TEB Bireysel Emeklilik İptal Telefon Numarası

TEB bireysel emeklilik iptali yapabilmeniz için bilmeniz gereken bilgiler ve bes iptal telefon numaraları burada yer alıyor.

teb bireysel emeklilik iptali

TEB BES iptal için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin hepsine yazımızdan ulaşabilirsiniz. TEB bireysel emeklilik sistemini BNP Paribas Cardif aracılığı ile yürütmektedir. Türkiye Ekonomi Bankası müşterisi olanlar 10 yıllık süreyi kapsayan bu sisteme üye olmak istediklerinde en yakın şubeye veya kendi şubelerine giderek sözleşme yapabilirler. Ödemeler ödeme gücünüze ve sizin talep ettiğiniz zamana göre değişen oranda düzenlenebilir. Böylece banka aracılığı ile hem birikim yapma hem de emeklilik şansı elde etme durumunuz olur. Sistemden çıkmak istediğiniz zaman da bes iptali kolayca yapılabiliyor.

TEB BES İptal Nasıl Yapılır?

TEB BES iptali için kullanabileceğiniz garantili üç yöntem bulunuyor. Bunlar telefonla, internetten ve şubeler aracılığıyla şeklindedir. Aşağıda bu yöntemleri nasıl yapacağınız hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

TEB BES İptal Telefon Numarası

TEB BES iptalini telefondan yapmak istiyorsanız, BNP Paribas Cardif müşteri iletişim merkezini aramanız gerekiyor. Paribas müşteri hizmetleri numarası 444 43 23’tür. TEB müşteri hizmetleri numarası ise 0850 200 0 666’dır. Bu iki numarayı TEB bireysel emeklilik iptal numarası olarak kullanabilirsiniz. Telefon edip talebinizi ilettikten sonra dakikalar içesinde TEB bireysel emeklilik iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

teb bes iptal telefon numarası

TEB İnternet Bankacılığıyla BES İptali

TEB ile yapılan bir bireysel emeklilik sözleşmesinin iptal edilmesi gerekebilir. Ödemelerde sorun olması veya gelir durumunun değişmesi gibi hallerden dolayı bankanın iptal etmesi gerekebilir. Banka ile olan sözleşmenizi iptal etmek için yapılması gerekenlerin başında ilk olarak internet bankacılığını denemek gelir. Bu sayede kolay bir şekilde işleminiz iptal edilir. İşlemlerle alakalı adımlar hakkında da mesaj ile bilgi almanız sağlanır.

TEB Şubelerinden BES İptali

İnternet bankacılığı üzerinden işlem yapmak istemeyen kişilerin ise uygulaması gereken diğer bir yöntem de TEB şubelerine uğramak olabilir. Şubeye gittiğinizde görevli kişiye TEB bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapmak istiyorum demeniz yeterlidir. Şubeden işlem yapmak için bireysel emeklilik sözleşmenizin detaylarını konuşmanız ve iptal şartlarına bakmanız da gerekir. Banka görevlisi sistemden çıkış konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

TEB Bireysel Emeklilik Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Bankacılık işlemlerinde ön plana çıkan hizmetlerden bir tanesi de bireysel emekliliktir. Bireysel emeklilik bir sistem olması ve devlet garantisi kapsamında olması gibi nedenlerden dolayı birçok kişi tarafından tercih edilir. Bankaların müşterilerine sağladıkları avantajların üzerine eklenen devlet getirisi uzun vadede paranızın birikmesine ve emeklilik şansınızın olmasına olanak tanır.

Bireysel emeklilik adı verilen sistem en az 10 yıl süre ile sisteme katılım ve düzenli ödemeler ile birikim yapmak olarak açıklanabilir. Bankanın sistem olarak nasıl çalıştığını anlamak için anlaşma detaylarına bakmak gerekir. Aylık belirlediğiniz ödemelere göre düzenlenir. Ödemelerinizin miktarı ve sistemde ne kadar uzun kaldığınıza bağlı olarak devletten yüzdelik dilimde destek almanız sağlanır. Bu sayede sistem sayesinde birikim şansınız olur. 10 yılı doldurduktan ve yaş sınırına ulaştıktan sonra ise emekli maaşı gibi ödeme almanız sağlanır. TEB bes iptal işlemleri içinse anlattığımız yöntemleri uygulamanız yeterlidir.

BES sisteminde sisteme yatırılan para miktarının %25 kadarlık bir kısmını devlet katkı payı olarak yatırmaktadır. Ancak bu sistemden yararlanmak istiyorsanız belli bir süre bireysel emeklilik sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Süre dolmadan sistemden çıkış yaparsanız devlet katkınız iptal edilir. Otomatik olarak yapılan bireysel emeklilik sisteminden çıkmak yasak değil ancak son zamanlarda çıkışların artması üzerine devlet bununla ilgili bir çalışma olduğunu belirtmektedir.

BES Sistemi Amaçları

BES sistemi genellikle insanlarını ilerideki yaşamlarının rahatı için zorunlu kılınmıştır ancak başka amaçlarda vardır.

  • Tasarrufları yatırıma yönlendirme
  • Ekonomiye kaynaklar yaratmak
  • Ekonomik kalkınmayı sağlamak

BES sistemi için bir kanun bulunmaktadır. Bu kanuna göre BES kişiye toplu para ya da maaş ödemesi ile yapılır. TEB bireysel emeklilik sistemi hakkında detaylı bilgi için: TEB Bireysel Emeklilik Sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu