Sigortasız Kredi Veren Bankalar 2019

Kredi almak için çalışmak şart mı? Sigortasız kredi veren bankalar ve kredi almak için tüm şartları yazımızdan bulabilirsiniz. Elbette kredi çekmenin koşulu çalışmak değil, alınan kredinin geri ödeneceğinin kanıtının yasal olarak oluşturulması. Yani bankanın krediyi geri alacak olduğuna dair kendisini garanti altına alması. Bunun için çalışmak şart olarak gösterilmiyor. Eğer çalışmıyorsanız; ancak resmi olarak gelen düzenli bir geliriniz varsa o zaman da size kredi verilmesi mümkündür.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar Hangileri

Herhangi bir bankadan kredi çekmek istiyorsanız eğer başvuru için yerine getirmeniz gereken birtakım hususlar karşınıza çıkacaktır. Bu hususlardan en önemlisi de sigorta detayı olarak biliniyor. Bazı bankalar en az 3 ay sigortalılık durumu isterken bazı bankalar ise bu süreyi 6 aya taşımış durumda. Sigortasız kişiye kredi veren bankalar da elbette var ancak sayıları bir hayli az. Editörlerimizin hazırladığı listeyi inceleyebilir ve sizler de bu bankaların hangi isimler olduğunu daha net bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden incelemelerimizi birlikte yapalım.

İhtiyaç halinde sigortasız kredi veren bankalar şunlardır:

 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Garanti Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Akbank

Gibi bankaların sigortasız olarak çalışan kişilere belirli şartlar içeriğinde kredi sunmaktadırlar.

Denizbank Sigortasız Kredi

Denizbank, sigortasız kredi veren bankalar listesinde yer alan isimlerden bir tanesidir. Sigortalı olmanıza gerek yok ancak kredi notunuz düşük ise ne yazık ki kredi başvurunuz olumlu sonuçlanmayacaktır. Şubeye gitmeden direkt olarak resmi web site üzerinden başvurularınızı tamamlayabiliyorsunuz. Sigortasız kişilere 5000 ila 10000 gibi bir rakam aralığı sunuluyor ve daha fazlasını talep edemiyorsunuz. Herhangi bir belge talebi durumunda çağrı merkezi personeli sizinle iletişime geçecek ve eksik belgeleri tamamlamanızı rica edecektir.

Finansbank Sigortasız Kredi

Finansbank bünyesinde hizmetlerine devam eden Enpara, dijital dünyanın en popüler isimlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Enpara hesabı açmak için resmi web sitesini kullanabiliyorsunuz ve kartınızı adresinize kadar ulaştırıyorlar. Sonrasında mobil uygulama aracılığı ile kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Herhangi bir belge göndermenize ya da şubeye gitmenize de gerek yoktur. Çağrı merkezi personeli size ulaşarak başvurunuzun onaylandığını ya da onaylanmadığını sesli olarak iletiyor. Onay aldığınız durumlarda size bir kez daha sorulacaktır ve kabul ettiğiniz takdirde internet bankacılığı üzerinden hesaplarınızı kontrol etmeniz yeterli oluyor.

Garanti Sigortasız Kredi

Sigortasız kişiye kredi veren bankalar listesi ile devam ediyoruz. Garanti Bankası bu listede yer alıyor gibi görünse de en zor kredi veren bankalardan bir tanesidir. Eğer maaşlı müşterileri değilseniz ve bunun üzerine bir de sigortanız yatmıyorsa ne yazık ki kredi çekme şansınız da bir hayli düşük olacaktır. Başvurularınızı internet bankacılığı aracılığı ile yapabiliyorsunuz ancak az önce de belirtiğimiz gibi ihtimaller bir hayli düşük…

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi

Ziraat Bankası, maaşlı müşterilerine en kolay ve en hızlı kredi veren bankalardan bir tanesidir ve artık mobil uygulama aracılığı ile de başvurularınızı daha hızlı bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Sigortasız kişiye kredi veren bankalar listesinde ismini görebileceğimiz Ziraat Bankası, başvurularınızı şube aracılığı ile kabul ediyor ve mobil uygulama üzerinden başvuru yapmak istediğiniz takdirde maaşlı müşterilerimize özel hizmettir ibaresi ile karşı karşıya geliyorsunuz. Şubeye gittiğinizde sigortanızın olmadığını belirtmeniz yeterli olacaktır ve bu konudaki gerekli şartları da banka personeli sizinle paylaşıyor.

Akbank Sigortasız Kredi

Şube aracılığı ile ya da mobil uygulama üzerinden kredi başvurularınızı yapabilirsiniz ancak kefilsiz kredi vermediklerini de hatırlatmak isteriz. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi bankaların büyük bir kısmı sigorta detayını önemsiyor ve sigortanız yoksa süreç daha sıkıntılı ve zor bir hal alıyor. Sigortasız kredi veren bankalar listesinde rastladığımız Akbank, 20.000 lira gibi bir tutar belirlemiş durumda ve kredi notunuz yüksek ise ve bununla birlikte kefil gösterme şansınız varsa sizlere de onay verebiliyor.

Sigortasız Kredi Almak İçin Gerekli Şartlar

Sigortasız olmak, çalışmadığınızı ve düzenli bir maaşınızın olmadığını ortaya koyuyor ve bu da bankalar için en önemli detaylardan bir tanesidir. İncelemeler yapılırken öncelikli olarak bu detay göz önünde bulunduruluyor ve süreci de buna bağlı olarak yönetiyorlar.

Sigorta primleri ödenmeyen kişiler için mal varlığı veya kira gelirleri üzerinden kredi imkanları sağlanmaktadır. Özellikle kira gelirleri olan kişiler bu gelirlerini belgeledikleri takdirde istediği miktarda ihtiyaç kredisi alabilmektedir. Yani şu şekilde, eğer üzerinize bulunan ev, arsa veya iş yeri varsa kredi alabilmeniz mümkün. Bir diğer yöntem de kefil olarak gösterebileceğimiz birisi size kredi almanızı sağlayabilir.

Ülkemizde artan banka sayısı ile birlikte bankaların müşterilerine daha geniş kapsamlı hizmet içerikleri ile fırsatlar sunduklarını görmekteyiz. Üç kamu bankası olmak üzere 30’dan fazla özel banka ülkemizde çeşitli kredi avantajları ile müşterilerine birçok konuda çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Kredi fırsatları sunan bu bankaların siz de hizmetlerinden yararlanarak gelir belgesi olmadan herhangi bir maaş belgesi göstermeksizin kredi alabilmek için şubeye gidebilir ve gerekli ayrıntıları konuşabilirsiniz. Siz de araştırmalarınız sonucu sigortası olmayana kredi veren çeşitli bankaların bu hizmetlerinden yararlanabilir ve sigortanız olmasa dahi kredilerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca pek çok bankanın mini kredi seçenekleri ile herhangi bir belge göstermeden kredi çekebiliyorsunuz.

Bankalardan kredi alabilmek gün geçtikçe daha da zorlaşmaya başladı. Sigortasız çalışan kişiler için kredi veren bankalar oldukça azalmaya başladı. Memurlar seçtikleri herhangi bankadan kimlikleri ile birlikte kolayca kredi alabiliyorlar iken, artık kredi notlarının sorgulanması ve görev içerisinde olup veya olmadığı durumlar sorgulanmaya da başladı.

Bir kişi emekli olup, sigorta primine gerek duymayan, maaş bordrosu olmayan, sigortasız çalışan ve aylık gelirlerini belgeleme yapamayanlar için birçok banka tarafından az meblağlarda krediler verilmektedir.

Sigortasız Gelir Belgeli Kredi İmkanı

Kişi herhangi bir meslek ile uğraşıp, sigortası olmasa da, hizmeti sunacak olan banka şubelerine giderek gelirini belgelendirdiği zaman kredi çekebilir. Bu durum serbest meslek diye adlandırılan iş durumlarında söz konusu olmaktadır.

Sigortasız gelir belgeli kredi veren bankalar şunlardır:

 • INGBank mini kredi.
 • Denizbank hoş geldin kredisi.
 • Odeabank nakit kredi.
 • TEB cepteteb ihtiyaç kredisi.
 • Akbank şubeye gitmeden acil kredi.
 • Garanti Bankası 25 bin lira ihtiyaç kredisi.
 • QNB Finansbank hazır kredi.

Bu bankalar sigortasız gelir belgeli olarak ihtiyacı olan her müşteriye kredi imkanı sunuyor.

Gelir Belgesiz Bordrosuz İpotek Karşılığı Kredi

Ülkemizde hizmet sağlayan özel ve kamu bankaların hepsi, ipotek karşılığında kredi talep eden her müşterisine 48 ay vadeli olarak ipotekli ihtiyaç kredisi veriyor. Bu imkanı sunan bankalar, sahiplerinden taşınmaz ya da taşınır mallarını belirli herhangi bir eksper bedeli karşılığında ipotek altına alır.

Sigortasız veya sigortalı çalışmışlık durumuna bakılmaksızın evrak gerektirmeden kredi verebilirler. Başvuracak olan kişilerin ipotek altına almak isteyecekleri mallarına ait olan sahiplik belgesi ve nüfuz cüzdanı ile birlikte banka şubesine başvurması şarttır.

Gelir Belgesiz Sigortasız ATM Üzerinden Kredi Alma

Kredi almak isteyenler, kampanyalar dahilinde çekilen ATM kredisi yöntemiyle kredi alabilirler. Sigortasız çalışan vadesiz mevduat kartını kullanarak, ATM’den kampanyaya katılmak istediğini onaylayarak ya da müşteri temsilcisi ile görüşerek bu işleme onay verilir. Ödeme kişinin parayı çektiği günden başlar ve genellikle 1 yıl vadelidir.

Yorum Yapın

21 Yorum Yapılmış
 1. Hasan ayça 24 Mayıs 2018
 2. Nurseli 15 Temmuz 2017
 3. mustafa 6 Temmuz 2017
  • Gülin 7 Ağustos 2019
 4. Hayri 21 Nisan 2017
 5. Raşit 25 Kasım 2016
 6. Cemile 20 Kasım 2016
 7. Levent 20 Ekim 2016
 8. İbo 16 Ekim 2016
 9. bankaci 5 Ekim 2016
 10. Hikmet 24 Eylül 2016
  • Cafer 22 Kasım 2016
 11. Hasan Turan 19 Eylül 2016
 12. Taha 14 Eylül 2016
  • Yetkili 17 Eylül 2016
 13. Nurdan 13 Eylül 2016
 14. Tefik 13 Eylül 2016
 15. Mitat 12 Eylül 2016
 16. Turan 10 Eylül 2016
 17. Murat 10 Eylül 2016
 18. Hakkı 5 Eylül 2016