Sigortasız Kredi Veren Bankalar 2020

Sigortasız kredi veren bankalar sayesinde sigortasız kredi çekme ile alakalı tüm bilgiler sayfamızda. Herhangi bir gelir belgesi olmadan kredi kullanmak, bankaların değerlendirme kriterleri ve kullanma şartlarına göre değişiklik gösteriyor. Bankaların çoğunlukla tercih etmediği bu yöntem yine de birçok banka tarafından uygulanabilmekte. Gelir belgesiz kredi kullanabilmek için ise belirli şartları sağlamanız ve geçmiş banka kredi risk sicilinizin temiz olması önemli. Bu anlamda gelir belgesiz olarak kredi kullanmanızı belirleyen şartları ele alalım.

Sigortasız Kredi Kullanım Şartları

Bir bankadan gelir belgesiz kredi alabilmek için, en önemli koşullardan biri olan kredi notu raporunda temiz bir geçmiş ve iyi bir puan elde edilmesi şarttır. KKB raporu, bir kişinin bankacılık geçmişi hakkında oldukça önemli bilgiler verir.

Gelir belgesiz olmanız, hayatın olağan akışı süresi içerisinde çalışmadığınız bir dönemde gayet normal olmakla birlikte, bu işlem genellikle bankaları bağlamaz. Ancak, bankalar verecekleri kredinin geri dönüşünü sağlamak adına bu belgeye ihtiyaç duyarlar. Hem gelir belgesiz olmanız hem de kredi notunuzun düşük olması ise sizi riskli müşteri sınıfına sokacaktır.

Bu durumda, verilerin incelenmesi sonrası riskli müşteri konumunda iseniz, gelir belgesiz kredi alma ihtimaliniz bir hayli zayıflar. Sonuç olarak ise bankaların size olumsuz yanıt vermesi kaçınılmaz olur.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar Hangileri 2020

sigortasız kredi veren bankalar

Herhangi bir bankadan kredi çekmek istiyorsanız eğer başvuru için yerine getirmeniz gereken birtakım hususlar karşınıza çıkacaktır. Bu hususlardan en önemlisi de sigorta detayı olarak biliniyor. Bazı bankalar en az 3 ay sigortalılık durumu isterken bazı bankalar ise bu süreyi 6 aya taşımış durumda. Sigortasız kişiye kredi veren bankalar da elbette var ancak sayıları bir hayli az. Editörlerimizin hazırladığı listeyi inceleyebilir ve sizler de bu bankaların hangi isimler olduğunu daha net bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden incelemelerimizi birlikte yapalım.

İhtiyaç halinde sigortasız kredi veren bankalar şunlardır:

 • Aktif Bank NKolay
 • Enpara
 • CEPTETEB
 • Odeabank
 • Denizbank
 • ING Bank

Gibi bankaların sigortasız olarak çalışan kişilere belirli şartlar içeriğinde kredi sunmaktadırlar.

Aktif Bank (N Kolay) Sigortasız Kredi

Aktif Bank tarafından gelir belgesiz kredi verilebiliyor. Bu kredi türünü, alt markası olan N Kolay tarafından piyasaya süren Aktif Bank, 30 bin TL’ye kadar 60 ay vade ile gelir belgesiz kredi teklifi sunuyor. Bu işlem için banka tarafından hiçbir evrak istenmezken, hesap açılışı için size kurye yönlendiriliyor ve sözleşme sonrası binde 5 tahsis ücreti ile krediden faydalanabiliyorsunuz.

Enpara Sigortasız Kredi

QNB Finansbank, kendi markası altında olmasa da, şubesiz bankacılık için yan kuruluşu olan Enpara ile 30 bin TL gelir belgesiz kredi imkanı sunuyor. Dosya, sigorta, hesaba geçiş gibi masraflardan muaf olan kredi, Enpara hesabı açmanız durumunda direkt hesaba yatırılabiliyor. Enpara, şubesiz bankacılık özellikleri ile herhangi bir masraf tahsil etmezken, ek olarak hesap açılışı için evinize veya iş yerinize gelerek, gerekli sözleşmeyi karşılıklı olarak imzalama imkanı sunuyor. Bütün bunlar karşılığında hiçbir şekilde şubeye gitmeden 30 bin TL, 60 ay kredi kullanabiliyorsunuz.

CEPTETEB Sigortasız Kredi

TEB’in son dönemlerde sıkça adından söz ettiren uygulaması CEPTETEB, bankanın sunduğu gelir belgesiz kredi imkanına ev sahipliği yapıyor. Yine 30 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi olarak kullanabileceğiniz gelir belgesi kredisi, CEPTETEB ile 60 aya kadar kullanılabiliyor. Bir TEB müşterisi değilseniz, çalışanların bulunduğunuz adrese kadar gelerek müşteri hesabı oluşturması, CEPTETEB müşterisi olmak ve bu kredi türünü kullanmak isteyenlere sunulan kolaylıklar arasında. CEPTETEB ihtiyaç kredisi ile alakalı detaylı bilgi için tıklayınız.

Odeabank Sigortasız Kredi

35 bin TL ve 60 ay vadeli gelir belgesiz kredi kullanabileceğiniz Odeabank, bu krediyi kullandırabilen nadir bankalardan biri. Müşterisi olmanız durumunda, kredinin onayın hemen ardından hesaba geçtiği Odeabank’ta, PTT şubeleri veya Odeabank şubelerinden hesap açtırabiliyorsunuz.

Denizbank Sigortasız Kredi

Denizbank, sigortasız kredi veren bankalar listesinde yer alan isimlerden bir tanesidir. Sigortalı olmanıza gerek yok ancak kredi notunuz düşük ise ne yazık ki kredi başvurunuz olumlu sonuçlanmayacaktır. Şubeye gitmeden direkt olarak resmi web site üzerinden başvurularınızı tamamlayabiliyorsunuz. Sigortasız kişilere 5000 ila 10000 gibi bir rakam aralığı sunuluyor ve daha fazlasını talep edemiyorsunuz. Herhangi bir belge talebi durumunda çağrı merkezi personeli sizinle iletişime geçecek ve eksik belgeleri tamamlamanızı rica edecektir.

ING Bank Sigortasız Kredi

ING, yapı değişikliğine giderek masrafsız ve komisyonsuz elektronik bankacılık sektörüne de giriş yaptı. Türkiye’de ki şubelerini azaltarak bu doğrultuda hızlı bir gelişme gösteren banka, tıpkı Enpara gibi online bankacılığı hedef almış durumda. Diğer bankalara nazaran oldukça yüksek bir limit ile gelir belgesiz kredi imkanı veren ING, 50 bin TL, 60 ay vade ve binde 5 tahsis ücreti ile bu krediyi kullanmanıza olanak tanıyor.

Sigortasız Gelir Belgeli Kredi İmkanı

Sigortasız kredi veren bankalara ek olarak geliriniz var ancak sigortanız yoksa da kredi alma şansınız bulunuyor. Kişi herhangi bir meslek ile uğraşıp, sigortası olmasa da, hizmeti sunacak olan banka şubelerine giderek gelirini belgelendirdiği zaman kredi çekebilir. Bu durum serbest meslek diye adlandırılan iş durumlarında söz konusu olmaktadır. Sigortasız gelir belgeli kredi veren bankalar şunlardır:

 • INGBank mini kredi.
 • Denizbank hoş geldin kredisi.
 • Odeabank nakit kredi.
 • TEB cepteteb ihtiyaç kredisi.
 • Akbank şubeye gitmeden acil kredi.
 • Garanti Bankası 25 bin lira ihtiyaç kredisi.
 • QNB Finansbank hazır kredi.

Bu bankalar sigortasız gelir belgeli olarak ihtiyacı olan müşterilerine kredi imkanı sunuyor.

Gelir Belgesi Vazifesi Gören Özel Gelirler

Bir kamu veya özel bankadan kredi talebinde bulunan kişiler, genel olarak sigortalılık süresi ya da gelir belgesi beyanı dikkate alınarak, bordro ve gelirleri üzerinden değerlendirilirler. Bankalar, ilk olarak gelir belgesi talebinde bulunur ve bunu resmen gelir olarak kabul ederler. Ancak, öyle durumlar vardır ki, bir yerlerde çalışmıyor olsanız dahi geliriniz bulunabilir. Örnek olarak;

 • Kira gelirleri
 • Emekli maaşı
 • Yurt dışı emeklilik
 • İkameti aynı olan aile bireylerinin gelirleri
 • Çiftçilik gelirleri
 • Şirket ortaklık gelirleri
 • Sezonluk gelirler
 • Serbest meslek gelirleri

Gibi gelirler, bu gelirlere örnek olarak kabul edilmektedirler. Bu gelirleri resmi şekilde kayıt altına aldırabilmeniz durumunda, bankalar tarafından kabul görecek ve sizler için gelir belgesi vazifesi göreceklerdir.

Sigortalı Çalışma Süresi Kriteri

Bankaların kredi notu ve bu nota bağlı olarak incelemeye aldığı bir diğer konu da, bu süreçte gelir belgesiz olmanıza rağmen, geride kalan son işinizde en az 3 ay, toplam iş hayatınızda ise en az 12 ay sigortalı kalmış olma durumunuzdur. SGK’lı çalışma süresi kriteri olarak adlandırılan bu durum, kredi puanınıza doğrudan etki ettiği gibi yapmış olduğunuz işler için elde ettiğiniz gelirler ile ilgili de fikir beyan etmektedir. Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor başlıklı yazımızdan bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Devlet memurları için böyle bir süreç olmamasına rağmen, özel sektör geçmişi olan ve hali hazırda belgesiz olarak çalışsa da bu şarta tabi olan bireyler, bu nedenle en az 12 ay çalışmış olmak zorundadırlar. Bu kriterin yerine getirilmesi, gelir belgesiz kredi kullanımı için gerekli şartlar arasında yer almaktadır. Bu yazımızda sigortasız kredi veren bankalar ile alakalı detaylı bilgiler aktardık. Eklemek istediklerinizi veya merak ettiklerinizi yorum bölümünden bizlere iletmeyi unutmayın.

Yorum Yapın

21 Yorum Yapılmış
 1. Hasan ayça 24 Mayıs 2018
 2. Nurseli 15 Temmuz 2017
 3. mustafa 6 Temmuz 2017
  • Gülin 7 Ağustos 2019
 4. Hayri 21 Nisan 2017
 5. Raşit 25 Kasım 2016
 6. Cemile 20 Kasım 2016
 7. Levent 20 Ekim 2016
 8. İbo 16 Ekim 2016
 9. bankaci 5 Ekim 2016
 10. Hikmet 24 Eylül 2016
  • Cafer 22 Kasım 2016
 11. Hasan Turan 19 Eylül 2016
 12. Taha 14 Eylül 2016
  • Yetkili 17 Eylül 2016
 13. Nurdan 13 Eylül 2016
 14. Tefik 13 Eylül 2016
 15. Mitat 12 Eylül 2016
 16. Turan 10 Eylül 2016
 17. Murat 10 Eylül 2016
 18. Hakkı 5 Eylül 2016