TEB Altın Hesabı Nasıl Açılır? (Vadeli, Vadesiz Altın, Gümüş)

teb altın hesabı nasıl açılır

Ülkemizdeki en güvenilir bankalar arasında TEB, altın hesabı ile yüzünüzü güldürmeye devam ediyor. Kendinize altın hesabı açarak kazanmaya başlayabilirsiniz. Türk lirası ve USD döviz üzerinden altın alış ya da satış yapabiliyorsunuz. İnternet şubesi ya da her noktada kolaylıkla ziyaret edebileceğiniz şube yapısı ile vakit kaybetmeden fiziki altınlarınızı şubeye getirebiliyorsunuz.

TEB ile Altın Hesap Açtırın

Altın mevduat hesabı açarak yatırıma altın cinsinden başlayarak kazanmanız mümkün. Bankadan açacağınız altın mevduat hesabının en önemli özelliği; gelir vergisi, masraf ve diğer ödemeler gerçekleştirmeden altın alış-satış yapmanıza imkan tanımasıdır. En önemlisi 1000/1000 saflıkta olan altınlara yatırım yapıyor ve işçilik olmadığı için bundan doğan zararlar ile karşılaşmıyorsunuz.

Altın hesabında fiziki altın almayı beklemeyin, fiziki altın teslimi ya da fiziki altın olarak ödeme yapılmamaktadır. Alış ve satış sınırlaması günlük 3000 gr olarak belirlenmiştir. Günlük alış ve satış işlemi 6 defadan fazla yapılamıyor. Bu rakam günlük işlem için gayet yeterlidir.

TEB Biriken Vadesiz Altın Mevduat Hesabı

Biriktiren altın mevduat hesabı açın ve biriktirmeye başlayın. Küçük tasarruflarınız ile büyük yatırımlar yapmanız mümkün, özellikle bu yatırım altın olursa daha fazla beklenti içerisine girebilirsiniz. Vadeli ya da vadesiz olarak altınınızı biriktirebilir ve daha uzun vadede karlılık elde edebilirsiniz. Biriken vadesiz altın mevduat hesabı ile tasarruflarınızdan biriktireceğiniz altınlar 1000/1000 saflıktadır.

Ödeme olarak esnek tarihler ile belirleyeceğiniz biriktiren altın hesabı; günlük, haftalık, aylık, 3 aylık ya da serbest esnek ödeme şartları ile altın yatırımınıza başlayabilirsiniz. Talep ettiğiniz tarihlerde bakiyenize bakılarak altın alımı yapabiliyorsunuz. Bakiyenizin yetersiz olduğu durumlarda ise bakiyenizde yeterli tutar bulunması halinde işlem emriniz gerçekleştiriliyor. Fiziki olarak altın teslimatı ya da altın satış işlemi yapmak istediğiniz zaman tarafınıza ödemesi fiziki olarak yapılmıyor.

TEB’de Altın Günü Sırası Sizde

Altın günleri hiç bu kadar karlı olmamıştı. TEB belirli günlerde altın günlerine özel fırsatlar sunuyor. Altın gün listesini ilan ediyor ve o güne öze, 1 ay vadeli 100 gram bakiye altın hesabına özel %1, 3 ay vadeli altın hesabına %1,15 ve 1 yıl vadeli altın hesabına tam %1,25 tutarına varan faizler uygulanacak. Net faiz oranlarını bankaya giderek öğrenmek mümkün.

Bankaya giderken altınlarınızı da götürmeyi unutmayın. Banka anlaşmalı ve güvenilir tek kuyumcusu Nadir Metal Rafineri tarafından altınlarınıza değer biçilir ve gerçek değerinde saf altına dönüştürülür. Alırken, satarken, dönüştürürken ve altınlarınız hesapta beklerken zarar etmiyorsunuz. Aksine altınlarınız bekledikçe kazanan siz oluyorsunuz.

Evdeki Altınlarınızı TEB’e Getirin

Fiziki altınlarınızı evde ya da işyerinizde saklamanız hiç güvenilir değil. Günümüzde altın işçiliği olan ürünler alınarak biriktiriliyor. Bozdurmak istediğinizde ise altınlarınızdan; taş, işçilik, aksesuar ve diğer malzemeler düşülerek saf altın hesaplanıyor ve zarar ediyorsunuz. TEB Bankası’na getireceğiniz altınlarınızı banka eksperi tarafından hesaplanıyor ve gram olarak altın hesabınızda değerlendiriliyor.

Bu şekilde fiziki olarak güvenli olmayan evde biriktirme yöntemi, güvenilir fakat masraflı olan banka kasası kiralama yöntemi, bozdururken zarar etme gibi olumsuz durumların hepsi tarihe karışıyor. Bankaya teslim ettiğiniz fiziki altınlarınızı daha sonra bankadan almak isterseniz bu mümkün değildir. Sadece nakit olarak alabiliyorsunuz. 1000/1000 saflığında gram altın alabiliyor,

Altın Yastık Altında değil TEB’de Değerlidir

Yastık altındaki altınlarınızı dışarı çıkarma vakti artık geldi. 400 güne kadar vadeli mevduat hesabı açabiliyorsunuz. Altın hesabı açmak için sınırlama 10 gram şeklindedir. Tüm birikimleriniz tasarruf mevduat sigortasında garanti altına alınıyor. Yatırımlarınızda faiz tutarı baz alınarak %15 oranında stopaj kesintisi yapılıyor. Altın; günümüzde güvenilir yatırım aracı olma unvanına sahip olarak, nadir madenler arasında yerini korumaya devam ediyor.

TEB’den Yeni Altın Çağı

Artık yeni bir çağ başlıyor. Bu oldukça karlı, tükenmeyen ve zarar etmeyen bir çağ yani yeni altın çağı. Bütün tarihi geçmiş, eski, takmadığınız altınlarınız saf altına dönüştürerek TEB’e gidiyorsunuz ve altınlarınızı hem saklıyor hem de biriktiriyorsunuz. İmkansız gibi gözükse de bu vadeli altın depo hesabıyla çok kolay bir işlem. Kendi kuyumcunuzda dönüştürebileceğiniz gibi TEB anlaşmalı kuyumcular vasıtasıyla daha az zararla işleminizi yapabiliyorsunuz. Yeniçağ altın hesabının avantajları;

  • Hırsızlara karşı güvenlik önlemidir.
  • Altınlarınızın tarihi eskimez
  • Kiralık kasaya ücret ödemezsiniz.
  • Hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
  • İnternet bankacılığı, çağrı merkezi ya da tüm ATM noktalarından altınınızı nakde çevirebilirsiniz.
  • Altınınız üzerinden faiz kazanırsınız.

Altın değerli bir madendir fakat onu hak ettiği değere ulaştırmasını TEB bilir. El birliğiyle değerli altınlarınızı değerlendiriyor, altınlarınız durdukça, TEB’de kazanıyorsunuz.

TEB Altın Hesap İçin Yapmanız Gerekenler

TEB altın hesabında kazanmaya başlamak için; şubeye altınlarınızla geliyorsunuz. Gerekli formu dolduruyorsunuz ve altınlarınızın şube eksperleri aracılığı ile değerini öğreniyorsunuz. Onaylamanız durumunda seçeneklerden birini ya da birkaçını değerlendirerek kazanmaya başlıyorsunuz. TEB’de hesap altın hesabı açmak, beklemekten daha fazla karlı ve güvenilir bir saklama yöntemi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu