyorlar. Yanlarında kart taşımaları bile gerekmiyor. Cep telefonunuzun olması yeterli oluyor.

TEB Temassız Açma ve Kapatma

Kartınızın yanınızda taşınmaması başta güvenlik olmak üzere birçok konuda kolaylık sağlar. Cep telefonunuz aracılığı ile temassız kart özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Temassız ödeme seçeneğinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Cep telefonunuz aktif ettiğiniz özelliği kullanıma hazır hale gelecektir. Kod okutarak güvenle alışveriş yapmak olarak da yorumlayabilirsiniz.

İnternet bağlantınızın olmasına bile gerek olmadan istediğiniz her yerde ve her zaman kredi kartınızı kullanmanız mümkün olur. Telefonunuzun kod sunan kısmını pos cihazına yaklaştırdıktan sonra onay alırsınız. Kart kullanmaktan farklı değildir.

Şifre girmeniz de istenmez. Bunun için bir sınırlama getirilmiştir. Çünkü alışverişi yapan kişinin kart sahibi olduğundan emin olmak adına banka güvenli yollar oluşturur. 120 TL sınırlamasını geçen bir alışverişiniz olduğunda ise kartınız şifre talep edecektir. Ayrıca TEB alışverişinizle alakalı detayları anlık olarak cep telefonunuza bilgi mesajı olarak iletir.

Kullanımı pratik, güvenli ve keyifli bir yoldur. Özelliği aktif etmeniz ve pos cihazında özellik bulunan bir yerden alışveriş yapmanız yeterlidir. TEB kolaylıklarından bir tanesi olan temassız kartı kullanmak isteyenler bankaya başvuruda bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu