Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar 2020

Pek çok banka tavuk çiftliği kurmak isteyenlere kredi imkanı sunuyor. Yumurta tavukçuluğu, salma tavukçuluk ve piliç eti tavukçuluk yapmak isteyen şahıslara kredi verilerek destekleme yapılıyor. Tavuk çiftliği kredisi veren bankalar dışında Tarım Kredi Kooperatifi ve Bakanlıklar da vatandaşlara tavuk çiftliği kredisi veriyor.

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar 2020

Tavuk çiftliği kurarken kümese, yumurta bırakan tavuğa, çeşmeye ve yumurta kartonlarına gerek duyulduğu için bir hesap tutmak gerekir. Bunun dışında işin sermayesi de plana katılmalıdır. Hesaplama yapıldıktan sonra gerekli bankalara kredi başvurusu yapılabilir ve Bakanlıklara hibe başvurusunda bulunulabilir.

Tavuk Çiftliği Hibe Desteği Nasıl Olur?

Çiftlik kurup köye kesin dönüş yapan 18-41 yaş aralığındaki kişilere Gıda ve Tarım Müdürlüğü tavuk çiftliği hibesi veriyor. Buradaki amaç gençlerin yeni sektöre atılarak geçimini sağlamasıdır. Bakanlık tavuk çiftliği hibesi verirken en az 3 yıllık işletim süresi şartı koyuyor. Eğer gençler 3 yıldan fazla tavuk çiftliğini işletirse bakanlık verdiği 30.000 liralık hibeyi geri almıyor.

Bakanlık dışında da tavuk çiftliği kredisi veren bankalar arasında ise ilk sırada Ziraat Bankası yer alıyor. Ziraat Bankası 100.000 liraya varan tavuk çiftliği kredisi ile çiftçilere düşük faiz oranları ile ödeme kolaylığı sağlıyor. Şekerbank da tavuk çiftliği kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Şekerbank tavuk çiftliği kurmak isteyen çiftçilere düşük faiz oranları ile destek oluyor.

İlgili yazılar: Küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar

Şekerbank Hangi Şartlarda Kredi Veriyor?

Tavuk çiftliği kredisi veren bankalar arasında yer alan Şekerbank et tavukçuluğu, yumurta tavukçuluğu ve hindi tavukçuluğu için kredi imkânı sunuyor. Et tavukçuluğu için yapılacak masrafların %75’ine kadar kredi imkânı veriyor. Fakat bunun için 10.000 adet tavuk almak gerekiyor. Yumurta tavukçuluğu için ise 5000 adet tavuk kapasitesi olması şartı ile yapılacak masrafların %75’ini karşılayacak kadar kredi imkânı sunuyor.

Hindi tavukçuluğu için ise 2500 adet hindi olması şartı arayan Şekerbank yine masrafların %75’ini karşılayacak kadar kredi imkânı sunuyor. Tavuk çiftliği kurmak istiyorsanız belirtilen iki banka ile ya da bakanlıklar ile iletişime geçebilirsiniz. Buralardan kredi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu